Scorpions Festival 18/6: Scorpions, Joe Cocker, Juliette And The Licks

Θεωρεις αριστουργημα το AMOLAD

μπα. αμφιβαλλω. αν κρινω απο την πορεια των scorpions δε συγκρινονται με τις παλιες εποχες τους με την καμια. αντιθετως, υπαρχουν πολλα hard rock groups σε καλυτερη στουντιακη φαση. και αυτο το υποστηριζει μια μεγαλη μεριδα οπαδων της ροκ. το unbreakable ηταν καλο. αλλα ειναι ενας μονο δισκος. δε μπορεις να κρινεις απο αυτο, και να ξεχασεις την πορεια 15 ετων απο τις αρχες των 90’ς

διορθωσε με οπου ειμαι λαθος. τα ιδια λεω και για τις δικες μου αγαπημενες μπαντες, μην ανησυχεις.

και κακα τα ψεματα, στο Billing πιο ψηλα ειναι αυτος που πουλαει πιο πολυ. και αυτο εναι πολλες φορες και θεμα promotion. μη μου πεις τωρα οτι οι lordi πχ ειναι πιο διαχρονικοι απο τους testament, γιατι θα αρχισω να γελαω :slight_smile:

πετάχτηκε και η ξυνίλα…

να το προσέξεις εσύ, σαν κάτι γκομενίτσες που ξυνίζουν όλη την ώρα κάνεις…

Η γνώμη για ένα album δείχνει fanboyσμό. Και στην τελική δες μόνος σου λίστες ξένων περιοδικών για το 2006 και δες πως αντιμετωπίζεται το εν λόγω album

Θεωρεις αριστουργημα το AMOLAD[/quote]

ναι, αλλα βασικα δεν ειδα προσωπικα τον outshined να ανοιγει ενα καρο τοπικ για maiden. αυτο νομιζω ηθελε να πει.και δε νομιζω οτι ειναι εγκλημα που του αρεσε. και μενα δε μ’αρεσε αλλα δε κρινω τους αλλους.

Angmar δε χρειάζεται να σου πω πως δεν ήταν για σένα το παρπάνω post ε?

επίσης, πρέπει να αποφασίσουμε βάσει του τι κρίνουμε. Και ανέφερα τον όρο επιρροή…

Το πόσο δημοφιλής κάποιος μπορεί εύκολα να προκύπτει από το χαρακτήρα των καλλιτενών ή το marketing με το οποίο τους προωθεί η εταιρεία. Μην μπλέκουμε ανόμοια πράγματα.

Μια θέση στα charts, πωλήσεις ή μέσος όρος εισιτηρίων είναι επιμέρους παράγοντες που όταν αναφερόμαστε σε τέτοιου είδους ονόματα έχουν μικρότερη αξία.

Θεωρεις οποιον εχει διαφορετικη αποψη απο σενα, τραγικο, οτι το παιζει παντωγνωστης ,ειρωνευεσαι συνεχεια, προσπαθεις να μειωσεις την αποψη του αλλου με ηλιθιους χαρακτηρισμους και ποτε δεν συζητας με επιχειρηματα για ενα αλμπουμ/συγκροτημα παραμονο ισχυριζεσαι πως για να υιοθετειτε απο πολλους μια αποψη αρα ειναι σωστη (αυτο για τα περιοδικα) και οποιοσδηποτε πιστευει το αντιθετο ειναι εμπαθης η κακιασμενος.

Επισης οταν μιλουσαμε για το amolad ειπες πως οσοι κατηγορουν τους maiden το κανουν για να ανεβουν στην μεταλοκλιμακα (αυτο ηταν αστειο) η το κανουν οσοι δεν τους γουσταρουν απλα.Αυτο δεν ειναι φανμποϋσμος? Επισης γραφεις σαν να προσπαθεις να αποδειξεις κατι, οτι η δικια σου αποψη ειναι σωστη και ολοι οσοι διαφωνουν ειναι λαθος, πραγμα το οποιο μονο απο σενα εχω δει εδω μεσα.

Και στην τελική δες μόνος σου λίστες ξένων περιοδικών για το 2006 και δες πως αντιμετωπίζεται το εν λόγω album

Ενταξει τι να πω τωρα…

Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε. Τα νέα Scoprions δε συγκρίνονται με τα παλιά με την καμία, μα γιατί υπήρχε περίπτωση να συγκρίνονταν όταν έχουν διαφορά 20 και 30 χρόνια; Σε Κ-Α-Ν-Ε-Ν-Α συγκρότημα δε συμβαίνει αυτό.

καλα ντε. μη μας φας επειδη σε υποστηριξαμε σε κατι.

και kourou, πολλα ειναι τα γκρουπ που το επιπεδο τους ασφαλως και δεν ειναι σαν τα παλια, αλλα και παλι ειναι σε καλυτερο επιπεδο απο αυτο των scorpions…

αν το έλεγα αυτό εγώ τώρα…θα είχα χαρακτηριστεί ως και γραφικός… :lol:

καλα ντε. μη μας φας επειδη σε υποστηριξαμε σε κατι.

και kourou, πολλα ειναι τα γκρουπ που το επιπεδο τους ασφαλως και δεν ειναι σαν τα παλια, αλλα και παλι ειναι σε καλυτερο επιπεδο απο αυτο των scorpions…[/quote]

μπα σε καλό σου, ότι δεν στη λέω σου λέω… :lol:

καλα ντε. μη μας φας επειδη σε υποστηριξαμε σε κατι.

και kourou, πολλα ειναι τα γκρουπ που το επιπεδο τους ασφαλως και δεν ειναι σαν τα παλια, αλλα και παλι ειναι σε καλυτερο επιπεδο απο αυτο των scorpions…[/quote]

μπα σε καλό σου, ότι δεν στη λέω σου λέω… :lol:[/quote]
looooooooooooooooooool :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ονόμασε μερικά groups των 70’s που έβγαλαν δίσκο τα τελευταία 3 χρόνια (και όχι μετά από απουσία 15 χρόνων) ο οποίος όχι μόνο ευχαρίστησε τους παλιούς οπαδούς αλλά κέρδισαν και καινούριους με αυτό.

Πολύ πιθανόν να υπάρχουν αλλά σίγουρα δεν είναι πολλά, το πολύ να είναι μετρημένα. Μπορεί να τους βρίζουμε (και γι’ αυτό φταίει ο rudolf :stuck_out_tongue: :P) αλλά αυτό που έγινε με το Unbreakable το θεωρώ μεγάλη μαγκιά.

πάλι ο Rudolf φταίει?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :cry: :cry: :cry: :cry:

βρε ο Rudolf είναι καλό παιδί για αυτό αντιδράμε όταν τα παραλέει…(δηλαδή κάθε 5 λεπτά) :lol:

το αν υποτιμώ την άποψη του άλλου ας το κρίνουν καλύτερα αυτοί που έχουν συζητήσει μαζί μου.

συνήθως πετάγεσαι για να πεις μια απλή βλακεία του στυλ “αυτοί έπρεπε να το είχαν διαλύσει”, “σκατά είναι” σε μια συζήτηση. Και να μας πεις ότι δεν υπάρχει τίποτα καλό.

επίσης, στους maiden προφανώς και αστειευόμουνα οταν μίλαγα για μεταλλοκλίμακα επειδή όλοι με Maiden ξεκινήσαν αλλά στην πορεία “ωριμάσαν” και έγιναν “γνώστες”. Οπότε πλέον τους κρίνουμε και χωρίς να τους ακούσουμε!

Με είδες ποτέ να λέω στον Rudolf ότι οι Scorpions έχουν πεθάνει ή ότι είναι σκατά? Όχι και ακόμα και να μη μου αρέσαν, δεν θα έλεγα κάτι τέτοιο. Άρα δε νομίζω να προσβάλω την άποψη κάποιου.

Σε εσένα και σε όσους απλά μπαίνουν για να κράξουν, όπως απόλυτα κράζουν, απόλυτα απαντάω.

Δεν έχω πει ποτέ σε κανέναν “είναι σκατά αυτό που ακούς”. Κάτι που κάνεις συστηματικά.

Τώρα για το AMOLAD και το κάθε AMOLAD και γιατί είναι καλό εγώ εξήγησα γιατί μου αρέσει. Εσύ αρκέστηκες σε ένα “είναι απαράδεκτό” ως συνήθως. Και δε πα να πεις ό,τι θες…

+1

πραγματικά, χαίρομαι που διαφωνώ μαζί σας!

judas priest, alice cooper, deep purple, ac/dc αλλα και αλλοι κρατιουνται καλα ακομα κουρου. θα κανω ενα ποστ πιο λεπτομερες μετα, επειδη θα την κανω σε λιγο…

παντως συμφωνω οτι δεν εχουν την αιγλη του παρελθοντος. απλα κρατιουνται πιο καλα απο τους scorpions στα στουντιο. λεμε διαφορετικα πραματα μου φαινεται… :?

Οι Ac/Dc έβγαλαν δίσκο τώρα τελευταία; Deep Purple τα τελευταία τους είναι καλύτερα από τα παλιά; Γιατί εσύ αυτό λες. Και σε ρωτώ, υπάρχει group των '70s που η τελευταία του δουλειά είναι καλύτερη από τις πρώτες; Αυτό ρώτησα και στο προηγούμενο μήνυμα.

Κανε μου σε παρακαλω παραθεση ενα ποστ στο οποιο εχω πει κατι απο τα παραπανω.Ενα μονο.Οταν κραζω, κραζω αυτα που γουσταρω, δεν ειπα ποτε τιποτα για κατι το οποιο δεν μ’αρεσει ουτε χαρακτηρισα καποιον που του αρεσει.

Ναι?μηπως δεν διαβασες καλα?Εσυ εξηγησες οτι ειναι γαματο επειδη παιρνει καλες κριτικες και απαξιωσες την γνωμη οσων διαφωνουν λεγοντας απλα οτι το κανουν για να το παιξουν εξυπνοι.

ναι, άλλη δουλειά δεν έχω παρά να ψάχνω τι λες.

πραγματικά, άλλο καταλαβαίνεις και άλλο καταλαβαίνω. Μιλάς για fanboyισμού δικού μου στους Iron Maiden όταν δεν έχω ασχοληθεί πέραν του AMOLAD σε κάποιο άλλο thread όπως σου είπε και ο Angmar.

Ό,τι πεις. Βαριέμαι και να ασχοληθώ περεταίρω.