Scorpions Festival 18/6: Scorpions, Joe Cocker, Juliette And The Licks

Ε αν δεν μπορεις να στηριξεις κατι που λες μη το λες καθολου

Ρε συ κοίταξε δεν έχω άπειρο χρόνο να κάθομαι να ψάχνω… και δεν θα ήθελα και κάτι τέτοιο.

Πραγματική κούραση όμως…

ηλια, διαβαζε ΟΛΟ το μηνυμα μου. εχω πει τρεις φορες το ιδιο πραγμα. μη ξαναρωτησεις το ιδιο. βαριεμαι να γραψω για τεταρτη φορα τα ιδια πραγματα.

οπως ειπα συγκρινα την 90’ς πορεια των scorpions με αυτην αλλων γκρουπ. δεν ειπα σε καμια περιπτωση αυτα που λες.δες τα προηγουμενα ποστ μου :slight_smile:

και πραγματικα, για να σου απαντησω

οι AC/DC οχι δεν εχουν βγαλει τωρα δισκο. κοιτα τους δισκους των 90’ς ομως. μεχρι το 2001 (νομιζω) εβγαλαν πολυ καλους δισκους.

γενικα, οι scorpions συγκριτικα με τα παλια, στα 90’ς ηταν πατος. η πλειοψηφια των 70’ς γκρουπς με ικανοποιησε περισσότερο. Ο Alice Cooper εβγαλε ενα the last temptation. οι priest ενα demolition, που αν και πολλοι το εκραξαν εμενα μου αρεσε. καλα, να μη πω για king crimson και rush που ειδικα οι τελευταιοι τους δισκοι ηταν επη.

οι scorpions μεν, εβγαλαν ενα καλο unbreakable. αν εσυ βεβαια κρατιεσαι απο κει, και εχει ξεχασει κατι eye to eye πχ, που πραγματικα καμια classic rock μπαντα δεν εφτασε εκει (εκτος αν και δεν ειναι κλασσικο ροκ, οι def leppard εβγαλαν εναν ψιλοποπ αλλα τρομερο δισκο!), τοτε αυτο ειναι αλλο θεμα.

και δε καταλαβαινω που κολλας, επειδη με ρωτας για δευτερη φορα κατι για το οποιο μαλιστα συμφωνησα απο την πρωτη στιγμη…

Ονόμασε μερικά groups των 70’s που έβγαλαν δίσκο τα τελευταία 3 χρόνια (και όχι μετά από απουσία 15 χρόνων) ο οποίος όχι μόνο ευχαρίστησε τους παλιούς οπαδούς αλλά κέρδισαν και καινούριους με αυτό.

Πολύ πιθανόν να υπάρχουν αλλά σίγουρα δεν είναι πολλά, το πολύ να είναι μετρημένα. Μπορεί να τους βρίζουμε (και γι’ αυτό φταίει ο rudolf :stuck_out_tongue: :P) αλλά αυτό που έγινε με το Unbreakable το θεωρώ μεγάλη μαγκιά.[/quote]

απλα για να λυθει η παρεξηγηση. δε σου τη λεω. με φιλικη διαθεση ολα αυτα. απλα οταν διαβαζω τετοια ποστ, ανρωτιεμαι αν μιλω ελληνικα ή κινεζικα… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Ονόμασε μερικά groups των 70’s που έβγαλαν δίσκο τα τελευταία 3 χρόνια (και όχι μετά από απουσία 15 χρόνων) ο οποίος όχι μόνο ευχαρίστησε τους παλιούς οπαδούς αλλά κέρδισαν και καινούριους με αυτό.

Πολύ πιθανόν να υπάρχουν αλλά σίγουρα δεν είναι πολλά, το πολύ να είναι μετρημένα. Μπορεί να τους βρίζουμε (και γι’ αυτό φταίει ο rudolf :stuck_out_tongue: :P) αλλά αυτό που έγινε με το Unbreakable το θεωρώ μεγάλη μαγκιά.[/quote]

απλα για να λυθει η παρεξηγηση. δε σου τη λεω. με φιλικη διαθεση ολα αυτα. απλα οταν διαβαζω τετοια ποστ, ανρωτιεμαι αν μιλω ελληνικα ή κινεζικα… :slight_smile: :slight_smile: :)[/quote]
Αυτά τα group “των οποίων το επίπεδο δεν είναι σαν τα παλιά, αλλά και πάλι είναι σε καλύτερο επίπεδο από αυτό των scorpions” περιμένω να ακούσω όμως, γιατί κι εγώ ελληνικά μιλάω 8). Οι Ac/Dc δεν είναι σε αυτά σίγουρα γιατί δεν έβγαλαν δίσκο τώρα πρόσφατα. Εδώ μιλάμε για παλιά group που έβγαλαν τα τελευταία 3 χρόνια καλούς δίσκους. Σε αυτό εστίασα.

μαλλον δε μιλαω ελληνικα :stuck_out_tongue: σοβαρα τωρα, διαβαζε τα ποστ μου. βαριεμαι να τα κανω quote.

σου εφερα δυο παραδειγματα των τελευταιων 3-4 ετων. αν όμως πιανεσαι απο τα 3 τελευταια χρονια και ξεχνας μια πορεια 15 ετων τοτε τι να πω. αφου οπως θα συμφωνησεις πιστευω οι μπαντες δεν ειναι χτεσινες, το να κοιταμε τα τελευταια 3 χρονια ειναι οτι πιο ανουσιο μπορουμε να κανουμε.

αν θες να πουμε τα πραγματα με το ονομα τους και να παρουμε την πορεια των 15 αυτων ετων μπορω μαλλον να βρω διαφορα παραδειγματα εκτος απο τα 4 αυτα. και πλιζ μη πιανεσαι σε 2 γραμμες απο τα ποστ μου και διαβαζε τα. εγινες μεγαλυτερος υπερασπιστης των “σκορπιων” και απο τον ρουντολφ :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Sorry δεν είχα δει το πρώτο σου μήνυμα. Υποτίθεται γράφουμε ένα μήνυμα τη φορά κι έτσι είδα το τελευταίο μόνο.

οκ. αφου συμφωνουμε ας επιστρεψουμε on topic. και σεις vaggeli και outshined, relax. φορουμ ειναι, οχι αρενα. το τελευταιο πραγμα που θελω ειναι να τσακωνομαστε για μουσικα θεματα. music is pleasure 8)

[size=2]πςςς…ατακες που πεταω ο πουστης…[/size]

πειτε καμια προβλεψη για το φεστ. ρουντοοοολφ που εισαι ρε; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εγώ είπα ότι βλέπω priest…
το ιδανικό για μένα θα ήταν με MSG,τις μπάντες του Uli και του Hermann…
και μετά ένα ομαδικό τζαμάρισμα…κόλαση!!!

Θεωρεις αριστουργημα το AMOLAD[/quote] :lol: :lol: :lol:
Parepiptwntos ksexnate mou fainetai oti sta '90s kykloforisan dyo diskares, Crazy world+Face the heat kai to aksiologo Pure Instict.
Oso gia to Eye to eye an evgaine apo Def Leppard sigoura tha sas arese perissotero!

Egw 8a i8ela Priest&Aerosmith…xwris na me xalagan k oi Cinderella i Poison gia opening act…k fysika opws eipe k o rudolf,special guests:Uli,Herman&Michael

It’s just too good to be true :-- :-- :-({|= :-({|= :-- :–

make it real,no fantasy… :wink:

Ρε συ Rudolf εσυ που έχεις και τα κονε με fun club κτλ κτλ, ψηστους να παίξουνε Lonely Nights, Eye to Eye και When You Came into my Life ρε συ. Άντε πια, απωθημένο μου χει μείνει! :smiley:

ήθελα καιρο να απαντησω εδω αλλα όλο το ξεχνουσα. :oops:

priest ειναι ότι πιο απιθανο για να φερουν. θα κανουν μια περιοδεια που θα παιζουν ολο το νεο δισκο με σοου και σκηνικα κ.τ.λ. οπως εχουν πει και οι ιδιοι. αμφιβαλλω πραγματικα ακομα και αν τους βολευε για το αν θα ερχοντουσαν και να παιξουν κατω απο τους scorpions. ακομα και αγγλια οταν επαιξαν μαζι, ηταν σε φαση co-headliners…

χωρις να εχω πληροφοριες απο τα ‘μεσα’, θα κανω μια προβλεψη.

εγω βλεπω deep purple και μαλλον cult. cult όμως παιζει και για rockwave, εφοσον λογικα η didi μιλαει με το management αφου τους ειχε κλεισει περισυ. θεωρω ομως πιθανο και τους motorhead για rockwave, αφου θα ειναι κοντα στα μερη μας εκεινες τις μερες.

εγω αν ημουν η didi και ειχα κλεισει τους heaven & hell, θα τους εβαζα 2/6, την ιδια μερα με τους σκορπιους για ανταγωνισμο. επιπλεον θα εβαζα motorhead την ιδια μερα (που ομως παιζει και για metallica αν και χλωμο) για να ειναι πιο δελεαστικο, και θα κλεινα καμια hardcoroκαφριλια με τους metallica.

το προβλημα ομως εμενα ειναι αλλου. θελω να δω heaven & hell και motorhead (βγαλαν δισκαρα), αλλα ειμαι πορουκλας με τους cult και το χω κανει ταμα να τους δω. αν οι cult κλεισουν για το scorpio φεστ, τοτε θα παω να δω heaven & hell στο gods of metal και εδω θα παω να δω cult. το μονο που λυπαμαι ειναι αν χασω τους motorhead…

αυτα ειναι για μενα τα πιο πιθανα σεναρια μεχρι στιγμης. το αν θα αλλαξουν εξαρταται απο το ποσο “μεταλλικο” ειναι διατεθειμενοι να κανουν το φεστιβαλ οι σκορπιοι και απο το ποσα θα σκασουν…η didi σιγουρα δε θα λυπηθει καποια φραγκα παραπανω προκειμενου να χτυπησει εκει που πονα…

Kat’arxin apo tin stigmi pu den exei anakoinw8ei kati,mporume apla na ekfrazume epi8ymies k apopseis opws poly omorfa ekane o filos Angmar
Proswpika 8a 8ewrusa terstio la8os tis Cultural na ferei tus D.Purple&tus Cult.
Oi prwtoi pisteyw oti den 8a proselkysun ena diaforetiko koino ap’twn scorpiwn,enw oi deyteroi an k tus latreyw k 8a i8ela para para poly na tus 3anadw,apodeixtike apo ta persina ws mi dynato onoma wste na trabi3ei kosmo(gi’ayto k tus akyrwse-opws pisteyw pada-i DiDi)…episis pisteyw pws o adagwnismos mono kako 8a kanei k ston enan k ston allon,opote den 8a ebaza stin 8esi tis DiDi hard rock i metal group…allwste apo tin persini kodra itan i moni etairia pu exase kata kratos…opote stin 8esi tis Cultural 8a eferna ta group pu anefera se proigumeno post…Priest&Aerosmith i to ena apo ta 2 an den einai efikto…oso gia tus Priest,fysika k 8a einai co-headliners k as min 3exname k tis e3airetikes kales sxeseis pu yparxun meta3y tus, se proswpiko alla k se epipedo managment

αν γινει αυτο που λες τοτε θα υπαρχει μια αρκετα γερη κοντρα αν εχουμε heaven & hell 2/6. δε ξερω. πιστευω πως θα τραβηξουν και οι δυο το σκοινι.

το μονο σιγουρο ειναι οτι και οι δυο εταιριες εχουν καποια σχεδια και πλανα και εχουν μιλησει με καποια γκρουπ πιστευω. ισως η μία περιμενει την ανακοινωση της άλλης, ή απλα να διαρεύσει κατι και να πραξει αναλογως. ειδομεν…

ευχομαι να μην εχουμε κοντρα μεταξυ εταιριων. ειναι το τελευταιο πραγμα που θα θελα. οντως παντως εχεις δικιο. με purple και cult δε κερδιζεται το παιχνιδι. οι cult βεβαια δεν ειχαν ανταποκριση περισυ επειδη ηταν headliners. αν ομως τους εβαζες πιο κατω και παραπανω ενα γερο ονομα θα ηταν αλλιως. πολλες φορες ενα καλο πακετο ειναι πιο δελεαστικο…

only time will tell. αν και purple ειναι αρκετα πιθανο για μενα να ερθουν στο scorpio fest.

θα είναι ίσως το μεγαλύτερο λάθος να φέρουν purple στο scorpio fest…
ούτε metal όνομα πρέπει να φέρουν κατά τη γνώμη μου…πρέπει να έχει 100% hard rock ύφος…

Ouuuu, me tpt Purple. Oxi alla plyntiria, gemisame.

Αν φερουν Purple μαζι με Scorpions, δεν θα ειναι Scorpio Festival αλλα Deja Vu Festival. Ας φερουν τιποτα που δεν εχουμε δει, ευκαιρια ειναι.