Scorpions/Firewind @ Perivolia Chania Stadium, Crete [11/7/2009]

…έγραψες… 8)

Άρα θα γίνει πανηγύρι και στην Ξάνθη… :slight_smile:

αρα αν στην Ξανθη πανε 10.000 τοτε scorpions θα εχουν δει στην ελλαδα περιπου στους 85.000 θεατες!

Μια χαρα δεν τους χαλασε!

χαλάει κάποιους γκρινιάρηδες του φόρουμ :stuck_out_tongue: (φυσικα κ αστειεύομαι)

Ούτε και την εταιρία που τους έφερε:wink::!:

αυτά πάνε πακέτο…

4 διαφορετικες εταιριες διοργανωνουν/διοργανωσαν τα 5 φετινα live τους. Μονο της Λαρισας και της Αθηνας διοργανωθηκαν απο την ιδια. :wink:
Ουτε αυτους τους χαλασε τοσος κοσμος (καθε αλλο) ουτε φυσικα ολους εμας που τους απολαυσαμε!

Αμοιβαια τα αισθηματα μωρο μου, αμοιβαια τα αισθηματαααα… :stuck_out_tongue:

Να και οι Spitfire στη Λαρισα.Το βιντεο δεν ειναι καλο αλλα εχει τουλαχιστον συμπαθητικο ηχο.

… να σαι καλά για την πληροφόρηση. Μακάρι να έπαιζαν ξανά, αύριο κι όλας…

Χμ…εχουμε και το live της Ξανθης…! :smiley:

πολύ θα ήθελα να πάω, αλλα δεν βολεύει η Παρασκευή για ταξίδι από Αθήνα. Δουλεύω, άρα μόνο αεροπλάνο παίζει… :frowning:

H συναυλία ήταν απίστευτη! Καλά οι Firewind άφησαν πίσω τους στάχτες και μετά οι Scorpions έπαιξαν λίγες μπαλάντες τους και hardροκαραν πιο πολύ από κάθε άλλη φορά! Τώρα οκ τα προβλήματα με τον ήχο πάντα υπάρχουν και μου φάνηκαν αμελητέα μπροστά στο θεσπέσιο θέαμα που παρακολουθήσαμε…!!! Οι πόρτες άνοιγαν από τις 3 εμείς φτάσαμε κατά τις 5 5και μισή με 6 άρχισαν τα Πρασσειν Άλογα. Εμένα δεν με πείραξε μην σου πω μου άρεσε το γεγονός ότι η συναυλία πραγματοποιήθηκε στα Περιβόλια αντί για τα Χανιά… Μια χαρά χώρος ήταν… Μες την πόλη θα ήταν πιο περιορισμένοι… Γρασιδάκι κάτω μια χαρά… Το θεϊκό μόλις φτάναμε Περιβόλια στην ενδοεπικοινωνία όλοι οι ταξιτζήδες εκεί πήγαιναν… Όταν φτάσαμε δεν είχε αρκετό κόσμο ακόμα, οι περισσότεροι ήρθαν μετά στους Σκορπιούς…

Πρασσειν Άλογα : Πολύ καλοί, ελπίδα για το μέλλον η εκτέλεση του Killing In The Name ξεπέρασε τις προσδοκίες μου… Πάρα πολύ καλή!
Dokken : Αγέραστος ο Don μπαίνει γερά με τσαμπουκά στην σκηνή μας κερδίζει και εγώ τον παραδέχτηκα μόλις είπε : ‘’ We are all ordinary people, there’s no rock stars ‘’ … Kiss of Death και αρχίζουμε τα ουρλιαχτά! Δυναμική σκηνική παρουσία μας προετοίμασε για την συνέχεια…
Firewind : Εδώ είναι καλά!!! Κατα την δύση του ηλίου η στιγμή που τόσο καρτερικά περίμενα είχα φτάσει! Επιτέλους άρχισαν οι Firewind! Kill To Live, Head Up High, Till The End Of Time, Forged By Fire, Tyranny και η metal γαμάτη διασκευή του She’s A Maniac… Καλά ο Gus G. απολαυστικότατος. Η μόνη μαλακεία που έγινε είναι το μπουκάλι που πέταξαν στον Katsioni… Εξυπνάδα? Anyway… Στο τέλος μας αποτελείωσαν με Falling To Pieces!!! Θεικοί!!!
Scorpions : O Meine ήθελε να μας σκοτώσει… Που τις πετάς τις μπαγκέτες σου βρε άνθρωπε; Mε πέτυχε στο κεφάλι μια… Επαιξαν πολύ λίγες μπαλάντες ( Still loving You, Send Me An Angel, Holiday, Wind Of Change… ) πράγμα που μου έκανε εντύπωση… Ακούραστοι και ανεπυρέαστοι απο τον χρόνο τα έδωσαν όλα.

Για μένα η καλύτερη στιγμή της βραδιάς είναι η στιγμή που ανέβηκε και ο Gus G. πάνω στην σκηνή στο τέλος μαζί με Scorpions και έπαιξαν όλοι μαζί Rock You Like A Hurricane! Ναι! Αυτό ακριβώς ήταν! Παρά η βράβευση του Gus G.