Scorpions live at 19/7/2006

Αφού παίζουν We’ll burn the sky, Intrance και The Zoo πρέπει να πάτε όλοι για επιμόρφωση(λέγεται και πλύση εγκεφάλου)… Εγώ θα είμαι ούτως ή άλλως εκεί… (Όπως και του χρόνου που θα ξανάρθουν). Είμαι οπαδός και οι οπαδοί έχουν διαρκείας στα μάτς της ομάδας τους. Το ίδιο κάνω άλλωστε και με Paradise Lost… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Απλά οι Scorpions έχουν πολλούς φανατικούς οπαδούς στην Ελλάδα, γι’ αυτόι έρχονται συνέχεια… Όποιος έχει αντιρρήσεις μπορεί να ΣΚΑΣΕΙ ΤΩΡΑ από τη ζήλεια του…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Κάτω οι open mind, ζήτω οι κολλημένοι…

Αφού παίζουν We’ll burn the sky, Intrance και The Zoo πρέπει να πάτε όλοι για επιμόρφωση(λέγεται και πλύση εγκεφάλου)… Εγώ θα είμαι ούτως ή άλλως εκεί… (Όπως και του χρόνου που θα ξανάρθουν). Είμαι οπαδός και οι οπαδοί έχουν διαρκείας στα μάτς της ομάδας τους. Το ίδιο κάνω άλλωστε και με Paradise Lost… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Απλά οι Scorpions έχουν πολλούς φανατικούς οπαδούς στην Ελλάδα, γι’ αυτόι έρχονται συνέχεια… Όποιος έχει αντιρρήσεις μπορεί να ΣΚΑΣΕΙ ΤΩΡΑ από τη ζήλεια του…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Κάτω οι open mind, ζήτω οι κολλημένοι…[/quote] =D> =D> =D>
Oso gia aytous pou lene oti den axizei n apaei kapoios na tous xadei ama tous eide perisy isws na isxyei an den einai mesa sta agapimena tou sygrotimata wstoso sas eipa,perimenete ekplixeis…

Κόκκαλη Κόκκαλη σε παρακαλώ φέρε και το Norum στον κόκκινο ναό…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείτε κακό το να έρχεται ένα συγκρότημα ξανά και ξανά. Όπως επίσης δεν καταλαβαίνω τη λογική του “Εντάξει τους έχω δει μία, σιγά μη τους ξαναδώ”! Άμα δε σου άρεσαν τότε ok, μην πας. Αλλά άμα σου άρεσε γιατί να μην πας; Δηλαδή δεν έχετε πάει ποτέ στο ίδιο μαγαζί πάνω από δύο φορές; Δεν έχετε πάει ποτέ στο ίδιο μέρος για διακοπές δύο φορές ή παραπάνω;
Και στην τελική, άμα είναι μαζί με Michael, Uli Roth και Whitesnake, η συναυλία θα είναι πολύ καλύτερη από πέρυσι…

:lol: :lol: :lol: :lol:

ΓΙΑ WHITESNAKE ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ;

den nomizo oti mono kai mono epeidh borei oi Scorpions na einai to agapimeno sigrotima kapoiu na pigainei na tus vlepei kathe xrono. Emena ok, den einai apta agapimena mou, ute kan mu poliaresun, alla kai oi AC/DC pou tus gustaro poli na erxontusan kathe xrono apokleietai na pigaina, to poli 2 fores na pigaina.

Σωστά τα παραπάνω αλλά, πιστεύω ότι επειδή φέτος το καλοκαίρι έχει πολλές συναυλίες και από οικονομικής πλευράς για κάποιους θα είναι δύσκολο να δούν τα πάντα, όποιος έχει δει τους Skorpions, θα επιλέξει πιθανά κάιτ άλλο που έχει δει λιγότερες φορές ή καθόλου.
Συν ότι δεν έχουν κάποιο καινούργιο δίσκο να προωθήσουν… οπότε το setlist θα είναι παρόμοιο με το περσινό.

Το ότι δύσκολα θα ξαναγεμίσουν το “τηγάνι” οι Scorpions το ξέρει ο κος Σωκράτης και οι Scorpions, γι’ αυτό θα υπαρχει και ο μουγγός καψούρης και κάποιοι guests πιθανά.
Καλύτερα κάθε χρόνο ΚΑΙ οι Scorpions μαζί με όλα τα άλλα ονόματα που έχουν κλείσει για το καλοκαίρι παρά ΜΟΝΟ Scorpions…

Εμένα το πρόβλημά μου είναι που θα γίνει στο Καραϊσκάκη…(θα ανοίξω topic!!!)

Έμαθα από “έγκυρες” πηγές ότι σαν Intro θα έχουν τον ύμνο του γαύρου, και μπαίνουν καπάκι μετά την περιοδεία στο studio για να ξαναμιξάρουν τον ύμνο σε εκδόσεις heavy, radio και dance mix, με guest Γεωργάτο και χορηγό (κατόπι απίτησης του “Γρηγόρη”) το Johnie Walker.

Κι εγώ προτιμώ Lepps με Steve Clark και Rick Allen αρτιμελή…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]
Και από το χώμα ο ένας, και κουλός ο άλλος, από τους Paradise Lost καλύτερα παίζουν!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

…Έμαθα από “έγκυρες” πηγές ότι σαν Intro θα έχουν τον ύμνο του γαύρου, και μπαίνουν καπάκι μετά την περιοδεία στο studio για να ξαναμιξάρουν τον ύμνο σε εκδόσεις heavy, radio και dance mix, με guest Γεωργάτο και χορηγό (κατόπι απίτησης του “Γρηγόρη”) το Johnie Walker…

petro min me keneis na misiso tous scorpions…oxi k etsi re pedia
(den thelo na mplekso me omidilikia giati den prokeitai na vgaloume akri …alla tha po oti o panathinaikos ine kaliteros giati fernei tous ROLLING STONES :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Κι εγώ προτιμώ Lepps με Steve Clark και Rick Allen αρτιμελή…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]
Και από το χώμα ο ένας, και κουλός ο άλλος, από τους Paradise Lost καλύτερα παίζουν!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Αυτό να λέγεται…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

2005:

New Generation / Love 'Em Or Leave 'Em / Bad Boys Running Wild / The Zoo / Make It Real / We’ll Burn The Sky / Deep And Dark / Coast To Coast / Holiday / In Trance / Wind Of Change / No One Like You / Loving You Sunday Morning / Tease Me Please Me / Drum solo / Blackout / He’s A Woman - She’s A Man / Hit Between The Eyes / Guitar solo (Jabs) / Big City Nights / Encore: Coming Home / Still Loving You / Rock You Like A Hurricane / When The Smoke Is Going Down

http://www.rocking.gr/article2535.php

2004:

New Generation/Love ?em Or Leave ?em/Bad Boys Running Wild/We?ll Burn The Sky/The Zoo/Deep And Dark/Coast To Coast/Holiday/She Said /Through My Eyes/Remember The Good Times/Tease Me Please Me/Bass solo/ Drum solo/Blackout/Blood Too Hot/Matthias Jabs guitar solo/Big City Nights Encores:Still Loving You/Wind Of Change/Rock You Like A Hurricane/When The Smoke Is Going Down

http://www.rocking.gr/article1360.php

Αν θες πιο πολλά παλιά να ελπίζεις να γίνει κάτι σε στυλ Γαλλία 10/9/2005 που έπαιξαν 4 τραγούδια μαζί με τον Uli Jon Roth (In Trance,Pictured Life,We?ll Burn The Sky,He?s A Woman ? She?s A Man) συν κάποια που έπαιξε ο Roth στο δικό του σετ (The Sails Of Charon, Virgin Killer, Fly To The Rainbow, Polar Nights, Catch Your Train)

Οκ τώρα διευκρινιστηκε. Όταν όμως έχεις δει τον Roth τον Δεκέμβρη να παίζει ό,τι καλύτερο έβγαλαν σαν μπάντα ακόμα το σκέφτεσαι. Από την άλλη θα εξαρτηθεί και από το ποιοι άλλοι θα ρθουν έτσι? Θέλουμε και διακοπές, μόνο με συναυλίες θα την βγάλουμε?

ΑΜΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ…

Όντως αυτό είναι το μόνιμο δίλημμα βέβαια. Ας φέρουν κόσμο οι “ιθύνοντες” βέβαια και ας μας αφήσουν με τα διλήμματα εμας!

Εντάξει γουστάρω τρελά Scorpions θα πάω σίγουρα, αλλά θα προτιμούσα να έφερναν Bon Jovi ή Def Leppard που δεν έχουμε δει…

[size=1]Europe θα τους φέρω εγώ του χρόνου για την γκάβλα μου και θα έρθετε όλοι νουνιά να προσκυνήσετε…[/size]

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ελα ρε Bon Jovi ξόφλησαν. Αλλα Leps καραγουστάρω (κι ας λένε και για αυτούς μαλαλίες).
Όσο για τους Europe…όλοι μ’ ενα όνειρο ζούμε-να τους δούμε!

Βοηθάω και εγώ αν θες. Υποκλίνομαι στο “Wings of tomorrow”… Ο δίσκος σπέρνει… Θα πάω να πάρω και τα υπόλιπα… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Πάντως Bon Jovi Live ακόμα τα σπάνε… Έτσι λένε όσοι τους έχουν δει… Lepps δεν το συζητώ η μουσική τους είναι απόλυτα live (τραγουδάνε και οι 5) Europe εχω καμιά 100οστή bootleg και αντικειμενικότατα παίζουν καλύτερα από ποτέ…

Βοηθάω και εγώ αν θες. Υποκλίνομαι στο “Wings of tomorrow”… Ο δίσκος σπέρνει… Θα πάω να πάρω και τα υπόλιπα… :smiley: :smiley: :smiley: :D[/quote]

Υποκλίνεσαι στο καλύτερο cd τους, το οποίο αποτελεί έναν από τους πιο υποτιμημένους θησαυρούς στην ιστορία του hard rock…