Scorpions live at 19/7/2006

Επεσε πρόσφατα στα χέρια μου ένα Live In Japan από τις χρυσές εποχές και τρελάθηκα-μεγαλεία λέμε.

Θα γίνω κατίνα και θα προδώσω ότι οι Bon Jovi ζητούν 3 κατοστάρικα, οι Scorpions κάπου στα μισά, οι Europe 5 δεκάρικα, κάπου εκεί και οι Lepps…

Προτείνω ότι φράγκα βγάλει η Didi από τους Rolling stones, χωρίς σχεδόν να κάνει τίποτα, να δώσει τα μισά για να φέρει αυτές τις μπάντες στο ΟΑΚΑ κι αν δεν γεμίσει αβάδιστα να μην με λένε…

Βοηθάω και εγώ αν θες. Υποκλίνομαι στο “Wings of tomorrow”… Ο δίσκος σπέρνει… Θα πάω να πάρω και τα υπόλιπα… :smiley: :smiley: :smiley: :D[/quote]

Υποκλίνεσαι στο καλύτερο cd τους, το οποίο αποτελεί έναν από τους πιο υποτιμημένους θησαυρούς στην ιστορία του hard rock…[/quote]

Δε με πείραξε που ήταν “υποτιμημένος”. Τον πήρα 4,90 από Μετρόπολις!!! :smiley:

Βασικά, να τους φέρουν, αλλά λίγο κράτει στο εισητήριο. Φοιτητές είμαστε… :frowning:

Αν τους φέρεις εσύ, θα μας κάνεις έκπτωση; :smiley:

Θα βάλω γενική είσοδο 15 euro για να έρθουν ακόμα και ο Montecristo και ο slekkas και ο nihilist

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΜΑΚΑΡΙ…ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΠΑΖΑ…

telisvas έγραψε:

Θα γίνω κατίνα και θα προδώσω ότι οι Bon Jovi ζητούν 3 κατοστάρικα, οι Scorpions κάπου στα μισά, οι Europe 5 δεκάρικα, κάπου εκεί και οι Lepps…

Αν είναι έτσι δεν είναι καλύτερα αντί για Scorpions που ήρθαν πέρσι και πρόπερσι να φέρουν Europe & Def Leppard και κάνα δύο ονόματα ακόμα και να κάνουν ένα φεστιβάλ?

Παίζει και το γεγονός ότι οι Έλληνες είμαστε για τα ΜΠΑΖΑ, εξαντλώντας τα εισιτήρια των Stones κι ας φάγαμε απίστευτο καπέλο. Όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Και ο επιχειρηματίας πάνω απ’ όλα πουλάει… Απλά αναφέρω τις συγκεκριμένες μπάντες θεωρώντας ότι ο επιχειρηματίας δεν έχει εκτιμήσει σωστά το πόσους μπορούν να μαζέψουν. Αυτό άλλωστε αποδείχτηκε περίτρανα με την συναυλία των Scorpions στο Καραϊσκάκη… Ο Κόκκαλης με τη μία κατάλαβε την δυναμική τους…

Λέτε να έχουν support τη Shakira,που είναι η μεγαλύτερη fans τους και τραγουδάει και το Back in Black των ACDC live…???

Εγώ θα έχω πρόσκληση… Μόνο έτσι…

Εγώ θα έχω πρόσκληση… Μόνο έτσι…[/quote]

Aν είναι έτσι θέλω και γω πρόσκληση! Δεν φτάνει που θα υποφέρω για πάρτη σας τόσες ώρες… :!:

Μόνο 15? ρε φίλε, τι είμαστε, τίποτα ντζαμπαντζήδες??
Δώσε μου 50? και θα κάνω και headbanging μπροστά-μπροστά!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

egw de me 150 anebainw kai sth skhnh gia na proskynhsw kai na anafwnhsw - ferte pisw ton kee re mounia ! haha

Αυτός δεν γυρίζει με τίποτα… Ασχολείται με τους άνδρες, τα ναρκωτικά του και τη Eurovision

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ρε συ RAINBOW, δεν το 'χουμε παρακάνει κάπως με τις φωτογραφίες; Λίγη απεξάρτηση… 8)

το live το καλο των scorpions το χασαμε… :cry: :cry: :cry: :cry:
ηταν το περασμενο Σεπτεμβριο στη Γαλλια που μαζευτικαν ολοι κ επαιξε κ ο Uli…
τι να παμε τωρα να δουμε???
ασε που μετα το live tou Roth ακουσαμε ολες τισ κοματαρες το scorpions k οχι τις κλαψομουνιες που παιζουν!!!
μια φορα καλα να ειναι να τους δεις για το γαμοτο για να λες οτι τους ειδες!
μετα κατανταει ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΣ!!!

Τον Roth που παίζει να έρθει κι αυτός μαζί με τον Μιχαλάκη :wink:

:lol: :lol: :lol:

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί έχω μπερδευτεί. Σε αυτό το ποστ λέτε ότι θα έρθουν οι Σκορπιονς με Whitesnakes , αλλά ενω αναφέρεται σε αρκετά σημεία τον Uli κανείς δεν λέει αν θα έρθει!!! Θα έρθει ο ULI JON ROTH με τους Σκορπιονς. Να απαντήσει αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω. Πάντως τότε πραγματικά θα αξίζει.

ego den ksero… :lol: :lol: :lol:
alla oxi allous scorpious…exei katantisei foskolos…ena tragiko deja vu…

Λοιπόν, μόλις έφτασε δελτίο τύπου από την Cultural Action που είχε φέρει και πέρυσι τους Scorpions:
SCORPIONS
35 YEARS ANNIVERSARY CONCERT
Special guest: WHITESNAKE
19 ΙΟΥΛΙΟΥ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ

(από Δευτέρα θα έχουμε και πληροφορίες λογικά για το αν θα είναι μαζί τους Uli και Μιχαλάκης…)