Φήμες για περιοδεία Scorpions με Metallica !@?

Οι Σκορπιοί μου είναι αδιάφοροι αλλά δεν λέμε όχι σε τέτοια πακέτα!!!
Το πακέτο θα είναι η ονείρωξη του γκαβλωμένου ροκά.:roll:
Eίναι λίγο άκυρο το πακέτο όμως ε…

Mικρο θα πεσει το Καραϊσκακη.8)

Ξερεις εκει που εχεις καβλωσει με το απολυτο πακετο Metallica/Lamb of God και εχεις καποιες πολυ λιγες/μηδαμινες πηθανοτητες να περασουν και απο την Ελλαδα,ακους κατι τετοια και ξενερωνεις…Εμενα οι Scorpions μου αρεσουν αλλα αυτο το πακετο απλα δεν ταιριαζει… :?

Σωστός αλλά οι Metallica έχουν κάνει πολύ χειρότερες επιλογές και ως ποιότητα σαπόρτ (Linkin Park - Limb Bizkit)
και ως κινήσεις (Rolling Stones).:wink:
Για μένα με τους Stones ήταν η απόλυτη τραγικότις.

Τώρα με Scorpions , απλά δεν κολάνε!!!
Δεν έχω τίποτα με τους Scorpions , απλά δεν μαρέσουν μόνο.:wink:

Χμ…σας καταλαβαινω ρε παιδια αλλα οι Μετς δεν ειναι και οι Σλεϋερ! Ουτε οι Σκορπς οι Τζεθρο Ταλ!
Εχουν αρκετα σημεια επαφης μουσικα ασχετα αν οι μεν ειναι πιο πολυ στο κλαδι του χαρντ ροκ ενω οι δεν σε αυτο της μεταλ.

Ακριβώς αυτό που ειπώθηκε για Stones, LP κλπ.

Επίσης, οι Σκορπς για ένα διάστημα αγγίζανε το μέταλ8)

Εμειίς που είμαστε γκαυλωμένοι και με τις 2 μπάντες θα πάμε και θα τρελαθούμε, οι υπόλοιποι αράχτε και περιμέντε αυτούς που θέλετε!

Μεταλ λωζ: Οποιοδήποτε venue θα γκρεμιστεί μετά από ένα τέτοιο λάιβ:!:

Nαι αλλα εσυ δεν θα πας acdc οποτε αυτοματως η γνωμη σου υποβαθμιζεται :stuck_out_tongue:

μακαρι!!!

αρκει φυσικα headliners …να ειναι οι metallica…

μιλαμε αν γινει αυτο θα μαζεψει ΠΑΡΑ πολυ κοσμο…αφου ξεχωριστα τ καθενα συγκροτημα εχει απιστευτη βαση στην Ελλαδα…στην ουσια τα 2 απο τα 3 μεγαλυτερα γκρουπς στην Ελλαδα μαζι με MAIDEN…

ΟΚ…και οι depeche μαζευουν λαο…και οι stones γεμισαν ΟΑΚΑ…αλλα νομιζω τα 3 που προανεφερα εχουν τον μεγαλυτερο λαο στην Ελλαδα

και ενα μπραβο στους μεταλλικα που αποφασισαν να περιοδευσουν με σκορπς…

αν ισχυουν βεβαια ολα αυτα…

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί το πιστεύεις αυτό;

Και μόνο που μοιράστηκαν την ίδια σκηνή με τους Stones (το σπουδαιότερο εν ζωή συγκρότημα) είναι μέγιστη τιμή για τους ίδιους τους Metallica.

Οπως διαβασα το κειμενο,μου φανηκε περισσοτερο μια επιθυμια του Kirk,παρα μια πιθανοτητα…μακαρι ομως,θα ηταν κατι πραγματικα ενδιαφερον!

'Οπως διάβασα το κείμενο ήταν σαν να λέει “ας κάνουμε κάποτε μια κοινή περιοδεία”
Ωραία πλάκα θα ήταν να είναι headliners παντού οι Metallica έκτός απο το show της Αθήνας λογω της ιδιαίτερης των Scorpions με το Ελληνικό κοινό…

Οποια και να ηταν η σειρα,θα ηταν κατι πολυ ομορφο να δουμε…:roll::roll::roll:

Η συμπεριφορα τους στους Tallica δεν ηταν και η καλυτερη…
Θυμαμαι να λενε μετα οτι “αν με δει κανεις να εχω τετοια συμπεριφορα να με πυροβολησουν στο κεφαλι”! :lol:

Ναι όμορφο.Μόνο απο την άποψη ότι θα είναι Scorpions και Metallica και ότι θα μαζευτεί κόσμος κλπ κλπ.Το δέσιμο δεν νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο και δεν έχει και κάποια ιδιαίτερη ουσία

Νο, no, no. Συγκεκριμενα τι ειχε γινει. Το '84 ενω οι Σκορπς ειχαν εξελιχθει σε mainstream θηριο μετα την κυκλοφορια του Love at first sting, επαιζαν σε ενα φεστιβαλ μαζι με τους ανερχομενους τοτε Μετς. Ε, οι Σκορπς αφου μπορουσαν και για να μαλακιστουν πηγαν απο το λιωμενο που ηταν τα καμαρινια τους στην σκηνη με λιμουζινα! Αυτο ειδε ο Λαρς και εβγαλε αυτην την φραση. Που να ξερε…:stuck_out_tongue:

Και για καποιον που ειπε και για Μεϊντεν. Πραγματι, αυτοι οι 3 εχουν την μεγαλυτερη δημοτικοτητα στην Ελλαδα. Και εννοειτε οτι σε συνολο περιοδειας οι Μεταλλικα θα ηταν headliners, δεν συγκρινεται το τωρινο τους εμπορικο status… Κακα τα ψεματα. :slight_smile:

[FONT=“Comic Sans MS”]Ε, να μην πω κι εγώ τη γνώμη μου ως Scorpfan? Εγώ πιστεύω ότι το κατά πόσο ταιριάζουν ή θα δέσουν οι δύο μπάντες είναι θέμα μόνο αν θα βγουν και οι δύο πάνω στη σκηνή. Αν απλά παίξουν σαν headliner και support δεν υπάρχει πρόβλημα. Εξάλλου οι Scorpions είχαν κάνει περιοδεία και με τους Judas Priest. Πιστεύω ότι αν μπορέσουν και συνεννοηθούν και δεν υπάρχουν κόντρες και βεντετισμοί (κυρίως από τους Μετάλικα) μουσικά θα γίνει μια χαρά συνύπαρξη. [/FONT]

με την κ@βλ@ θα μας αφησουν…

Ακομα δεν εχω μιλησει σε αυτο το τοπικ αλλα εχω να πω το εξης…

Οταν μου βαζουν μαζι το μαξιλαρι με την εξατμιση ειναι σαν να μου βαζουν μαζι Scorpions & Metallica…

Δεν ξερω στο δικο μου μυαλο ετσι καθεται…Ειναι 2 εντελως ξεχωριστα συγκροτηματα για μενα αυτα…Οχι οτι δεν εχουν σχεση (εστω μικρη) αλλα εμενα δεν μου κολλανε…

Προσωπικα το θεωρω απιθανο να γινει…Αν γινει θα το σκεφτω πολυ να παω γιατι αλλιως εχω συνδυασει τους Scorps και αλλιως τους Metallica στο μυαλο μου και δεν θελω να τα μλπεξω…

Θα δειξει…

Ναι σιγά έτσι και -λέμε τώρα- ερχόντουσαν οι Ζεπς, εκεί θα έβλεπες τι εστί κόσμος… Σόρρυ για τ οφφ τόπικ.

ο defix ειπε οτι δεν ηταν καλη η συμπεριφορα των stones μου φαινεται…οχι των scorpions.και ο ulrich μου φαινεται για στους stones αναφεροταν λεγοντας “αν συμπεριφερθω ετσι πυροβοληστε με!!”