Scorpions (Unplugged) Live in Athens 11,12 & 14 Σεπτεμβριου 2013

Γελάει ο κόσμος με τις τιμές. Και με αυτούς που θα πήγαιναν όσα και να 'ναι. Άντε, την επόμενη 50 κι ας είναι α καπέλα με Schenker-Jabs να παίζουν σιτάρ και τον Kottak στον ταμπουρά. Γιατί είναι οι Scorpions.

νομιζω οτι τα 30 δεν ειναι τοσο τραγικη τιμη αν σκεφτουμε οτι μπορει να εχει πολυ καλους special guests + μια μινι ορχηστρα 12 ατομων με εγχορδα και ποιος ξερει τι αλλο… σαφως θα μπορουσε να ηταν φθηνοτερα και σε αυτην την εποχη δυσκολα εχει καποιος να δωσει το 30αρι… και εγω θα κανω πολλες θυσιες αλλα δε το χανω ας πουμε επειδη ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες… τωρα αν εσυ θες να γελασεις επειδη εγω θα παω δικαιωμα σου… εγω καλα θα περασω…

ενταξει και εγω δεν το χάνω, θα πάω 2 μέρες.
Αλλά για τους άνεργους 30 είναι πολλά… Μπορουσε καλλιστα για φοιτητες -ανεργους να ειχε 20αρι…

συμφωνω απολυτα!! αν και ειναι η πρωτη συναυλια στην οποια βλεπω εκπτωση για φοιτητες… επιτελους θα χρησιμευσει και το πασο :stuck_out_tongue: … μακαρι αν γινοταν σε ολες αυτο…

Το σκεφτομαι να παω λογω λατρειας παρα το οτι ξενερωνω που ειναι unplugged, αλλα οι τιμες ειναι απλα τραγικες…[-X Με 30 ευρω θα δουμε Slayer, Down, Rotting Christ, Kvelertak, Napalm Death, ειναι ανεπιτρεπτες τιμες τα 38 και ακομα περισσοτερο τα 30 για ανεργους σε τετοια περιοδο.

…θά’χει το ενδιαφέρον του, το ότι θα παίξουν τα τραγούδια τους, με διαφορετικό τρόπο…συμφωνώ για τις τιμές, ότι είναι τσιμπιμένες…για το αν θα πάω, παίζεται…μάλλον θα πουληθούν και γρήγορα τα εισιτήρια:):!:

Αν και δεν τους ακούω εδώ και πολλά χρόνια, υπήρξαν από τα συγκροτήματα που με “έβαλαν στο τριπάκι” της ξένης μουσικής. Με προσελκύει ιδιαίτερα το ακουστικόν του πράγματος και είναι πολύ πιθανό να ανηφορίσω στο Λυκαβηττό στις 14 Σεπτεμβρίου. Ευκαιρία να ξαναεπισκεφθώ έναν από τους πιο αγαπημένους μου συναυλιακούς χώρους. Το μόνο που φοβάμαι και με κάνει να μην αγοράζω ακόμη εισιτήριο είναι οι special guests. Αν δω κανένα Βασίλη στη σκηνή θα ξενερώσω τη ζώη μου #-o

Μαλιστα, θα δωσετε 38 ευρω για να δειτε τους Σκορπιονς. Ειμαστε αξιοι της μοιρας μας, 100 ευρω επρεπε να ζητανε.

σκεψου την αγαπημενη σου μπαντα… εστω οτι ερχεται με 30 ευρω (λογω φοιτητικου για 'μενα) θα τα 'δινες η οχι;;

Ο αλλος θα παει και δυο φορες λεει…

Εγώ που θα κάνω και ταξίδι; :stuck_out_tongue: Το εισιτήριο είναι όντως ακριβό. Αλλά δεν είναι χαζοί. Έχουν 3 sold out εξασφαλισμένα. Γιατί να μη γεμίσει το ταμείο; Προσφορά και ζήτηση. Απλά πραγματάκια. [-X

και εγω περσυ πηγα 3 φορες guardian… οι αγαπες ειναι αγαπες… εκανα τρελες οικονομιες αλλα για μενα αξιζε… (οχι η τιμη, η εμπειρια)

φίλε η τιμή όντως είναι τσιμπημένη, ειδικά για τους άνεργους.
η προσέλευση όμως δεν είναι υποχρεωτική…

κουμάντο και στο πορτοφόλι του καθενός…:-k μάλιστα…:?

To πόσες φορές θα πάει ο καθένας είναι δικός του λογαριασμός. Από την άλλη μεριά 38 γιούρα είναι Π Ο Λ Λ Α λεφτά και τα 30 για ανέργους είναι ακόμα περισσότερα…

και είναι και unplugged…

…και τωρα που το σκεφτομαι ίσως να πάω και στις και τρεις… :slight_smile:

στους δυσκολους αυτους καιρους μια χαρα ειναι να σου δωσουν 38 ευρω για να δεις scorpiooooooons

και εγω 2 φορες θα παω και θα κοψω απο αλλου… και ναι το λεω, θα πηγαινα 3 αλλα πεφτει μαθημα εξεταστικης εκεινη τη μερα… εννοειται οτι αν ερχονταν μονο εκεινη τη μερα ποιος τη γαμ@ει την εξεταστικη αλλα αφου θα τους δω 2… και ναι unplugged πιστευω θα ειναι κατι διαφορετικο και μαλλον γαματο… το εχουν ξανακανει και πετυχε, οποτε γιατι οχι;

…όσο το σκέφτομαι, όλο και πιο ενδιαφέρον μου φαίνεται, αλλά πάιζουν οικονομικό και τα λοιπά…θα γούσταρα πάντως να πάω με την γυναίκα μου…ο Λυκαβυτός έχει φτιαχτεί, ή είναι ακόμα τα ίδια χάλια:):!:

Πολύ μεγάλη μπάντα, αλλά δεν νομίζω να τιμήσω αν και έχω να τους δω από το 2004 πάλι στον ίδιο χώρο, ίσως αν ψηθεί το γυναικάκι να πάμε για το ρομάντζο της υπόθεσης(κοίτα που δεν είναι κακή ιδέα, οι μπαλαντάρες των Scorpions, το κορίτσι αγκαλιά, μπυρίτσα, καλοκαιράκι, Λυκαβηττός) :-k