Scorpions τον Ιούνιο στην Ελλάδα

Εκτός από τους UFO και τον Uli Jon Roth, θα μας επισκεφτούν και οι Scorpions στις αρχές του Ιουνίου. Προς το παρόν το μόνο που ξέρω είναι ότι θα δώσουν ένα live στη Λεμεσό στη Κύπρο και ένα στην Αθήνα. Στα γεράματα τους μας θυμήθηκαν και αυτοί, αλλά δε πειράζει, χαλάλι.

Ωστε μας θυμίθηκαν και οι Scorpions…

Ελπίζω να έχουν κανα σοβαρό show και όχι σαν την προηγούμενη φορά
πού ήταν σαν να βλέπαμε το μικρό σπίτι στο λειβάδι…

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

Korufaio!
O Iounios anamenetai sunarpastikos apo apopsh sunableiwn me to rockwave k.l.p. To mono arnhtiko h eksetastikh, alla den peirazei!

Και πριν τον Ιούνιο δεν είναι και άσχημα τα πράγματα 8)
Πάντως καλά θα κάνουν να έρθουν με την πλήρη μπάντα γιατί πριν 2-3 χρόνια που έδωσαν ακουστική εμφάνιση στην Αθήνα δεν είχαν αφήσει και πολλούς ικανοποιημένους απ’ ότι θυμάμαι…

:twisted: EGW 8a mai ekeiii ton KLAUS den to xanw me tipota k as einai megalos…einai apo to pio KORYFAIO hard rock band pou den prokeitai na xekollhsw…aytos o klaus fwnaraaaaaaaaaaaaaaaa…axx axx 8a klaiw akoma k sto rock u like a hurricane…an deite mia na xei psofhsei sto klama k na skouzei…e egw 8a eimaiiiiiii…

SCORPIONS FOREVEEEEEER \m/ \m/

Για τους SCORPIONS εχω μεγαλη περιεργια για το πως θα ακουγονται σημερα!!! Κατι ακουσα για επιστροφη στις ριζες στο νεο album!!! Μακαρι!!! Εγω παντως θα τους δω στο SWEDEN ROCK FESTIVAL. Ειναι headliners την δευτερη μερα!!! Αν και για τα Live τους πιστευω οτι δεν τιθεται θεμα…

esy paidi mou eisai apo tous tyxerous… :roll: alla katse de 8a ginw 18 xronwn 8a paw na tous vrw…alla twra ypomonh gia to kalokairi…padws k gw fovamai mhpws to kainourgio exei pali stoixeia pop gamwto opws to teleytaio tous pou xenerwsa mazi tous alla opws k na xei den 3exname tis tragoudares pou exoun grapsei k exei xtyph8ei kosmos me aytes k vasika exei klapsei me tis mpallades tous pou opws k na xei oi SCORPIONS exoun grapsei istoria…

Θεωρώ πως οι Scorpions είναι η νούμερο 1 μπάντα στο κόσμο όσον αφορά τις μπαλλάντες, τόσο ποιοτικά όσο και ποσοτικά. Σχεδόν το 1/3, 1/4 τους είναι μπαλλάντες και πιστεύω ότι αυτές είναι που τους έχουν κάνει ευρέως γνωστούς, ακόμα και σε μη rock κύκλους. Γι’ αυτό το λόγο πιστεύω ότι είναι αδικαιολόγητοι εαν δεν αποδίδουν σε acoustic εμφανίσεις (έστω και αν η τελευταία τους στην Ελλάδα δεν ήταν acoustic).

__Πάντως, για να ακουστεί και μια γνώμη ακόμα, άκουσα (δεν είχα καταφέρει να παω…) ότι την τελευταία φορά που ήρθαν οι Scorpios στη Θεσσαλονίκη (πριν περίπου 7 χρόνια), ήταν καταπληκτικοί.

γεια χαρα,
τους εχω δει 2 φορες
η πρωτη ηταν το 87 η 88 αν δεν κανω λαθος που ηταν και η πρωτη τους εμφανιση στην Ελλάδα.
η δευτερη δεν θυμαμαι ποτε ηταν στη Νεα Σμυρνη
αυτο που εχω να πω ειναι οτι εκτος του οτι μεγαλωσα μαζι τους ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα συγκροτηματα και τα live τους δεν παιζονται

οσο για τις μπαλαντες …απλα θα μεινουν στην ιστορια

Θα 'ταν ενα πολυ ενδιαφερον Live αφου ειμαι περιεργος και γω για το πως ακουγονται σημερα, μακαρι να ρθουν!

Πολλά παιδιά με τα οποία έπιασα κουβέντα στους UFO και στους HTP αλλά και πολλοί γνωστοί μου αποδείχθηκαν φανατικοί Scorpionικοί και περιμένουν πως και πως τη συναυλία στην Αθήνα!

Eπίσης μου έκανε εντύπωση το πόσο έγκυρο θεωρείται το www.rocking.gr και πόσος κόσμος μπαίνει καθημερινά για να ενημερωθεί για επερχόμενες συναυλίες!

ΧΑΛΛΛΛΛΛΛΛΛΑΡΑ…Δεν νομίζω ότι υπάρχει αλλο band με τόσες τέλειες μπαλάντες…

:oops: Αν δεν κάνω λάθος οι UFO δεν είναι band του Michael Schenker?

Ήταν, ο Schenker έφυγε πριν λίγους μήνες.

Ξέρω ότι θα ξενερώσω-στεναχωρήσω αρκετούς από εδώ μέσα αλλά το πιο πιθανόν είναι να μην έρθουν Ελλάδα. Η συναυλία για την Κύπρο έχει κλείσει και είναι τελικά στις 28 Μαϊου αλλά απ’ ότι μου είπαν, ο Λυκαβηττός δεν ήταν διαθέσιμος στις 30 του μηνός οπότε μάλλον τον π…ο.

Θα δείξει όμως, είναι ακόμα νωρίς.

Μικρό το κακό :roll:

ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ SCORPIONS ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΙΣ 31/5 ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΓΗΣ!!! (ΒΛΕΠΕ WWW.DIDIMUSIC.GR)

egw pali akousa oti 8a er8oun k oi doors stis 22 iouliou ston lukavhto…

1./ Αναφερέται και αλλού εδώ μέσα .
2./ Νωρίς το έμαθες , πάλι καλά που δεν έχει γίνει κιόλας όπως κάνουν μερικοί (Geo Away)
3. BOOOOOOOOOOO!!! :twisted: