Τέλος για τους scorpions

ρε φιλε ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει. τι θα πει γιατι? την κολοκυθια θα παιξουμε? και απαξιωση να ειναι τι σας ενοχλει ξερω γω? ο θειός σας παιζει στην μπαντα?

Απλά είμαι της γνώμης πως άν έχεις μια γνώμη πρέπει να τη στηρίζεις κ να επιχειρηματολογείς υπέρ της. Εγώ π.χ. έδωσα τα επιχειρήματα μου.

Το θέμα είναι, και συμφωνώ με τον Angus, όχι αν κάποιος έχει ή όχι το δικαίωμα να πεί την γνώμη του. Αυτό νομίζω είναι προφανές. Το θέμα είναι ότι φτάσαμε 30 σελίδες με ανόητα posts τύπου “καιρός ήταν”, “άντε γεια” και λοιπά γραφικά χωρίς να λένε κάτι ουσιαστικό.

Δεν λέω εδώ αν οι Scorpions είναι (γιατί ακόμα είναι μπάντα μην το ξεχνάμε αυτό) κορυφαίοι, καλοί, μέτριοι ή άχρηστοι. Για μένα τουλάχιστον είναι μια πάντα που μου έδωσε απίστευτα κομμάτια στα 70s/early 80s πολύ καλά κομμάτια στα 80s και αδιάφορα/μέτρια στα 90s. Για άλλους δεν είναι έτσι.

Για αυτούς όμως που οι Scorpions δεν ήταν ποτέ αξιόλογη μπάντα (και είναι λογικό δεν έχουν όλοι τα ίδια γούστα) θεωρώ ανώριμο τελείως να γράφουν μια ασυναρτησία απλά και μόνο να για να ανεβάσουν τα post τους.

ενώ 30 σελίδες με ποστς “τεράστιοι”, “θα σας θυμόμαστε για πάντα” εξασφαλίζουν πούλιτζερ ας πούμε.

χαλαρώστε. Ο καθένας μπορεί να σχολιάσει ελεύθερα και να πει ότι δεν τον ενδιαφέρει που διαλύονται οι σκόρπιονς γιατί οι σκόρπιονς μας αφορούν όλους κι ας μην το παραδεχόμαστε. :oops:

Βleeding δεν είπα αυτό. Απλά, αντικειμενικά, είναι μεγάλη μπάντα. Και δεν χρειάζονται ένα thread στο rocking.gr για να το αποδείξουν. Απλά λέω ότι απο το να κάνεις spam απλά μην γράφεις τίποτα. Γιατί για μένα το “καιρός ήταν:lol:” χωρίς καν να γράφεις μια γνώμη για το συγκρότημα ή ένα τυπικο έπρεπε να διαλυθούν γιατί… είναι σπαμ.

ναι ρε παιδί μου δεν διαφωνώ, απλά βρίσκω αφορμή από αυτό το θρεντ να πω κάτι γενικότερο.
απλά σκεφτείτε ότι όσο ανούσια είναι τα απαξιωτικά ποστς_των_δυο_λέξεων, είναι και τα αντίστοιχα αποθεωτικά ποστς_των_δυο_λέξεων, για τα οποία κανείς δεν διαμαρτύρεται.
Θινκ αμπάουτ ιτ. :wink:

Ναι δεν είναι λάθος αυτό π λέει ο Bleedin. Τελοσπαντων, προσωπικά έχω συνηθίσει να συζητάω (συζήτηση = ανταλλαγή επιχειρημάτων) οπότε γενικά διαφωνώ με τα σλόγκαν. Απλά, ενώ δε γουστάρω ούτε τα posts μιας-δυο λέξεων υπέρ της μπάντας, απλά τα προσπερνώ κ δεν ασχολούμαι (τα αρνητικά είναι π μου χτυπάνε κάπως στο μάτι… :p)

Ακριβως, το θεμα ειναι να ποσταρεις για να πεις κατι, να αναλυσεις την γνωμη σου, ειτε θετικη, ειτε αρνητικη… Δεν προσπαθω, ουτε θα προσπαθησω να επιβαλω την γνωμη μου σε καποιον, αλλα η συνεχης και ανουσια επαναληψη κουραζει… Ποιο το νοημα να υπαρχουν 100 post που να λενε το ιδιο πραγμα? Γραφτο μια και μετα γραψε σε αλλο thread, απλο ειναι.

ολα τα καλα καποια στιγμη τελειωνουν…και για τους συγκεκριμενους τελειωσε λιγακι αργα…γιατι οπως και να το κανουμε τα τελευταια χρονια με τις συχνες εμφανισεις τους στη χωρα μας κουρασαν το ελληνικο κοινο…let their history speak alone now…

Ακομα δεν εχω καταλαβει πως η παρουσια μιας οποιαδηποτε μπαντας στη χωρα μας (Scorpions η και οποιαδηποτε αλλη) κουραζει το ελληνικο κοινο…
:-k:-k

ναι, σωστά,για αυτό είναι sold out κάθε χρόνο στην αθήνα…

Οχι ρε, αμα δεν το ειχα κουρασει θα παιζαν στο ΟΑΚΑ καθε Σ/Κ… :stuck_out_tongue:

Πολυ κουραση, αστα να πανε, ολοι φευγουν πτωματα απο τις συναυλιες τους…:wink:

Τους εχω δει αρκετες φορες και ειναι απλα θεοι οι ανθρωποι…αλλα οντως δεν παει αλλο…μεγαλωσαν αρκετα,οι ιδεες τους εχουν τελειωσει παρο’λα αυτα το νεο τους αλμπουμ Sting it to the tail ειναι κατσε καλα…!!

Μια μπαντα δεν ‘‘μετραει’’ μονο οταν βγαζει καλα αλμπουμ ακομα, αλλα και αν ειναι καλη και σε ‘‘φτιαχνει’’ στα live… Και οι Scorpion μια χαρα το κανουν αυτο… Οποτε εγω θελω να περιοδευσουν οσο πιο πολυ μπορουν…

Σαν ν’αντιφασκεις λιγακι.

Ε λιγάκι ναι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Σιγουρα ειναι απιστευτοι στα live αλλα καλυτερα να σταματησουν τωρα που ειναι στην κορυφη! Μην γινουν σαν τους Deep Purple…

Μια χαρά ήταν οι Purple ίοταν τους είδα εγώ σε πληροφορώ… :wink:

Και εμενα μια χαρα μου ειχαν φανει, αν και οι Scorpions ειναι σε ακομα πιο υψηλο επιπεδο…