Τέλος για τους scorpions

Φτού γαμώτο, και ήθελα να τους καλέσω στα γενέθλια μου τον άλλο μήνα ! Δεν πειράζει θα καλέσω τον Paul Dianno.

e re kati kompleksares edw mesa…#-o

Ελληνικα πορ φαβορ.Οχι γκρηκλισ.
Παιδες ουτε εμενα μ’αρεσουν οι Scorpions αλλα δεν χρειαζεται
να κανετε ετσι.Μεγαλη απωλεια νομιζω αλλα καιρος ειναι να αλλαξουν λιγο
τα πραγματα.

Όταν συμβεί θα το πιστέψω. Γενικά στο ροκ το “βγάζουμε τώρα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ δίσκο και μετά κάνουμε μία μικρή περιοδεία 3 χρόνων και μετά αποσυρόμαστε όσο είμαστε στην κορυφή” το έχω ακούσει κι άλλες φορές και για αυτό είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός. Εδώ έχω t-shirt Phil Collins από την περιοδεία που ονόμαστε “the first farewell tour”. Κοινώς θα κάνει κι άλλες farewell tour :lol:

ο ozzy εχει σταματισει εδω και 18 χρονια…:lol::lol:

:wink:

Παντως, το κομπλεξ ορισμενων δεν εχει ορια. :slight_smile:

Είστε απίστευτοι πραγματικά!!! 8O
Ειλικρινά σας μιλαω δεν μπορώ να πιστέψω
αυτά που διαβάζω εδώ πέρα μέσα :-s
τι να πω… περισσότερο στεναχωρηθήκατε όταν διαλύθηκαν
τα διάφανα κρίνα με τα “πεθαμενατζιδικα” τραγούδια τους…

Aνάθεμα αν υπάρχουν άλλοι σε χώρες του εξωτερικού που να αντέδρασαν
έτσι όταν πληροφορήθηκαν τη “διάλυση” τους.
Kαμία μουσική παιδεία στο ελληνικό κοινό τελικά το μόνο
που ξέρουν όλοι να κάνουν εδώ πέρα σε αυτή τη χώρα είναι να κράζουν.
Μέχρι που έχω ακούσει ότι ο satriani δεν ξέρει να παίζει κιθάρα. #-o#-o#-o τεσπα

Εγώ λυπάμαι για την “διάλυση” των θρύλων ήταν μια μπάντα που έχει προσφέρει πολλά στη μουσική, πολλοί από εμάς “μπήκαν” στη ροκ από τους scorpions. Και επίσης είχαν δημιουργηθεί πολύ πιο πριν από πολλά άλλα συγκροτήματα, ήταν δηλαδή από τους πρωτοπόρους όταν ξεκίνησαν στα τέλη της δεκαετίας του ?60. Εγιναν Legends στην πορεια τους. :wink:

Λες και οι Scorpions φταίνε για το ότι δεν παίζουν live οι υπόλοιποι μουσικοί στην επαρχία.
Οι μεγάλοι σταρ δεν πρέπει να καταδέχονται να πάνε σε οποιαδήποτε πόλη εκτός Αθήνας… :roll:

γενικα είμαστε πολυ underground εδω μεσα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ρε παιδια…
δεν χρειαζετε να λυπομαστε…
τοτε σκεφτομαστε μονο τον εαυτο μας…
τους ανθρωπους τους ρωτησατε τοσα χρονια αν πλεον εχει ερθει η ωρα να ηρεμησουν και αυτοι…??
ενταξει… εμεις ονειρευομαστε να τους δουμε Live και στο μπανιο μας…
αλλα δεν παει ετσι…

να ειναι καλα οι ανθρωποι για ολα οσα εχουν προσφερει…
και ξαναλεω…
η διαλυση ειναι μετα το τελος της περιοδιας…
οτι και αν σημαινει αυτο…

Τελείως… μέχρι και Σανι Μπαλτζή έχει thread :stuck_out_tongue:

Kριμα που διαλυεται μια μπαντα σαν τους scorpions αλλα καλυτερα που δεν το παρατραβανε…Μακαρι να ερθουν και Ελλαδα για την τελευταια τους περιοδεια για να τους αποχαιρετησουμε και εμεις…!

Κανείς δεν αμφισβητει το μέγεθος της μπάντας και την πινελιά τους στην παγκόσμια μουσική σκηνή κιθαρίστα.

Αλλά, τα τελευταία χρόνια, το wind of change ξανα και ξανά και τα Live τους στην Καλαμπάκα δεν έσωσαν την κατάσταση, την έκανε χειρότερη, έγιναν απο μόνοι τους λημοκοντόροι και το ξέρουν. Οι αρχαίοι ροκάδες το καταλαβαίνουν αυτο, οι νέοι χάσανε live-άκια χαρούμενα, με τα κινητά στα χέρια, αγκαλίτσες και χαρούλες. Ε εντάξει δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου.

word peace.

Αν διαλύονταν οι Scorpions με Roth θα έκλαιγα όλη μέρα.Τώρα,απλά κρίμα.

Περιμένω διακαώς κάποιος να πει “κρίμα, είχαν πολλά ακόμα να προσφέρουν” για να καβατζώσω καινούρια υπογραφή.

Κατά τα λοιπά, χέσ’τη κι η φοράδα Σταλλόνε.

λουρκαρεις το φεησμπουκ μου, δεν υπαρχει αλλη εξηγηση

Εχει σχεση με τον Συλβεστερ?:stuck_out_tongue:

“κρίμα, είχαν πολλά ακόμα να προσφέρουν”

:lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3:

κρίμα είχαν πολλά ακόμα να πάρουν