Τέλος για τους scorpions

κακεεεε…

:stuck_out_tongue:

Κι εγώ, όπως πάρα πολλοί άλλοι, με Scorpions ξεκίνησα,
αλλά όχι και κρίμα… φτάνει τόσο, καλά ήτανε…
Βγάλανε και τις δισκάρες τους (70s), κάνανε και τις επιτυχίες τους (80s και δώθε), βγάλανε και τις πατάτες τους (τεράστιες, νταξ…)

Μακάρι να το κάνανε πολλοί όμως, έτσι;
(αν όντως το κάνουν και δεν είναι μούφα)

γαμωτο…:frowning:

Εγω στεναχωριεμαι, γιατι ηταν απο τα πρωτα συγκροτηματα που ακουσα, διαβασα και ασχοληθηκα και με εβαλαν σε αυτη την μουσικη… Τους λατρευω και θα τους λατρευω για ολα αυτα που εχουν προσφερει και αν οι ιδιοι θεωρουν οτι πλησιαζει η ωρα που πρεπει να αποσυρθουν για να ειναι σε καλο επιπεδο οταν το κανουν, μαγκια τους. Αλλα σαν νεο με λυπει. Τωρα οι εξυπναδες σε αυτο το φορουμ ειναι δεδομενο και συνηθες φαινομενο, απλα αδιαφορω…

Αυτό ακριβώς. Αν και παίζει να υπάρξει πρόβλημα με τυχόν ετήσια πάρτυ κούρασης. χαλάλι.

Έχω να φάω πολύ μπινελίκι, αλλά…

[B][SIZE=“6”]ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΚΥΡΙΟΙ :!:

ΕΙΣ ΤΟ ΜΗ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ

ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ [/SIZE][/B]

Θα σας παρακαλουσα να ειστε λιγοτερο βαρβαροι και προκλητικοι!Σεβαστειτε την ιστορια της μπαντας!:!::!::):!:

Η και οχι.

reunion σε 5 χρονια με ροθ και σενκερ

Μεγάλη κίνηση από Σκορπς.

Μακάρι να την ακολουθήσουν κ οι λοιπές τελειωμένες μπάντες του hard rock/metal όπως Maiden, Priest, Helloween, Paradise Lost, AC/DC, Deep Purple, Whitesnake, Sabbath (ή όπως θέλουν να λέγονται), Ozzy, Guns N’ Roses, Queensryche, Megadeth κτλ.

Άντε μπας και ασχοληθεί ο κόσμος με καμιά σοβαρή σύγχρονη μπάντα…

Ξέχασα τους Manowar και τους Candlemass…

Οι Metallica το χουν ακομα ε?:stuck_out_tongue:

Πολλές μπαντες που ανεφερες μονο τελειωμενες δεν τις θεωρώ προσωπικά. Αλλα γούστα είναι αυτά θα μου πεις. Πάντως τους Slayer δεν τους ανέφερες ε :stuck_out_tongue:

Κι αυτοί παιδιά, κι αυτοί!!

Έχεις δίκιο, μόλις το μετάνιωσα οικτρά. Πώς μπόρεσα. Πώς. :frowning:

Λοιπόν ελάτε να αγκαλιάσουμε ο ένας τον άλλο και να τραγουδήσουμε με βλαχοεγγλέζικη προφορά “τσέεεεεεεικ μιιιιι, τσου ζε μέτζικ οφ ζε μόοομεν, ον ε γκλόοοοοοοοορι να’τ, βέα ζε τσίλντρεν οφ τσουμόρο ντζριμ εγουίιιιιιιιιι, ιν ζε βιντ οφ τζέεεεειντζ…” Και στο τέλος με δάκρυα στα μάτια να φωνάξουμε, ζήτω το συγκρότημα σήμα κατατεθέν της ακεραιότητας και της τιμιότητας, ζήτω οι Σκορπιοί! :slight_smile:

Θελω να δω ποστ Γκρακχου οταν διαλυθουν οι Στραβομαριους:lol:

Δε θα μας λείψουν…

Και ο λόγος που δε θα μας λείψουν είναι οτι θα υπάρχουν πάντα οι δισκάρες τους και τα αμέτρητα διαμάντια τους να μας κρατάνε συντροφιά…

Μια από τις αγαπημένες μου μπάντες περνάει στην ιστορία…μεγαλώσαμε λοιπόν…

Τα λέμε στην Πάτρα ή Γιάννενα ή εδώ Αθήνα σε μια αποχαιρετιστήρια συναυλία όπως τους αξίζει!!!

καλα οι lost δεν ειναι ακομα η ωρα τους

Ειρωνικο νομιζω το ποστ του.

@κολοκύθα

Μη μου το θυμίζεις, την τελευταία φορά πίστεψα ότι πραγματικά θα γινόταν και είχα ανοίξει σαμπάνιες. :frowning:

To ρόκιν’ πάρτυ για να εορταστεί το γεγονός πότε θα γίνει? :slight_smile:

μη μου πεις οτι θεωρεις τελειωμενους τους candlemass???
με τις 2 τελευταιες δισκαρες που βγαλανε…
η τους paradise lost…???
δεν νομιζω να τα εννοεις αυτα που λες :?