Scorpions

afiste re paidia…

eixa xasei tin eukairia otan pigaina 2a gimnasiou (prin 2 xronia an thimaste sto stadio eirinis kai filias)
epeidi akoma den eixa apoktisei tin porwsi pou exw twra…!!

kai fetos pou mou ksanadidetai, pali kati ta xalaei wste na min pragmatopoiithei auti i epithimia mou… :frowning:

pisteuw distixws oti auti einai i teleutaia fora pou erxontai oi SCORPIONS stin ellada, mias kai i kariera tous brisketai pros tin disi…

EXO APELPISTEI…!! :frowning: :frowning: :frowning: :?

Να πας να δεις τους Cradle of Filth τότε

Egw authn thn periodo exw eksetastikh (malista 8/6 pou paizei o Alice Cooper sth 8essalonikh dinw ma8hma) alla th 8ysia 8a thn kanw :wink:

Μήπως ξέρει κανείς αν το εισιτήριο έχει ακόμα 38 ευρώ? Γιατί κάτι άκουσα ότι τώρα τα πουλάνε 41!!! Όπως το πάνε σε λίγο στις συναυλίες θα μπορούν να πηγαίνουν μόνο οι κυριλάτοι με τις mercedes!

Οι Scorpions ΕΙΝΑΙ κυριλάτοι με Mercedes

Καλά ευχαριστώ πολύ, την απορία όμως δεν μου την έλυσες! :frowning: Με βλέπω στα βραχάκια για μια ακόμα συναυλία… Δεν πειράζει, καλύτερα είναι εκεί ψηλά!!

Αληθεια μιας και το εφερε η κουβεντα. Στα βραχακια πως πας???
Βλεπετε παντοτε ημουν το καλο παιδι που πληρωνα για να παω στις συναυλιες αλλα λεω να το εφαρμοσω για συγκροτηματα του τυπου Evanescence…

Δυστυχώς τα εισιτήρια για Scorpions τελέιωσαν.Η συναυλία είναι sold out

OK, thanks αν και τελικά θα τη δω απ’τα βράχια αφού δεν βρήκα κανένα ρεμάλι να θέλει να πληρώσει εισιτήριο… Τί να πω με τους τζαμπατζήδες που έχω μπλέξει!!!
Μιας και ρώτησε ο φίλος, δεν είναι δύσκολο να ανέβεις εκεί. Όπως βλέπεις την είσοδο του θεάτρου παίρνεις τον δρόμο δεξιά που οδηγεί πίσω από το θέατρο και όταν δεις κάτι σκαλάκια ανάμεσα από θάμνους ανεβαίνεις και μετά απλά αποφασίζεις πόσο θα προχωρήσεις.Αυτός είναι ο εύκολος δρόμος. Για να ανέβεις όμως στον ψηλό βράχο (αν και νομίζω ότι μπορείς να φτάσεις και εκεί όπως σου είπα πριν αλλά κάνεις κύκλο…) πας ανάμεσα από τα δέντρα στ’ αριστερά του θεάτρου, περνάς ένα συρματόπλεγμα και μετά ανεβαίνεις μια μεγάλη μεταλλική σκάλα. Τουλάχιστον έτσι πάω εγώ, δεν ξέρω πόσο ανορθόδοξο είναι!!!

ΥΓ:Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που ανέφερα αυτά (αν και δεν νομίζω). Πάντως να υπάρχει πρβλ μπορείται να διαγράψετε την απάντησή μου.

Εγώ είχα που είχα ξεμείνει(με τα χίλια ζόρια προσπαθώ να μαζέψω τα money για nightwish + judas priest) η άνοδος της βενζίνης με τέλειωσε :frowning:

Εδώ και δέκα μέρες έχουμε πει με κάτι φιλαράκια να πάμε-που αλλού-στα βραχάκια,αλλά θα πάμε νωρίς :wink: και μιας και βλέπω ότι πολλοί από εδώ μέσα έτσι θα πάνε,δεν το κάνουμε ένα στυλ meeting?

ΥΓ1: Βασικά ο Ηλίας θα έχει δίκαιο να σβήσει τις προτάσεις διότι ένα ηλεκτρονικό περιοδικό ροκ/μέταλ δε μπορεί να μαζεύει τους αναγνώστες του στα…Βραχάκια… :twisted:

Να κάνω μία τελευταία ερώτηση για το θέμα??? Τι ώρα βγαίνουν οι SCORPIONS?..Και κάτι ακόμα…Που προτείνετε να αφήσω το αμάξι και να ανέβω επάνω(μάλλον δεν παίζει να κατέβω χωρίς αμάξι…Ποιος γυρνάει μετά Κηφισιά…)

Οι Scorpions βγαινουν στις 9:30

Osoi den phgate xasate. Ekplhktikh emfanish kai me polu kosmo.

xm, egw perasa eyxarista to apogeyma ths kuriakhs pou htan keno meta aprooptou, kai eida mia mpanta thn opoia an k den ekoba fleba na dw, nomizw pws einai must gia ke opado tou eidous… kalh apodosh, polu kalh, k panw apo ola perissia energeia! de 8a edina 41 euro gia na tous dw, alla to katayexaristh8hka tzampe :stuck_out_tongue:

Εγω παλι που εδωσα 38 δεν μετανιωσα καθολου… Ισα ισα πιστευω πως οσοι δεν ηταν μεσα χασανε…

nah, eixa thn eykairia na blepw kai autous, kai to koino…
kai den hmoun kai gia polla polla, ara kalutera nomizw pws perasa eksw :stuck_out_tongue:

Εγω για την συγκεκριμενη συναυλια εδινα και 50 ΕΥΡΩ. Ηταν απλα απολαυστικοι… Σαν να μην περασε μια μερα…

Εγώ πάλι δεν ενθουσιάστηκα τόσο. Δεν ξέρω, αλλά η συναυλία μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση. Τους ακούω εδώ και εννέα χρόνια και ίσως περίμενα κάτι περισσότερο. Βέβαια ήμουνα στα βράχια και δεν μπορούσα να δω τα πάντα οπότε η γνώμη μου μάλλον είναι υποκειμενική.
Πάντως τους ευχαριστώ πολύ για την βραδιά που μας χάρισαν, όπως και να ήταν αυτή, αλλά και για το γεγονός πως τα Holiday, Still loving you και Wind of Change τα παίξανε μόνο στην Ελλάδα λόγω της αγάπης που μας έχουν καθώς δεν περιλαμβάνοντai στο πρόγραμμα της υπόλοιπης ευρωπαϊκής περιοδίας τους!
Thanks guys!!! :slight_smile:

Όντως πολύ καλό το live και εδώ στη Θεσσαλονίκη, απολαυστικότατο! Πολύ καλός και ο ήχος, καθυστέρηση 30’ λεπτών αλλά μάλλον απο λάθος της Didi.

(Αν έπαιζαν “He’s A Woman She’s A Man” θα γινόταν πανζουρλισμός!!!, αλλά ας μην είμαστε αχάριστοι)

Σωστα, αλλωστε παιξανε το We’ll burn the sky…