Scorpsfans here?

απλά για να δω ποιοι είναι οπαδοί των scorps από αυτό το forum… :slight_smile:

εγω αλλα εποχης uli… μετα το χαος…

ε όχι και χάος αγαπητέ…καλός και υπεράνθρωπος ο uli,αλλά και μετά τον uli υπήρξαν ύμνοι… :wink:

H μπάντα που συναγωνίζεται επάξια τους floyd στη βαρεμάρα. Τόσα ερωτοτράγουδα-μπαλάντες δεν έχει πει ούτε ο Τερζής ξέρω γω! :smiley:

με μια-δυο μπαλάντες σε κάθε δίσκο?δεν νομίζω αγαπητέ…
παρόλο αυτά θα παρακαλούσα θερμά να γράψουν όσοι είναι fans…ευχαριστώ… 8)

Στην αρχή ήταν θεοί…Μετά το παραχέσανε στη καψούρα…

Μπες στο rockpages.gr και ζήτα τον Michael

Μπες στο rockpages.gr και ζήτα τον Michael[/quote]
Το θέμα είναι ότι αυτός είναι ο michael! :lol: :lol: :lol:

Εσύ φιρί-φιρί το πας…να δω πότε θα χάσω την υπομονή μου και θα ξεκινήσω τα καντίλια!!! :x
Ο"σκληροπηρυνικός" κλώνος της Karja εισαι ??..!! 8O

(Και φυσικά δεν τσινάω για τους Scorps, η οποία είναι μία αξιοπρεπέστατη, ιστορική μπάντα…)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kαι για να συμπληρώσω. Εγω δεν είπα ότι είναι κακή μπάντα οι Scorpions. Αντιθέτως είναι καθ όλα σεβαστή. Αλλά πολύ καψουροτράγουδο ρε παιδί μου και ροκιά μηδέν. Μια αλήθεια είπα απλώς.

Κάποια τραγούδια είναι αξεπέραστα, ό,τι κι αν λες…
Κι εγώ δεν τρελαίνομαι κιόλας για τους Scorpions, αλλά μ’ αρέσουν πολύ. Ειδικά ο Matthias… :wink:

χρηστάκη,δεν είμαι ο michael,ο rudolf είμαι ! ! ! :wink:
με εξαίρεση το pure instict όλοι οι δίσκου των scorps έχουν καλές ροκιές…από ήχο και στυλ hendrix ή zeps την εποχή του uli,από καθαρόαιμες ροκιές στα 80’s μέχρι και…nu metal riff…
στα party του greek sting fan club γίνεται απίστευτο ροκάρισμα από τις 24:00 μέχρι το πρωί μόνο με ροκιές scorpions…χωρίς δείγμα μπαλάντας…μάλλον δεν τους έχεις ψάξει καλά… 8)

nihilist τσέκαρε κομμάτια όπως τα: Virgin Killer, Dynamite, Animal Magnetism (Η ΑΠΟΛΥΤΗ DOOMΙΛΑ!!!) Sails of Charon, He’s a Woman She’s a Man, Speedy’s Coming, Another Piece Of Meat, Dark Lady κλπ και σύγκρινε τα με τα πιο δυνατά κομμάτια από Purple & Sabbath (πού σου αρέσουν) και τα ξαναλέμε! 8)

γουστα ειναι αυτα :wink:
παντως γινανε πολυ κλαψονουνιδες… :cry:

Eagleheart θα τσεκάρω και θα ποστάρω γνώμη. :wink:

Μπες στο rockpages.gr και ζήτα τον Michael[/quote]
Το θέμα είναι ότι αυτός είναι ο michael! :lol: :lol: :lol:[/quote]

κάτσε ρε…

να κάνουμε λίγη διαφήμηση…

μπας και αλλάξουν γνώμη κάποιοι…

Μπες στο rockpages.gr και ζήτα τον Michael[/quote]
Το θέμα είναι ότι αυτός είναι ο michael! :lol: :lol: :lol:[/quote]

κάτσε ρε…

να κάνουμε λίγη διαφήμηση…

μπας και αλλάξουν γνώμη κάποιοι…[/quote]
:?:

δεν είναι παράλογο να νομίζουν μερικοί τους scorps για το group που έβγαλε τα wind of change και hurricane…σίγουρα δεν είναι έτσι…
ερωτικά τραγούδια είχαν και με τον Uli (in your park,backstage queen,suspender love κλπ)…
α,και από τον καινούριο δίσκο,μόνο 2 κομμάτια είχαν…καψούρικο στίχο,τα she said και deep and dark…

αυτα ηταν ΠΟΝΟΣ οχι %^%$^%!@ 8)