Scream Aim Fire- Bullet for my valentine

για μενα προκειται για δισκαρα ,το συγκροτημα αρχιζει να καταξιωνεται σιγα σιγα, αλλα μαλλον οι περισσοτεροι θα διαφωνησουν :lol: .Στα συν η καταπληκτικη διασκευη του No Easy Way Out,η οποια ειναι στη japanese edition. Τελοσπαντων, πειτε τη γνωμη σας.

Πολύ καλός δίσκος αν και κατά την αποψή μου λίγο κατώτερος του Poison. Το Hearts burst into fire είναι έπος, το ίδιο και το Deliver us from evil μετά ακολουθούν απο κοντά κάποια άλλα κομμάτια που δεν μου έρχονται τώρα ενώ 2-3 κρίνονται ως αδιάφορα και τελείως μονότονα. Γενικα καλό άλμπουμ αν και δεν ξεπερνάει το αρχικό και το σοκ που είχε προκαλέσει αυτό. Επίσης η χροιά του τραγουδιστή έχει αλλάξει πολύ ενώ προσέθεσαν και περισσότερα κιθαριστικά μέρη…

Επείδη είδα σύγκριση από άλλο σχετικά με τα νέα συγκροτήματα που θεωρούνται ελπίδες στο metal πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή οι Avenged Sevenfold βρίσκονται στην κορυφή με τους BFMV να τους ακολουθούν απο κοντά…σε αντίθεση με τους Trivium που κατά την αποψή μου απέχουν πολύ απο την ποιότητα των άλλων 2… Αυτα:)

γιαυτο πιστευω πως ειναι καλυτερος :smiley:

+10000

Who fuckin’ cares? :-k :wink: :lol:

Όπως έχω ξαναπεί

εσενα σε παω!!! :lol: :drunk:

Το Poison μαρεσε καπως αλλα το Scream Aim Fire το θεωρω ψιλομονοτονο και απο οτι βλεπω προσπαθουν να κανουν οτι προσπαθουν και οι Trivium(που μου αρεσουν πολυ)να μοιασουν στους Metallica.Τα περισοτερρα ριφφς του δισκου μου θυμιζουν αλλα ριφφς απο αλλες μπαντες και ψιλοξενερωσα…

Hδη στα καλύτερα της χρονιάς για μενα…

Το waking the demon ειναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ…

Αλλά με ένα απο τα πιο απαίσια σε concept videoclip ever…απλά!!!

οκ κλεμμενο από thriller-Michael Jackson…:lol:

Εστω και με καθυστερηση

http://www.rocking.gr/review1978.php

Αν και ειχα μια συντομη συζητηση με τoν Davidian για το album , τελικα η γνωμη μου δεν αλλαξε…

Ετσι απο περιεργεια… Αν ερχοντουσαν θα μαζευαν κοσμο:-k

Oντως το κομβικό σημείο για κάθε συγκρότημα είναι το 3ο του album…Εκεί θα δείξουν αν θα αντέξουν στον χρόνο και αν η επιτυχία που είχαν δεν ηταν απλά θέμα συγκυριών και τύχης…Παντως στα live τους είναι εγγύηση…

αφού οι BFMV δεν είναι αρκετά καλά και πάσχουν στις συνθέσεις θα ήθελα να ακούσω εναλλακτικές προτάσεις καλύτερων τραγουδιών στο συγκεκριμένο ύφος από τα Scream, Aim, Fire και Eye Of The Storm π.χ. ή πιο catchy από το Hearts Bearst Into Fire.

Δεν είναι κάτι συγκλονιστικό, αλλά δεν έχω και πολλά καλύτερα δείγματα.

Ισάξο του poison και στα καλυτερα της χρονιάς για μένα…

Πολυ ωραιος δισκος πραγματικα.Κορυφαια και η διασκευη στο No Easy Way Out του Teaper.

σε 6 μέρες θα τους δώ:p8)
μαζί με lacuna coil, bleeding through:)

γενικά πολύ καλός δίσκος αλλά επειδή το ποισον είχε βγεί σε πιο εφηβική περίοδο για μένα κατάφερε να με αγγίξει παραπάνω απο το καινούργιο

Ετοιμάσου για απανωτά wall of death…:!: (Ρίξε και την Scabbia μέσα…)

μπααα έχω κάποιον καλύτερο στα υπόψην να ρίξω μέσα…θα ηρεμήσει και το φόρουμ μετά:p

Δεν τους ξερω τους Bleeding Through…

κατουρα και λιγο ενηλικε :stuck_out_tongue:

Πηρα και μπλουζακι ναμαι μεσα στο κλιμα 8)

Deliver us from Evil απιστοιιιι!

Σιγουρα στα ΤΟΠ5 της χρονιας για μενα. Μου αρεσει πιο πολυ απο το ντεπουτο το οποιο δυστηχως, περασε απαρατηρτο απο τις εδω ‘‘μουσικες κλικες’’. Εχει μια φρεσκαδα αυτο το αλμπουμ και μετα απο τοσες ακροασεις δεν εχω καταλαβει που οφειλετε στις συνθεσεις και στη παραγωγη η στη μετριοτητα των περισσοτερων κυκλοφοριων και των καποτε μεγαλων γρουπς? Η συγκριση ειναι αναποφεκτη καποιες φορες, τα κριτηρια ιδια ομως. Τελοσπαντων…ισως τους δουμε σε κανενα γκαγκαριν καποτε, 8O