Se7en: 7 deadly sins, 7 ways to die

κάνεις λάθος… είχε παίξει στους συνηθεις ύποπτους πριν απ’αυτήν (κορυφαία επίσης πήρε και οσκαρ β ανδρικού)

Το όνομα δεν αναφέρθηκε επίτηδες στην αρχή της ταινίας γιατί ολοι θα καταλαβαίνανε ποιος ήταν ο δολοφόνος!!! :smiley:

  1. Έδωσες spoiler…

  2. Το Συνήθεις ύποπτοι παίχτηκε στο σινεμά την ίδια εποχή με το Seven. Τότε γινόταν γνωστός ο Σπέισι. Δεν ήταν γνωστή φάτσα ακόμα.

Φοβερη ταινια! Απο τις αγαπημενες μου ανετα. Ερμηνειες, σκηνοθεσια, συλληψη… ολα τελεια!!!

+1000000:!:

αμα γουσταρατε το se7en κατεβαστε απο torrent την τηλεοπτικη σειρα dexter

τρελο mindfuck

ενας σιριαλ κιλλερ που σκοτωνει…σεριαλ κιλλερ ?

αλλα και παλι αμα δεν το δειτε δεν μπορειτε να καταλαβετε

αν και μετα ολες οι σειρες στη tv α σασ φαινονται παιδικες…

μια απο τις αγαπημανες μου ταινιες στο ειδος (μαλλον η αγαπημενη μου)!

οι ερμηνειες παρα πολυ καλες, αλλωστε το καστ της ταινιας ειναι πολυ δυνατο!
Πανεξυπνο σεναριο με αρκετα απροσμενο τελος…μεγαλο μπονους η ερμηνεια του Kevin Spacey

Tην εχω δει ηδη πανω απο 10 φορες!

Ωπ! Αναγνωρισιμότητα.

ακομα εκει εισαι???μονο 10?? :stuck_out_tongue: :slight_smile:

φοβερη ταινια , εχει μια σκατοψυχη ατμοσφαιρα

ο κεβιν σπεισυ επειδη ειχε παιξει στο ανεπαναληπτο “the usual suspects” ζητησε απο τους παραγωγους να μην συμπεριληφθει το ονομα του στους ηθοποιους να μην το ψιλιαστει παλι ο κοσμος

Λιγες ταινιες εχω απολαυσει τοσο πολυ (ηταν και μια απο τις πρωτες που ειδα στο βιντεο)

Από τις αγαπημένες μου ταινίες…αξίζει κάθε φορά που την βλέπω, και ο Spacey, πόσο αρρωστημένος τύπος :stuck_out_tongue:

Οντως πολυ ωραια και ισως απ τις λιγες αυτου του αστυνομικου ειδους που μεγαλουργησε στα 90s και δεν ειναι για τον πουτσο…

μυριζει 90τιλα οπως οι pearl jam

οι pearl jam γαμανε:!: