Sebastian Bach -Angel Down

Θα συμφωνησω 99% σε αυτα που λες.
Το 1% ειναι γι’αυτους που ειναι του στυλ: “Μπαχ να ειναι και ας τραγουδισει και την καραγκουνα”

Ακομα και ετσι να ναι, γιατι θα πρεπει να πειραξει καποιον?

Δικο του προβλημα ειναι αν δεν ακουει αλλα συγκροτηματα και ειναι κολλημενος μονο σε ενα… Αυτος χανει και κανενας αλλος.

Anyway, διασκεδαστε με την μουσικη και μην την χρησιμοποιητε σαν οχημα για ανουσιες “κοντρες”.

Σε ποιο τομέα της ζωής είναι ωραία η αντικειμενικότητα για να είναι και στη μουσική?:-s

Rudolf εγώ γενικότερα πιστεύω ότι η αντικειμενικότητα και η αξιοκρατία είναι καλύτερες…

Axlgreece, αν εσύ βρίσκεις υποτιμιτικό τον όρο του fanboy με γεια σου και χαρά σου.

Αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά κάποια πράγματα. Η μουσική όπως λέει και ο Σωτηρακόπουλος για το ποδόσφαιρο ειναι το καλύτερο δευτερεύον πράγμα στη ζωή κάποιου. Να με συγχωρείς κιόλας, δεν ξέρω πόσο μπορεί να σε βοήθησε ο Axl στη ζωή σου, με γειά και χαρά οποιουδήποτε λατρεύει με “θρησκευτική” ευλάβεια οποιαδήποτε μπάντα, απλά δεν μπορώ να το ασπαστώ. Θεωρώ πολύ πιο σημαντική τη δική μου βούληση και τις δικές μου πράξεις από το να ορίζομαι ως απλά ακουληθητής κάποιου. Όταν έχω άποψη και διαφωνώ την εκφράζω και όταν θεωρώ πως γίνεται χωρίς κριτική σκέψη απαντάω αντίστοιχα.

Το ότι κρίνω την στάση ενός “ορκισμένου οπαδού” (αφού σε ενοχλεί η έννοια του fanboy) δεν σημαίνει ότι κρίνω και το άτομο, ιδιαίτερα στην πραγματική του ζωή.

Εγώ όταν έχω απαιτήσεις από ένα άτομο, μια μπάντα, την ομάδα μου προτιμώ να είμαι και πιο αυστηρός ή αντικειμενικός μαζί τους. A diferrent point of view? Maybe. Δεν λέω ότι τα καταφέρνω πάντα, αλλά τουλάχιστον προσπαθώ.

Όταν όπως λέει ο Τόλκι αντιμετωπίζω στάσεις του στύλ “και την καραγκούνα να τραγουδήσει είναι καλή επειδή είναι ο Bach ή είναι ο Axl ή οποιοσδήποτε” απαντάω πιθανότατα ερειστικά, όχι για να μειώσω το άτομο, αλλά για να υποδείξω το μικρό βαθμό αξιοπιστίας που έχει η γνώμη του.

Για να μείνουμε λίγο on topic, ακούστε το νέο cd των Zico Chain…

Χμ. Ας το παρουμε αλλιως, οσον αφορα το θεμα του φανμποη ωστε να δωσω και μια απαντηση στον Αξλgreece:

Εννοειται οτι τα λεω σοβαρα. Οι μετρημενοι οπαδοι ειναι και οι σωστοι. Με τον ορο μετρημενοι εννοω οτι μετρανε τα λογια τους. Δε με απασχολει καν ο βαθμος πορωσης καποιων ανθρωπων, ισα - ισα χαιρομαι που τους εκφραζει τοσο η αγαπημενη τους μπαντα. Υπαρχουν ομως και οι ασχετοι / κολλημενοι που αν τους πεις κατι αρνητικο που εχει βαση, θα προσβαλλουν τα δικα σου ακουσματα, ή και νοημοσυνη στη προσπαθεια να στηριξουν την αποψη τους . Αυτοι ναι, ειναι ενοχλητικοι. Διαφωνεις;:-k

Συμφωνώ απόλυτα.

Α, και εννοειται πως στα παραπανω μιλαω γενικα. Προς αποφυγη παρεξηγησεων δηλαδη.

@Angmar: Νομίζω ότι ο rudolf σε ρώτησε “τα λες σοβαρά αυτά ή κάνεις πλάκα?” για αυτό το συγκεκριμένο κομμάτι και όχι γενικά! :roll:

Το ξερω. Εκτος τρολλαρισματος ομως, αυτο μεταφραζεται και ως γιατι δε του δινω αδικο:!:

:stuck_out_tongue: [/SPOILER]

ναι,αυτό.

όσο για την αντικειμενικότητα,όταν μπαίνει κάπου όπου υπάρχει και το feelin τότε χάνεται η μπάλα και το νόημα,κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα…

Οποιος καταφερνεο να κρινει αντικειμενικα πραγματα που λατρευει ειναι παντα ενα βημα μπροστα απ τους υπολοιπους…

εμένα που μ’αρέσει να κάμω βήματα πίσω με μια αόρατη flying V στα χέρια πειράζει?:-s

Κι εμένα αλλά όχι με V, είναι άβολες… Προτιμάω μια Gipson Les Paul!

Δισκος του μηνα στο νεο Χαμμερ…:!: :?

Το περιεργο που είναι;:lol: :stuck_out_tongue:

Μου φανηκε περιεργο!!Ακομα και στους φανατικους εδω μεσα δεν αρεσε τοσο πολυ ο δισκος…!!
Μαλλον αρεσε στους φανατικους του Χαμμερ :lol:

Μπα, πιο φανατικο απο εμενα δυσκολο να βρεις:lol: 8O

Πλάκα θα έχει να λέει στη κριτική ότι όλα τα τραγούδια είναι φοβερά με εξαίρεση το You Don’t Understand :stuck_out_tongue:

Πάντως πιστεύω ότι η φωνή του δεν είναι όπως ήταν το 99 για παράδειγμα. Τα χει φτύσει τελείως. Στα “επιθετικά” κομμάτια του δίσκου τραγουδάει με γρέζι και δεν φαίνεται τόσο η πτώση στη φωνή του. Αλλά στις μπαλάντες και στις hard rock-ιες είναι τραγικά τα πράγματα, ενώ τα κομμάτια είναι όμορφα τα σκοτώνει τελείως.

Ε ενταξει ο δισκος εχει καλες και κακες στιγμες, δεν ειναι η δισκαρα αλλα δεν ειναι και ο μαπα, ο αθλιος δισκος που δεν ακουγεται. Μουσικα ειναι ωραιος ο δισκος, αλλα σε καποια κομματια οπως ειπε και ο Dark ενω ειναι καλα τα χαλαει με την φωνη του o Bach.