Seether

Περίεργο μου φαίνεται που δεν υπάρχει topic για Seether…
Ντάξει, τι να πει κανείς για αυτό το συγκρότημα…Υποκειμενικά μου αρέσουν απίστευτα, ειδικά το Disclaimer II και Karma&Effect…
Μερικά video clips τους:

Driven Under:

Fine Again:

Remedy:

Broken (ft Amy Lee) :

So, ακούει κανα καλόπαιδο από δω? Γενικά, ακούω γνώμες…

Τους ακουγα αρκετα την εποχη του του Disclaimer II. Ηταν τοτε που τους ειχα δει και με Evanescence στον Λυκαβηττο. Τα επομενα αλμπουμς ομως με απογοητευσαν

Αφου εισαι μεγαλη φαν διαβασε την συνεντευξη των Seether στο rocking.gr:wink:

http://www.rocking.gr/article4304.php

Τo Disclaimer II ειχα λιωσει μια περιοδο, ιδιαιτερη εμμονη με το 69 Tea.

To τελευταιο cd, περα απο το πανεμορφο artwork, δεν μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση (αν εξαιρεσεις τα σινγκλακια).

Όντας συντοπιτες μου τα παλικαρια (Νοτιαφρικανοι) τους ειχα μεγαλη αδυναμια, και μεγαλη πικρα με τον αδερφο του φροντμαν (αυτοκτονιες and all)

Oριστε και το πιο προσφατο τους τραγουδι, διασκευη Wham!

Careless Whisper οοο ναι…Πλ ωραία και διαφορετική διασκευή…

Και το νέο τους κλιπ, Rise Above This είναι αφιερωμένο στο συμβάν με τον αδερφό του.

Seether γ@μ@ει!

Βαρετό image + βαρετοί στίχοι + βαρετή μουσική = βαρεμαρά βαρεμάρα βαρεμάρα. Μόνο έτσι μπορώ α περιγράψω οτιδήποτε έχω ακούσει απο αυτούς.

Mου χε κανει ο πρωην φιλος της αδελφης μου δωρο το karma and effect επειδη ακομα δεν ηξερε τι ακριβως ακουγα και επειδη προφανως δεν του αρεσε.Τελικα ουτε εμενα μου παν τιποτα.Το cd το ειχα δωσει σε μιακοπελα που μ αρεσε καποτε και μου ειχε πει οτι της ψιλοαρεσαν(τα @@ πηρα βεβαια8))

Κι εγω αν και ειμαι φαν του Αμερικανικου Alternative ηχου δε μπορω να πω οτι μ’αρεσουν ιδιαιτερα.Οχι πως ειναι κακοι αλλα δε μου κανουν καποιο “κλικ” οπως αλλες μπαντες της σκηνης(Staind,3 Doors Down κλπ).

Ανήκουν στην κατηγορία “κλώνοι των Pearl Jam”. Sorry αλλά δεν θα πάρω… Προτιμώ τους γνήσιους…

και εγώ τους είχα δει live και σκεφτόμουν να τους ξαναδώ τώρα που παίζαν μαζί με staind αλλά δεν είχα $$$ οπότε δεν…δεν είναι το υπέρτατο συγκρότημα αλλά είναι μια χαρά για να χαλαρώσεις και έχουν μερικά αξιόλογα τραγούδια.

Nirvana clone. Σε τρομακτικό βαθμό.
Έχω ακούσει τα χιτάκια τους, εντάξει κάτι λένε =)
Αλλά ως εκεί

Παρακαλώ; Τί σου θύμισε Pearl Jam;

Πουπωσπότε έγινε αυτό;

Τους ακούει τρελλά ένας γνωστός μου… και μου τους “πλασσάρει” που και που…
Απ’όσο ξέρω ο τραγουδιστής τους έχει κόλλημα με Kurt Cobain… και απ’ο,τι έχω δει και απο ντύσιμο και απο φωτογραφίες και κάποια βιντεάκια… ισχύει πολύ!
Γενικά δε μου άρεσαν ιδιαίτερα. Δε λέω ότι είναι κακοί, και θα άφηνα να παίζει μουσική τους ξερω γω όσο κάθομαι στο σπίτι… αλλά δεν με έχουν κάνει να “κάτσω” να ψάξω περεταίρω πράγματα… δηλαδή δεν μου φαίνονται και τόσο ιδιαίτεροι… έχουν ίσως ένα άκουσμα που το έχω ξανακούσει πολλές φορές.
Το μόνο που μου είχε αρέσει πολύ ήταν μια διασκευή του “something in the way” που και πάλι θυμίζουν πολύ το original… Ντάξει δε φταίει και ο καημένος ο τραγουδιστής… η αλήθεια είναι ότι η φωνή του μοιάζει ΠΟΛΥ με εκείνη του Kurt…