Semen Of The Sun @ AN club 17/10

Την Παρασκευή 17 Οκτώβρη οι Semen of the sun θα δώσουν live στο Αν στα Εξάρχεια. Τη συναυλία θα ανοίξουν οι Screaming Fly. Περισσότερες πληροφορίες σύντομα…

Αααααπίστευτη μπαντάρα. Τους είδαμε live στην θεσσαλονίκη πέρυσι και μας ξετίναξαν. ΤΟ ντεμπούτο τους παίζει ακόμα συχνά πυκνά και αδυνατώ να πιστέψω τι τραγουδάρες έχει. Πιθανότατα ότι καλύτερο έχω ακούσει από ελληνική σκηνή τα τελευταία χρόνια. Δυστυχώς οι υποχρεώσεις μου στην σχολή τελειώνουν στις 4 το μεσημέρι και είναι αδύνατο να έρθω στην συναυλία (σέρρες βλέπετε).

Όσοι δεν πάνε ενώ μπορούνε όμως, κακό το κεφαλιού τους.

Συμφωνώ ότι είναι μπαντάρα :smiley: Ψάξε να βρεις και το ντεμάκι που είχανε κυκλοφορήσει πριν το άλμπουμ τους. Έχει και αυτό διαμαντάκια. Αν δεν το βρεις pm 8)

Μετρανε πολυ. Θα προσπαθησω να δωσω το παρον.
Ελπιζω να μην ειμαστε παλι τρεις κι ο κουκος.

Γενικά από παντού ακούγονται πολύ καλά λόγια για αυτούς. Κυκλοφόρησαν και cd οπότε δεν θα πρέπει να μαστε 3 και ο κούκος. Θα δούμε…

Πληροφορίες για τους Screaming Fly που θα ανοίξουν τη συναυλία μπορείτε να βρείτε στο www.myspace.com/screamingfly. Τα παιδιά παίζουν ένα είδος garage/space/hard/punk rock. Για καλύτερη περιγραφή ακούστε τα κομμάτια τους. 8)

Αν ηταν θεσσαλονικη το λαιβ θα το τιμουσα…για αθηνα ομως ειμαι αρκετα σφιχτος…

Ε συνδίασε το με ΠΣΚ :stuck_out_tongue:

Από τη σελίδα του Αν αντιγράφω…

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

SEMEN OF THE SUN

SPECIAL ACT: SCREAMING FLY

ΕΙΣΟΔΟΣ 8 ¤, ΕΝΑΡΞΗ 22:00

"Οι SEMEN OF THE SUN ιδρύθηκαν το 2003. Μετά από αρκετές συναυλίες και έχοντας μοιραστεί την σκηνή με τις καλύτερες rock μπάντες της χωράς, το 2008 κυκλοφορούν το ντεμπούτο τους " Radio Adult … Slow songs Cheese & Wine ". Το Αθηναϊκό τρίο εκτός του ότι τα σπάει στις ζωντανές του εμφανίσεις, έχει και πολύ καλές συνθέσεις, γεγονός που το καταλαβαίνει κανείς ήδη από το πρώτο κιόλας άκουσμα του πρώτου τους άλμπουμ.

Κωνσταντίνος Πατσαρός - mixtape . gr - 23/4/2008"

"Εδώ δεν υπάρχουν τρέντι μανδύες. Υπάρχουν μόνον ιδρώτας, ένταση και αυθεντικό ροκ εν’ ρολ. Γιατί οι Semen of the Sun δεν επιζητούν αναγνώριση από το λάιφ στάιλ. Γουστάρουν να σου ματώσουν τα αυτιά.

Δημήτρης Αναστασόπουλος

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 09/04/2008 "

www.myspace.com/semenofthesun

Screaming Fly

Οι Screaming Fly δημιουργούνται τον Οκτώβριο το 1992 (από τις στάχτες των THE SPIDER AND THE FLY ) από τους Κώστα Λ., Στέφανο Φ. και Στασινό Π. με διάθεση να παίξουν μια μουσική χωρίς περιορισμούς αλλά ταυτόχρονα άμεσα επηρεασμένη από τον underground (κυρίως) rock Ά n roll ήχο του παρελθόντος και το παρόντος. Μετά από πολλά Live στην Αθήνα και στην επαρχία, ηχογραφήσεις που κυκλοφόρησαν με Fanzines και άλλες που κυκλοφόρησαν μόνοι του, καθώς και ένα διάστημα «σχετικής» εξαφάνισης, το φθινόπωρο του 2001 στην μπάντα μπαίνει και ο Στάθης Οικ. Μετά από αρκετά Live και την ηχογράφηση 10 τραγουδιών, την άνοιξη του 2006 ο Στάθης Οικ. αποχωρεί από την μπάντα. Με την αρχική της μορφή πια πάλι, η μπάντα συνεχίζει να παίζει ένα ιδιότροπο και ιδιόμορφο hi energy - punk - garage συχνά ψυχεδελικό r ockΆ n roll με ισχυρές δόσεις πειραματισμού και διάθεση εξερεύνησης του αγρίου, βασικού και αρχέγονου ΗΧΟΥ.

Ορίστε και η αφίσα …

Προσθήκη τελευταίας στιγμής οι Liarbirds…

Οκ. Σήμερα είναι οπότε όσοι πιστοί…

Πηγε κανεις σ αυτη τη συναυλια? Εγω παντως πηγα και μ αρεσε ιδιαιτερα. Δυστυχως εφτασα οταν τελειωσανε οι Liarbirds. Οποτε ειδα αρχικα Screaming Fly, μου αρεσε το ροκ εν ρολ τους αρκετα. Ειδικα ο τραγουδιστης/κιθαριστας τους επαιζε κατι φοβερες ψυχεδελειες στην κιθαρα. Μετα ειδα Semen, οι οποιοι ειναι οντως αρκετα καλοι. Αυτοι ηντουσαν πιο στοουνερς (ο μπασιστας που τανε μορφη φορουσε Εlectric Wizard μπλουζα). Βαρεσαν πολυ, ειχαν και καλο ηχο, και ιδιαιτερη εντυπωση μου κανε μια συνθεση τους πιο αργη και επικη (κι ο τραγουδιστης το αναγνωρισε οτι αρεσε στο κοινο). Κι οι δυο μπαντες power trio (ετσι ετσι)

Πολυ καλο λαιβ, με 8 γιουρος καλα κι εξελισσομενα συγκροτηματα.

Ζοuglau πες κι εσυ καμια κουβεντα για πιο κατατοπιστικες περιγραφες…

Εγώ άργησα να πάω στους Liarbirds , ψάρωσα με τους screaming fly σε πολλά σημεία και ντάξει Semen κλασσική αξία. Πιστεύω τώρα που θα γυρίσω από δουλειά, να μπορέσω να γράψω ένα report να το ανεβάσουμε 8)

Red Rum λες το maideniko το ριφάκι που χαλάρωνε στο ρεφραίν ε?? Σε όλους άρεσε αυτό :stuck_out_tongue:

Γραψε, γραψε! Και για εμενα οι Screaming ηταν η εκπληξη…

Οντως αυτο το τρομερο κομματι που οχι μονο maiden αλλα και lizzy θα ελεγα οτι θυμιζε! :slight_smile: Τους παντες επηρεαζουν αυτα τα τερατα τελικα…

E οι Semen είναι της γενιάς του '82 άρα καταλαβαίνεις :stuck_out_tongue: