Sentenced - The Funeral Album

Χμ, μετά το πολύ καλό κατά τη γνώμη μου The Cold White Light, και από το Everfrost που άκουσα στο Open Air, είχα την εντύπωση πως οι Sentenced θα κάνουν είτε μία από τα ίδια, είτε ένα ότι να ναι άλμπουμ για να ξεμπερδεύουν, μιας και μετά από αυτό διαλύονται.

Και όμως ρε, με διέψευσαν και μου έδωσαν λόγο να λυπάμαι που αποχωρούν (ώντας και μία από τις πρώτες μου αγάπες - και παντοτινές). Μην περιμένετε βέβαια να ακούσετε τρομερά πρωτότυπα πράγματα, απλά το feeling παραπέμπει λίγο στο καλύτερό τους (κατά τη γνώμη μου) Frozen, οι κιθάρες είναι λίγο πιο χύμα και γενικα τα κομμάτια πιο γρήγορα από όσα μας έχουν συνηθίσει εδώ και λίγα χρόνια. Personal favourite ως τώρα (ε δεν το έχω λιώσει κιόλας) το τελευταίο End of the Road, ενώ αξίζει να αναφερθώ στο Where Waters Fall Frozen, που είναι ένα instrumental 55 δευτερολέπτων, βγαλμένο από εποχές… North From Here (!!!).

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε φανς και μη. Α, και R.I.P.

Μιας που τα reunions είνια και της μόδας δεν αφήνουμε την ελπίδα να πεθάνει τελευταία;

Α! Και Γιάννη, το No Οne There θα είναι το the one and the only…Συμφωνείς? :wink:

Παίζει να είναι ΠΟΛΥ ανώτερο από όλο το Cold White Light βασικά. Time will tell.

Όχι μόνο με αγνοείς, μου τη λες κιόλας! Στωωωωωωω! :stuck_out_tongue:

Kikloforei kanonika i to katevases?

Μπα, δεν κυκλοφορεί ακόμα.

Εύα :***

ti gantemia de mporw na to vro,alla akousa ta kalutera logia gia to sugekrimeno

Από μένα ε;

Τι εννοείς δε μπορείς να το βρεις;

apo to proggram pou paw kai katevazw

A. Στο emule θα το βρισκες μια χαρά. Ή σε κανά dc++ ξέρω γω.

Καταπληκτικός δίσκος. Ο καλύτερος μακράν μετα το Down πιστεύω. Τελικά το καλό το κρατούσαν για το τέλος μου φαίνεται.
Το end of the road είναι έπος. :lol:

2 φορές πρόλαβα και το άκουσα μόνο… Αλλα μου φάνηκε γαμάτος!

End Of The Road… όλα τα λεφτά 8O
Καταπληκτικός δίσκος, τι να λέμε…

Πράγματι πολύ καλό! Thanks for the copyright, you know who!

katapliktika:everfrost-we are but falling leaves :smiley: