Sentenced

Μιας και αυτή η μεγάλη μπάντα(κι από τις πρώτες μου αγάπες) αποφάσισε να το διαλύσει,λέω να γράψουμε κάτι για όποια στιγμή θεωρείτε εσείς ως την σημαντικότερη…Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μας λείψουν τα ατμοσφαιρικά τραγούδια των Φινλανδών… :frowning: :frowning:
R.I.P. Sentenced

Όσον αφορά την πρώτη περίοδο με Jarva, το αγαπημένο μου είναι στάνταρ το Amok. Δισκάρα τεράστια.
Μετά κυκλοφόρησαν αρκετούς δίσκους με κορυφαίο το τελευταίο. Το Down ήταν πολύ καλό, το Frozen μέτριο αλλά χαβαλετζίδικο με τις διασκευές, ενώ το Funeral Album είναι αριστούργημα.όσον αφορα τα προηγούμεα δύο, Crimson & The cold and white light, ήταν με τριότατα με κάποιες καλές στιγμές. Πάντως είναι μια μπάντα που θα λείψει από τους οπαδούς του ατμοσφαιρικού ήχου (όπως εμένα άλλωστε).
Δεν έχουμε και νέα από τους Black League του Jarva.
The End Of The Road.
R.I.P.

Εμένα πάντως το Crimson με μεγάλωσε (και κυρίως το “Killing me, killing you”) οπότε επιτρέψτε μου να έχω μια (ακόμη) προσωπική αδυναμία…
R.I.P. (και σύντομα το reunion ε! :stuck_out_tongue: )

οντως κριμα που 8α διαλυθουνε αρα το κοβω μετα απο 3-4 χρονια να κανουν κανενα ριγιουνιον(ο βιλε δν απεκλησε αυτην την πι8ανοτητα) αλλα με αλλο ονομα.
φιουνεραλ-φροζεν-δε κολντ γουαιτ λαιτ

Ήταν η πρώτη μου αγάπη…Αρρώστια.
R.I.P.

Δε πειράζει ! Θα ξανα ενωθούν σιγά οι πρώτοι θα ναι :?: :!: :!:

And: THIS IS IT. There will not be a re-union, come-back, or any other pathetic and soap-operish circus that seems to be in fashion these days. SENTENCED will rest in peace.

Official Statement Lopakka & SENTENCED

Γιατί εσύ ξέρεις πολλούς που να είπαν: “Συγνώμη, τώρα θα διαλυθούμε να πάμε διακοπές αλλά σε λίγα χρόνια θα επανασυνδεθούμε για καμιά περιοδεία!”?? Έλεος! Προφανώς και θα έλεγαν οτι δεν παίζει κάτι τέτοιο…

οταν πρωτοενωθηκαν ειπαν 3ερω πως θα δινουν το 100% στο συγκροτημα στο συγγροτημα,ενω τωρα που εγιναν μπαμπαδες 2 αποφασησαν να το διαλησουν το μαγαζι…

:cry: κ γω εχω στενοχωρη8ει παρα πολυ με την διαλυση τους!ειναι απ τις αγαπημενες μ μπαντες! :frowning: αγαπημενα αλμπουμς ειναι:(basika ola :slight_smile: down,crimson,amok k funeral album)

ΘΑ ΠΑΘΩ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ :roll:

εβλεπα το dvd σημερα και ειπα να ξεθαψουμε το τοπικ

για να μην ανοιγουμε καινουργιο εφοσον υπαρχει

λοιπον
ειδα το dvd
με επιασε νολσταγια
εβαλε το amok μετα απο χρονια

και εμεινα μαλακας (ξανα)

Μεγαλη δισκαρα
δισκαρα που κοντραρει οποιοδηπωτε δισκο του ειδους στα ισα

ευτυχως και δυστυχως ο δισκος ειναι μοναδικος
το ιδιο και ο jarva

τα υπολοιπα αλμπουμς ειναι σε αλλη φαση αλλα καλα αλλα καλυτερα αλλα το μεγαλειο του amok δεν το φτανουν

και μιας το dvd εχει πεσει αρκετα στην τιμη και το χουν τσιμπησει αρκετοι απο δω μεσα
για πειτε γνωμες

προσωπικα το βρισκω αψογο
οχι ως προς το λαιβ μερος (το οποιο ειναι παρα πολυ καλο - ιδιαιτερα οταν ανεβαινει ο jarva να πει κομματια απο το amok αλλα και το northern lights απο το north from here!!)
αλλα κυριως ως προς το μπονους υλικο
backstage και συνεντευξεις
οπου πραγματικα βλεπεις γιατι δεν προκειται να επανασυνδεθουν
γιατι ο laihiala δεν ειναι τιποτα χωρις αυτους
γενικα ποιοι ηταν οι sentenced

hat’s off

αα!

μεταφορα στην σωστη ενοτητα :!:

Έλεος είδα να γράφει επικαιρότητα και έπαθα εγώ Amok :? Βγάλτε το ρεεε:!:

Λοιπόν το πρώτο κλασσικά είναι ύμνος…

Αλλά ως ιερόσυλος θα πω ότι και τα υπόλοιπα μου αρέσουν εξίσου!!!(τα περισσότερα)

Τι να πει κανείς για το Down, το Frozen (αυτο το Suicider απλά δεν υπάρχει!!!)…μάλιστα σε αντίθεση με τους πολλούς ψηφίζω ότι είχαν ιδιαίτερα άδοξο τέλος καθώς μετά το Crimson που πλην του killing me killing you δεν έλεγε πολλά κυκλοφορήσαν το απίστευτο Cold White Light και πραγματικά τι να πρωτοπώ είναι τόσα τραγούδια που αγγίζουν την καρδιά μου από το συγκλονιστικό και πεσιμιστικό Cross my heart and hope to die, καπάκι στο εκρηκτικό Brief is the light…εως την προσωπική αδυναμία το σχετικά μισανθρωπικό Everything is nothing με το απίστευτό ξέσπασμα στο τέλος(i ll be the last to close my eyes and forgive me nothing for I truly meant it all)
Eνώ χαραγμένο στην καρδία μου για προσωπίκους λόγους και για μένα απο τα καλύτερα στιχουργικά δείγματα των Sentenced το You are the one. Ααα και μην παραβλέψω το απίστευτο επίλογο του album με το No one there…
Bέβαια το μεγάλο κόλλημα αποτελεί το Funeral album το οποίο για μένα ήταν ο ιδανικός επίλογος για μια τεράστια μπάντα(προσωπικά μιλώντας) οι οποίοι αναμένεται να στοιχειώνουν για πολλά χρόνια τη ζωή μου…

Άσχετο αλλά έχω παρατηρήσει ότι οι Sentenced συγκινούν τις γυναίκες αφού σε όσους δεσμούς είχα στείλει songs τους να ακούσουν ξετρελαίνονταν ενώ είχαν ακούσματα πολύ μακρύ απο metal

Nομιζα πως ξαναενωθηκαν αλλα που…φλωροι…