Septic Flesh-Patra 7/11

Moνο εξω απο το μαγαζι εχω δει!

  1. Behold The Land Of Promise (Intro)
  2. Unbeliever
  3. Chaostar
  4. Faust
  5. Communion
  6. The Virtues Of The Beast
  7. We, The Gods
  8. Sumerian Daemon
  9. Lovecraft?s Death
  10. Anubis
  11. DNA
  12. Persepolis
  13. Science
  14. Red Code Cult

ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΟΠΟΙΟΣ ΠΗΓΕ ΤΟΝ ΕΙΠΑΝ ΜΑΛΑΚΑ.

Καλό Καραναβάλι 2007

ΜΑΛΑΚΕΣ

Γιατί όταν οι μισοί μπαίνουν τσάμπα για να πληρώνουν οι άλλοι μισοί 15 ευρώ για να δουν live σε ένα χώρο που δεν είναι για live και τους δίνουν εισιτήριο που λέει ΠΑΤΡΙΝΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ 2007 και ισχύει για ένα ποτό, αλλά όταν πας να πάρεις το ποτό σου ζητάνε και επιπλέον λεφτά και εσύ το δέχεσαι, παραδέχεσαι ότι είσαι ΜΑΛΑΚΑΣ.

Αλλά τι λέω εγώ. Metal. Ενίοτε και καθυστέρηση.

Επίσης, το politically correct για τους Slavebreed είναι να πω, not my cup of tea.
Ε, όχι.
Αυτό το πράγμα δεν είναι μουσική.
Είναι κοροϊδία.
Για κάτι πιτσιρίκια που νομίζαν ότι βάραγαν το ένα το άλλο.
Και μπάσο να είχαν το ίδιο σκατά θα ήταν.
Όχι μάγκες δεν είναι μουσική αυτό το πράγμα.

Τώρα οι Septic Flesh όρεξη είχαν. Η μουσική τους δε μου λέει πολλά, ειδικότερα τα 2 τελευταία που έπαιξαν κυρίως δε μου λένε τίποτα. Δεμένοι και δουλεμένοι (τους έχω δει πολύ χειρότερα), αλλά όποιος συγκλονίστηκε ή ενθουσιάστηκε από αυτό που είδε δεν έχει δει σοβαρή συναυλία ή έχει πολύ χαμηλά standards.

Oντως…αν κ περασαμε καλα ηταν κακιστη η οργανωση.Ποια οργανωση δλδ αλλα τεσπα.
Απο τους Slavebreed περιμενα περισσοτερα με τοσα π ειχα ακουσει κ δν εντυπωσιαστηκα.Οχι δν εντυπωσιαστηκα…δεν μ αρεσαν.

Οι Septic Flesh ηταν καλοι αλλα τους μαμησε παλι ο ηχος.Σκατα ηχος.

Αυτο με την εισοδο δεν το ηξερα γιατι δεν πληρωσα. :stuck_out_tongue:
Τωρα στα του λαηβ ηταν μετριο γενικα.Το μαγαζι δεν κανει για λαηβ.
Η ενταση του ηχου ηταν πολυ ψηλα και βαβουριαζε ο χωρος.Septic Flesh χωρις να ακους
τις ριφφαρες δεν λεει.
Οι Slavebreed ειναι γαματοι,αλλα το grind/death σε λαηβ θελει απιστευτο ηχο για να ακουστει σωστα.
Δυσκολα πραγματα δηλαδη.

ναι ρε Deathster εσύ και οι άλλοι μισοί δεν πληρώσατε και είναι κοροϊδία

και ο ήχος είναι σχεδόν πάντα σκατά στο Stone αλλά κανένας δεν πολυενδιαφέρεται (ιδιαίτερα οι μπάντες)

και οι Salvebreed είναι ανέκδοτο.
ειδικά στα φωνητικά ανοιγοκλείναν το στόμα γκαρίζοντας
πρέπει κάποιου να σταματάει το IQ του στο 20 για νο το εκτιμήσει.

Ήταν καλύτερα το 2003 στο συνεργείο με Primordial είναι η αλήθεια.
Μεγάλο αρνητικό (για μένα) το ότι δεν έπαιξαν τπτ πριν από το Revolution DNA.
Μέτριος προς κακός ο ήχος.
Έρχεται και πλήρης ανταπόκριση σύντομα.

Και ακομα καλυτερα ηταν το 99-00 για την περιοδεια του Revolution DNA.

@Jester : Και εμενα με χαλασε οτι δεν παιξανε παλια τραγουδια.Γραφικος καταντησα να φωναζω
Εσοπτροοοοοοοοον!

@Outshined : Δεν γινεται να πληρωσω εισοδο στο Stone.Ξερω ολο το μαγαζι με τα μικρα τους ονοματα,η κοπελια
που εκοβε τις εισοδους ειναι φιλη μου.Για τον ηχο τα εχουμε ξαναπει.Το μαγαζι δεν ειναι για λαηβ.
Και εμενα δεν μ’αρεσει το progressive,το power και οι Soundgarden αλλα δεν θιγω το IQ των ατομων που τα ακουνε.

Χαχα! Εσύ Deathster φώναζες έσοπτρον συνέχεια; :stuck_out_tongue:
Πάντως γιατί τόση γκρίνια ρε παιδιά, αφού το ξέρε ότι άλλο μέρος για λάιβ μέταλ δεν έχει η Πάτρα, αυτά έχουμε τώρα, σε αυτά θα αρκεστούμε…
Όντως αφίσες δεν είδα πουθενά. Είσοδο πλήρωσα κανονικά και ούτε επιπλέον λεφτά μου ζήτησε κανείς για ποτό…
Οι Slavebreed δε μου άρεσαν αλλά για deathgrind/grindcore πιστεύω καλοί ήταν…
Όταν είχαν έρθει οι Hannibal είχαν και καλύτερο ήχο και έπαιζαν μέχρι τις 2. Αναρωτιέμαι στους Septicflesh γιατί δεν ίσχυσε κανένα από τα δύο… [-X

Και όντως αντί για κάρτα με Πατρινό Καρναβάλι θα προτιμούσα ένα κανονικό εισητήριο όπως γίνεται σε κάθε μεγάλο συγκρότημα συνήθως, να έχω και ένα αναμνηστικό…

Ε καλα αυτο με το καρναβαλι κλεψια του μαγαζατορα ειναι.Ουσιαστικα με αυτη την κινηση δεν “υπαρχει” πουθενα
το λαηβ στα χαρτια.
Τα εχουμε πει για τα μαγαζια στην Πατρα ηταν 1-2 γινανε 3 σε καποια στιγμη αλλα αν δεν παταει κανενας στα λαηβ
λογικο ειναι να κλεισουν/αλλαξουν μορφη.

Ε ακριβώς! Αν οι Πατρινοί είναι μηνάρες και δεν υποστηρίζουν το μέταλ στην πόλη τους, δεν τους φταίει κανείς μετά, αν δεν τους μένει μέρος για λάιβ…
Άσε είχα δει τον Πλιάτσικα παλιότερα στο Συνεργείον και τώρα πρόσφατα που πήγα ξανά εκεί, έχει μεταμορφωθεί σε clubάκι… Μόνο η φοβερή μπάργούμαν έχει μείνει στο παλιό στύλ :smiley:

sorry man αν θίχτηκες προσωπικά
γνωρίζω αρκετά καλά τι παίζει στην Ελλάδα με τους τζαμπατζήδες.
είναι θέμα νοοτροπίας.
όταν θες να στηρίξεις κάποιον τον στηρίζεις.

παράδειγμα.
ήρθαν οι Planet X.
φίλος μου είναι προσωπικά φίλος και γνωστός με μέλη της μπάντας.
αν ήθελε έμπαινε τσάμπα ότι ώρα γούσταρε.
πήγε μόνος του ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΜΕΡΕΣ και ήταν κύριος
Γιατί ξέρει πως αν θέλει να βλέπει τις αγαπημένες του μπάντες πρέπει να βοηθήσει το live να είναι βιώσιμο.

Όλοι στην Πάτρα μπορούμε να μπούμε τσάμπα λίγο ή πολύ. Πίστεψέ με και για μένα δεν θα ήταν δύσκολο.

Επίσης, αν εμπαιναν 5 άντε 10 άτομα θα έλεγα οκ. Εδώ πρέπει να μπήκαν αν όχι οι μισοί, το 1/3.

Όσον αφορά το IQ, έχω ακούσει και grind συγκροτήματα που κάτι παίζουν.
Επιμένω, όποιος μπερδεύει αυτό το πράγμα με μουσική δεν έχει αντίληψη.
Δεν μιλάω για γούστο, μιλάω για αντίληψη.

Jester, επειδή και με Primordial μέσα ήμουν μου θύμησες μελάλη παρωδία που ήταν καλύτερα.
Τι να πρωτοθυμηθώ;
Ότι δεν μπορούσαν να συγχρονιστούν με τα προηχογραφημένα;
Ότι χάλαγε το μικρόφωνο και ο Σπύρος ως γνήσιος μεταλλάς έριχνε Χριστοπαναγίες όποτε αυτό δούλευε;
Πού όποτε έρχονται για live αυτοί και οι Rotting Christ ο μόνος εξοπλισμός που έχουν είναι οι κιθάρες (μερικές φορές ούτε πετάλι για distortion);

Όσο υπάρχει κόσμος που μασάει το κουτόχορτο θα επιβιώνουν αυτοί που το πουλάνε.

METAL ΡΕ!

Επίσης όποιος θέλει πιο αναλυτικά την άποψη μου για το λάηβ μπορεί να δει εδώ:
-Review on Sound of Metal- (στα αγγλικά)
δεν κάνω spam, ενημερωτικά το δίνω :stuck_out_tongue:

Επειδή μπορεί να μην το προσέξατε, ορίστε και το report του rocking.
http://www.rocking.gr/article5186.php

Για κάποιον περίεργο λόγο πάντως, εκείνο το καρναβάλι δεν μου έχουν μείνει άσχημες αναμνήσεις από τη συναυλία.
Το καλό είναι ότι τώρα δεν βγήκε ο Σπύρος με σακούλες όπως τότε :stuck_out_tongue:

Πωπω…
Μαυρη μαυριλα πλακωσε…
Παλι καλα που εχουμε την εστια και το παραρτημα και βλεπουμε κανα λαηβ.

Και μιας και τόπες, κάτι άκουσα ότι ψήνεται συναυλία (τι άλλο ? ) Revolting Breed .

Εγω για δισκο ξερω.Ετοιμαζουν τραγουδια λενε μιας και δεν εχουν μπασιστα.

Έχουν ρε, απλά είναι στρατό. Στο myspace λέει για preproduction του νέου δίσκου. 9 κομμάτια drums έχουν ηχογραφήσει.

Anyway, on topic, είχε γέλιο που ο Σπύρος δεν ανέφερε τους Nightfall όταν έλεγε για τις μεγάλες ελληνικές μπάντες που έχουν παίξει στο εξωτερικό.

Α ναι δεν το ειπε πλακα πλακα :stuck_out_tongue:
Το ξερω οτι ειναι στρατο ο τυπας.Με το δεν εχουν εννοουσα δεν ειναι μονιμα Πατρα.

χαμηλό εισιτήριο και ικανοποιητικό παίξιμο από Slavebreed;

τελικά παίρνουμε ότι αξίζουμε.

ας στηρίξουμε όλοι μαζί τους απατεώνες με τα μαγαζιά, τους μουσικούς της προχειρότητας και τους διοργανωτές της αρπαχτής.