Septic Flesh-Patra 7/11

Βρε άνθρωπε αφού σε χαλάει και το ξέρεις, γιατί πας και μετά γκρινιάζεις?
Αν πάω εγώ σε λαιβ των Ντριμ Θίατερ και βαρεθώ την ζωή μου, θα φταίει η μπάντα? Η μήπως μετά θα πρέπει να πάρω σβάρνα το φόρουμ να κράζω ενώ ήξερα ότι θα βαρεθώ? Δεν κάνουν όλα για όλους.
Όσο για το χώρο, Πατρινός είσαι, τον ήξερες, ας μην πήγαινες. Ισχύουν τα ίδια με από πάνω.

Αφου εβλεπαν την κωλάρα των Nightfall μια ζωή…Και μετά λεμε που νοσεί η σκηνή…

αν αυτό κατάλαβες δικαίωμά σου.
έχω δει τους Septic Flesh αρκετές φορές και μάλιστα μερικές πολύ καλά.
απλά εδώ και κάποια χρόνια που έχουν αρχίσει τα κολλητιλίκα με το hammer έχουν γίνει κάτι σαν μπάντα του metal ελληνικού δημοσίου.
μέχρι και μπάντα για να παίξουν support στους Slipknot έφτιαξαν και δεν ξαναεμφανίστηκαν.

και grind δεν έχω πρόβλημα να ακούσω, αρκεί να ακούγεται.
πόσο χειρότερα από αυτό που άκουσα από τους Slavebreed πρέπει να ακούγεται μια μπάντα;

στον χώρο πηγαίνεις πιστεύοντας ότι κάτι μπορεί να βελτιωθεί.
όχι γνωρίζοντας ότι θα σε κοροϊδεύει δίνοντάς σου είσοδο που είχε κόψει για το Καρναβάλι του 2007.
Nightstalker που καραγουστάρω θα σκεφτώ πολύ να πάω.

επίσης, από πάντα όταν μπορώ στηρίζω ότι γίνεται σε σχέση με συναυλίες (ειδικά metal) στην πόλη μου.
απλά έχω βαρεθεί να με λένε βλάκα επειδή στηρίζω μια μουσική σκηνή.

Αλλά αυτό που με εκνευρίζει ακόμα περισσότερο είναι ο ωχαδερφισμός. Στη κλασσική λογική, για τζάμπα καλά ήταν.

Πως και πως την περιμενα την συναυλια στην Αθηνα, τωρα που ειδα το σετλιστ ξενερωσα ασχημα :frowning:

Καλό είναι να μην το γυρίσουμε τώρα σε SF vs Nightfall…
Και οι δύο μπάντες είναι σπουδαίες, τώρα για τους ανθρώπους που παίζουν σε αυτές δεν ενδιαφέρομαι…