Αγαπημένο Sepultura Album

ημουν μεταξυ των Beneath The Remains , Arise , Chaos AD οπως και πολλοι αλλοι
ψηφισα το 3ο γιατι εκει βρισκονται τα περισσοτερα τραγουδια που μαρεσουν , το αγαπημενο μου Territory
εξαιρετικοι και οι αλλοι 2 δισκοι βεβαια , το Arise ειναι με το παραπανω τα 2 αγαπημενα μου απο αυτους , αλλα περα απο 4-5 τραγουδια δεν μου αρεσουν και τοσο τα αλλα
τα 2 πρωτα δεν τα εχω δωσει και πολυ σημασια οπως και το Roots , οπου εκει ειναι και τα πολυ καλα Roots Bloody Roots , Attitude. δεν εχω βρει κατι αλλο καλο εκει , αντε ισως το Ratamahatta.
φοβερες οι διασκευες τους στα Policia , Orgasmatron
μεγαλη μπαντα !αντε περιμενουμε reunion

Chaos A.D. Είναι το αγαπημένο μου στο σύνολό του και περιέχει επίσης το αγαπημένο μου κομμάτι τους (Territory).
Βασικά τώρα που το σκέφτομαι αν υπήρχε επιλογή Under A Pale Gray Sky, μάλλον αυτό θα ψήφιζα…ωμή βία είναι αυτό το live, από τα καλύτερα ever:p

Αν και είμαι ανάμεσα σε arise,chaos ad ψήφισα Chaos A.D.
τραγούδια όπως Refuse/Resist,Territory είναι μοναδικά και είναι το αποκορύφωμα των Sepultura.
επίσης και τα video του Refuse/Resist είναι τρομερό.
Άντε,να γίνει το reunion να πορωθούμε λίγο!

Βασικα τα λατρευω ολα αλλα αν επρεπε να διαλεξω ενα θα ελεγα Chaos AD και τα μυαλα στο μιξερ !!! Δισκαραα τρελη…Πιο πολυ μ’αρεσει γιατι ειναι χαρακτηριστικος “angry” δισκος τους…

Schizophrenia με ελάχιστη διαφορά απ’το Arise. Είναι το μόνο που μου αρέσουν όλα τα τραγούδια. Κι έχει και το αγαπημένο μου Troops Of Doom.

Όλα γαμούν. Αλλά ψηφίζω Arise. Άριστο.

χαλαρα beneath the remains…
κατ΄εμε ο ορισμος του thrash…
η εισαγωγη του primitive future απλα θε’ι’κη!!!

Αααααααχ!Δύσκολο να διαλέξεις ανάμεσα στα Beneath…,Arise και Chaos A.D.,αλλά εγώ διάλεξα το Beneath the Remains,γιατί ήταν το πρώτο Sepultura album που άκουσα και…κόλλησα!Ήταν αυτό που με “έχωσε” για τα καλά στην thrash και μετέπειτα death φάση.Έχει φάει άπειρες ακροάσεις!
(Το έχω και σε βινύλιο και χαίρομαι:p)

‘‘Arise’’. Ιστορικός δίσκος, που δε θα ξεπεραστεί από κανένα album στο ύφος του.

Από πίσω ακολουθούν ‘‘Beneath the remains’’ και ‘‘Chaos A.D.’’.

Chaos AD!! Δε λεω, απιστευτοι δισκοι κ οι 2 προηγουμενοι αλλα βρισκω πιο “γεματο” το Chaos AD. Εχει και το θεικο Refuse/Resist…

Εγω ψήφισα το Σχιζοφρένεια ωs φόρο τιμής στην οργή και στην αγουρη THRASH δύναμη κ αλητεία που κρύβει…

Και ειναι κ προσωπική μου αδυναμία.

Αντικειμενικα δεν είναι το καλύτερο τους

Εγω προσωπικα εχω ενα τεραστιο κολλημα με τα 3 τελευταια που εβγαλαν οι Sepultura με Max και ειδικα με το Chaos AD που σπερνει.Εχει κι αυτη τη γαματη διασκευη στο the hunt των New Model Army που για να πω την αληθεια τη προτιμω απ’το κανονικο αν και μ’αρεσουν οι NMA(ενταξει Παναγιωτη πες οτι θες).

Έχει χάλια παραγωγή, αλλιώς θα είχε περισσότερες ψήφους νομίζω.

εγώ είχα ψηφίσει το arise, αν και προσωπική αδυναμία είναι το morbid visions. ήταν το πρώτο που είχα ακούσει, και γενικά ήταν το πρώτο άλμπουμ που είχα ακούσει από ακραίο μέταλ. Έχει αποτυπωθεί στο μυαλό μου η κάθε νότα του άλμπουμ, τρελό λιώσιμο.

Μια χαρά παραγωγή έχει…

το ροοτς κατ εμε εχει αγγιξει την τελειωτητα

Εγώ πάντως όταν βάζω το Arise και μετά το Schizophrenia στην ίδια ένταση ακούγεται πολύ σιγανότερα το δεύτερο. Πού αλλού μπορεί να οφείλεται?

Beneath the remains-Arise
Chaos A.D

Μάλλον στην παραγωγή του Arise που είναι κατά γενική ομολογία από τις κορυφαίες όλων των εποχών.

Ναι σωστό αυτό.Απλά λέω αν είχε την παραγωγή του Arise θα τανε καλύτερο.