Αγαπημένο Sepultura Album

Αγαπημένο Sepultura Album

Αγαπημένο Sepultura Album

εντιτ Ενταξει εβαλε και πολ

Αγαπημένο Sepultura album

να δώ μέχρι πότε θα συνεχιστεί αυτό:lol: :lol:

Είμαι ανάμεσα σε “Beneath The Remains”, “Arise” και “Chaos A.D.”. :-k

Mάλλον το “Arise” θα πώ, γιατί νομίζω εκεί η deathrash οργή των προηγούμενων albums, συναντάει την εμπειρία και την ωριμότητα των επόμενων! :respect:

Ιδανική παραγωγή, ογκώδεις και κοφτές ρυθμικές, άψογα Hammett-ικά solos, λυσσαλέο παίξιμο από τον Igor και μερικοί ύμνοι των early '90s απαρτίζουν από το βίαιο κομψοτέχνημα! :metal:

Βασικά, μόνο και μόνο που υπάρχει το Arise σε αυτό το LP, δεν χρειάζονται περαιτέρω λόγια… :band:

οτι ειπε ο αποπανω. dead embryonic cells - under siege. The End.

Μεγάλη αδυναμία το συγκεκριμένο συγκρότημα.
Για καλύτερο άλμπουμ δύσκολο να διαλέξεις μόνο ένα μεταξύ “Beneath…”, “Arise” και “Chaos AD”.
Μάλλον όμως το “Arise” γιατί αυτό το άλμπουμ ήταν το πρώτο άλμπουμ που άκουσα.
Επίσης περιέχει Dead Embryonic Cells, Desperate Cry, Under Siege, Arise, Altered State.

Επομένως:

Με καλυψαν οι τρεις αποπανω. Μεγαλη αγαπη το Arise. Λατρεια.

Beneath the remains…O τίτλος του δισκου είναι συμβολικός…:wink: Eιδικά τα 5 πρώτα κομματια του δίσκου (Beneath the remains,Inner self,Stronger than hate,Mass Hypnosis,Sarcastic existence) αποτελούν thrash μνημεία και προκαλούν ανελέητο κοπανημα σβερκου…Πιστευω οτι απο αυτό το album αρχισε η συνεχόμενα ανοδική περιοδος των Sepultura που οδήγησε στο ετερο αριστούργημα Arise…

Υ.Γ Και μακαρι το πολυπόθητο reunion να μην αργήσει πολύ…

Y.Γ2…http://www.youtube.com/watch?v=NUZ3gNhlYx8

εγω ειμαι αναμεσα σε Beneath και Chaos…:-k μαλλον Beneath

εγω ειμαι αναμεσα σε arise και chaos και ψηφιζω…

ειμαι αναμεσα σε arise , chaos , roots και beneath πωπω μας γαμησε το πολλ.

τεσπα chaos επειδη δεν εχει ψηφο :!: :!: :!:

O πρωτος δισκος που ακουσα απο Sepultura ειναι και αγαπημενος μου και προαωπικη αποψη ο τελευταιος εξαιρετικος δισκος που κυκλοφορησαν!!

Beneath the remains!!!

meta arise πιστευω

Απορω πως μου ειχε ξεφυγει αυτο το τοπικ.Καλυτερο τους αλμπουμ το Arise.
Αγαπημενο μιας και ηταν το πρωτο που ακουσα και ειχα μονο αυτο για ενα 6μηνο
το Chaos AD.

ARISEEEEEEEEE!!!

το roots μου κανει για καλυτερο… κατεβασα τους sepultura να τραγουδανε orgasmatron., smoke on the water… θα χτυπιεστε απο τα γελια κατεβαστε τα

Τι το αστειο εχει η διασκευη των Seps στο Orgasmatron ?

Στα 90s, τους περισσότερους αν ρωτούσες ποιανών είναι το Orgasmatron θα σου έλεγαν Sepultura :lol:

οντως, ακομα το λενε μερικοι…

Και εγω αυτό λεω ακόμα…

:lol: