Sepultura @ Rodon

Λοιπόν;

Χωρίς τον Max βεβαίως βεβαίως, ο οποίος μόνο στα όνειρα μας τραγουδάει και παίζει στους Sepultura πλέον (και στα DVD)

Αποτελεί όπως και να χει, ένα πολλα υποσχόμενο Live…!!!

αν και περα απο το Max to μεγαλυτερο προβλημα που ειχαν ηταν συνθετικο ,στα live prepei akoma να ειναι killer!!!

Ποιον Max, τον Pavarotti θέλουμε για να ακούσουμε Roots Bloody Roots :lol: Έχετε ακούσει την έκδοση αυτή;

ΟΧΙ!
Ποιος; Τι; Πού; 8O

Υπάρχει μια έκδοση του “Roots Bloody Roots” που τραγουδάει και ο Pavarotti μαζί με τους Sepultura. Έχει αρκετή πλάκα μπορώ να πω.

Άκου εκεί πράγματα… Πάω να το τσεκάρω… :lol:

Τι να λεει που ερχονται?Με τον νεο τραγουδιστη τα κομματια ειναι χαλια…Το τελευταιο album τους ειδικα,το ROORBACK,ειναι αισχος!Παντως ειδα περισυ στο ροδον τους SOULFLY,και παιξανε τα-REFUSE/RESIST,TERITTORY,ROOTS,INNER SELF,ARISE(και αλλα 2 που δεν μου ερχονται τωρα)Επισης το wasting away απο nailbomb και ακομα ακουσα τον cavalera να τραγουδαει το territorial pissing απο NIRVANA.Ο Cavalera ειναι θεος με τους SOULFLY.Αν ξαναερθουν μην τους χασετε… :twisted:

Machine666, με τον Derek, έχουν βγάλει 2 δίσκους, τους οποίους μπορεί να μην θεωρείς καλούς… Οκ… (Αν και το Roorback αξίζει κατά τη γνώμη μου…)

Έχεις πάντως την εντύπωση ότι το Live θα είναι “κάπως”; Έχεις την εντύπωση ότι δε θα παίξουν τα κομμάτια που τους καθιέρωσαν…; 'Η μήπως πως “δε θα τα παίξουν καλά”;

Αυτά είναι παιδιαρίσματα, δε λέω, και εμένα μου λείπει αφάνταστα ο Μαξ, αλλά στη σκηνή θα είναι οι Sepultura, και όχι ο Τάδε Μαύρος…

SEPULTURA χωρις MAX,ειναι σπανακοπιτα χωρις σπανακι…Τους δυο τελευταιους δισκους τους εχω και εγω(το ROORBACK το εχω αυθεντικο και θελω να το πουλησω,το δινω 14 ευρω.Το limited edition με τις ξεκαρφωτες διασκευες)
Εσυ,ποια θεωρεις καλυτερη μπαντα?Τους SOULFLY,η τους SEPULTURA(μετα-MAX εποχη)?

Μα και στα live των Soulfly, όλοι πάνε για να ακούσουν τα παλιά! Ελάχιστους γνωρίζω να γουστάρουν πραγματικά αυτό που κάνουν… (εγώ προσωπικά τους λατρεύω)

Αλλά δεν κρίνω με γνώμονα το που παίζει ο Μαξ, καθώς ίσως τώρα οι Sepultura να μην βγάζουν τις δισκάρες του παρελθόντος, αλλα τις κουβαλούν πίσω τους… Και στο κάτω κάτω, οι Sepultura με τον Derek είναι μια “καινούρια” μπάντα, 2 μόλις δίσκων!!!

Με την ίδια λογική, να πάψω να ακούω Queensryche, επειδή έφυγε ο DeGarmo…;;;;

Kαι εμενα μου αρεσουν οι SOULFLY και ειδικα ο πρωτος δισκος σπερνει.Το primitive πολυ groovy,αλλα ο “3” ψιλομαπα.Τελικα ισως αν εχω φραγκα να σκασω και sepultura συναυλια ετσι για να την εχω στο ενεργητικο μου :twisted: .Ας παιξουν ολο το chaos και το beneath the remains και χαλαλι τους.Α ρε MAX…

Χμ… Arise ,δεν; :frowning:

Οποτε ακουω sepultura,ακουω η το chaos η το beneath.Και το Arise μου αρεσει αλλα τα αλλα 2 αλμπουμ ειναι τα καλυτερα μου…

Γάμησαν… Επανέρχομαι με review όταν μου δώσουν χρόνο…
Γκρρρ :stuck_out_tongue:

Den trelathika kiolas.mporei giati ego exo meinei stin palia epoxi (meta to Roots…den exo tipota).
Eixan para poli kalo ixo omos kai eidika sta tipmana (to triger ekane douleia pali) alla opo ton igor kai ton arapi perimena perissotera.
O Kisser edose resta…
Ithela kai to Inner Self toulaxiston akoma…

Χμ, οπως και να χει, εβγαλαν πολλη δυναμη και τσαμπουκα…
Ο αραπης τι αλλο να κανει ρε…; Ηταν πολυ καλος…

Πανω κατω επαιξαν τα (οσα μου ρχονται τωρα)

Refuse/Resist
Attitude
Apes of God
More of the Same
Nation
Territory
Arise
κατι σε Electric Funeral και California Uber Alles (!)
Nation
Bullet the Blue Sky
Come Back Alive
Roots
Necromancer

Ξεχναω πολλα μαλλον… :stuck_out_tongue: