Sepultura vs Slayer

Ξεθαβω…

Slayer!!!

ακόμη και στα καλύτερα τους οι Sepultura δεν φτάνουν τους Slayer…
τους αγαπώ και αυτούς αλλά δεν είναι Slayer…

Seasons In The Abyss , Reign In Blood , South Of Heaven είναι αριστουργήματα.

Πω- πω, πραγματικά δεν ήξερα τι να ψηφίσω! Και οι 2 μεγαθήρια και τους λατρεύω… Από τη μία ‘‘Beneathe the remains’’, ‘‘Arise’’ και ‘‘Chaos A.D.’’ και από τη άλλη ‘‘Reign in blood’’, ‘‘South of heaven’’ και ‘‘Seasons in the abyss’’… Με μεγάλη δυσκολία ψήφισα Slayer αλλά και οι δύο είναι στην κορυφή για 'μένα.

Slayer γιατι oι Seps μετα το Chaos AD εγιναν λιγο για τον…

Εγω δεν ψηφιζω!Δεν θελω.
Διαφορετικες μπαντες και δεν χρειαζεται να ψαξουμε ποια ειναι η καλυτερη.

Μερικά αποσπάσματα…

The song is called “SS-3” and again there was many critics who said Slayer was nazists. Sepultura vocalist Max Cavelera started by attacking the Slayer and said they attracted neo-nazists at their shows. He also said that Slayer has a nazi-image. Then the ball started rolling and suddenly the Slayer - Sepultura disputes was a big media thing. On a French Tv-show, Slayer said that Sepultura was a bunch of lowlife cocksuckers from Brazil.

In the fall of 1994, Slayer began their European tour. Slayer was supported by the much hyped band “Machine Head”. In an interview Max Cavelera also said: “Machine Head will blow Slayer away because Slayer are old and tired”. It was not a surprise that it did not happen that way. I would rather say, that Slayer blew Machine Head away! But Machine Head did ok, but if it wasn’t for their own fans, noone would have payed any attention, fine band but it means nothing when Slayer are in the house! But the Slayer dudes like and enjoy Machine Head, like Kerry King said: “Machine Head is the perfect opening band for us”.

@scourge of god,οι κατινιές τις metal…!!!

Αν και έχω κολλήσει και με τα 2 συγκροτήματα,ψηφίζω ξανά και ξανά sepultura με max.
Απλα το Arise και το Refuse/Resist δεν ξανα-γράφονται…
Συνιστώ να τσεκάρετε το live απο barcelona(απόλυτο χάος) και live απο 96.Ατελείωτο headbanging

απο αυτα που ποσταρε ο scourge ειναι αποψεις αυτου που τα εγραψε

επικεντρωνομαι κυριως σε αυτο που λεει για machine head με slayer

ειναι παρα πολλες οι αποψεις οτι οι machine head εκλεβαν την παρασταση απο τους slayer

Aυτό από μαρτυρίες της εποχής,ισχύει…

Slayer… Ωραιοι οι Sepultura αλλα πολυ πιο ωραιοι οι Slayer

Από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα και τα 2 αλλά οι Slayer είναι λίγο πιο ίσοι.

Οι Slayer ειναι αρκετα βαρετοι και μονοτονοι παρολο αυτο που παιζουν ειναι πολυ καλο…
Αλλα σαν τους Sepultura δεν υπαρχει κανεις! Κατι η ιδεα οτι ειναι απο την Βραζιλια, κατι οι αναρχικοι στιχοι και η groove-thrash metal και γινονται οι θεοι μου!!!

sepultura απο beneath μεχρι roots.και οι slayer ειναι απλα respect(αλλωστε αν δεν υπηρχαν οι μεν δεν θα παιζαν ετσι οπως τους ξερουμε οι δε)αλλα εχω ξενερωσει λιγο μετα το show τους στο hellfest(o araya το χασε)

Από Sepultura μόνο Roots έχω ακούσει και νταξει, σε καμία περίπτωση δεν πιάνει τους Slayer. Θα εκφέρω άποψη όταν λιώσω Arise και Beneath the Remains, αλλά πολύ δύσκολα κάποιος δίσκος θα ξεπεράσει στην αντίληψή μου το Reign in Blood, απ’ τη στιγμή που το βάζω πάνω και απ’ το Kill 'em All…

Slayer!! 8)

εγω προτιμω τουσ KREATOOOOOOOOOR!!!
TORMEEEEEEEEENTOOOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRRRRRRRR!:smiley: :smiley: :smiley:

To Roots όμως δε νομίζω ότι μπορεί να συγκριθεί με τους δίσκους των Slayer, καθώς δεν είναι καθαρόαιμο Thrash. Νομίζω ότι το δημοψήφισμα έχει νόημα όταν λαμβάνουμε υπ`όψη τα αλμπουμ των Sepultura από Morbid Visions μέχρι και Chaos AD. Tα άλλα κινούνται σε άλλη φάση και δεν “κολλάει” η σύγκριση με Slayer…

Slayer αν και τους γουστάρω και τους δύο…

+1
Δηλαδή το Extreme και το Coma Of Souls δεν ειναι ο ορισμός του thrash?

Sepultura μακρααααααααααααααν!!!Αυτο μονο!!