Sepultura

Δεν ειναι ακριβως ετσι…
In 1996, Sepultura played on the Castle Donington Monsters of Rock main stage alongside Ozzy Osbourne, Paradise Lost, Type O Negative, Biohazard and Fear Factory. The band was suddenly a three-piece with Andreas Kisser taking over on lead vocals, after Max Cavalera left the concert site earlier in the day upon learning of the murder of his stepson Dana Wells.

Ε το γεγονος ειπα.Δεν ειπα τον λογο :stuck_out_tongue:
Δεν θυμομουν το γιατι και ειχα παντα την εντυπωση οτι ο φονος
αυτος ειχε γινει λιγο πριν το πρωτο Soulfly…

Beneath the Remains
Arise
Roots
Schizophrenia
Nation
κλπ.

ω ναι, απ’τις ποιό γαμάτες θρας μπαντζ…

Ε ας το κάνουν το τιμημένο το reunion επιτέλους!!! Να πάμε να τους δούμε να γουστάρουμε. Πως έγινε ρε γαμώτο έτσι ο Paulo?? Τι σκατά πως γέρασε έτσι??

Paulo, uma arrancada…

Όντως… Από την άλλη ο Andreas δεν έχει αλλάξει μου φαίνεται!

άντε να γίνει το reunion να τους δούμε… δεν τον καταλαβαίνω τον paulo πάντως για ποιό λόγω δεν θέλει να γίνει reunion! :wink:

Για μενα προσωπικα δεν εχει νοημα ενα reunion… Δε θα ναι οπως 85-93… Εχουν συμβει πολλα ενδιαμεσα, που θα επηρρεασουν τα νεα κομματια αλλα και τα παλια παιγμενα live. Oσες μπαντες κι αν επηρρεασε το roots (oι οποιες δεν εχουν σχεση με thrash) ηταν η ταφοπλακα των Seps. Aν και για μενα το “εγκλημα” ειχε συντελεστει απο το chaos ad

Από τα πλέον αναμενόμενα reunion, δεν το συζητάμε. Γίνει δεν γίνει πάντως το γεγονός ότι υπήρξαν μια από τις μεγαλύτερες μπάντες του ακραίου ήχου μέχρι και το Roots, αυτό δεν αναιρείται με τπτ. Βασικά τι να λέμε τώρα. Arise / Beneath The Remains / Chaos AD είναι από τα πιο διαχρονικά άλμπουμ και τόσο, μα τόσο μπροστά, που ακόμα ακούγονται σαν εκείνη την εποχή. Φυσικά, ένα (ετεροχρονισμένο) reunion τώρα που πολλοί ούτε καν γνωρίζουν τι σημαίνει αυτή η μπάντα, μετά από τόσα χρόνια μακριά από τα μεγαλεία τους, δεν ξέρω κατα πόσο θα’χει σημασία, αλλά τουλάχιστον κάποιοι που μεγαλώσαμε με αυτούς, θα τους βλέπαμε κάθε μήνα με την αυθεντική σύνθεση!

για κάτι τέτοια πχ. /www.youtube.com/watch?v=3514lddu6m0

όσον αφορά δισκογραφικά:

  1. Arise
  2. Chaos AD
  3. Beneath The Remains
  4. Roots
  5. Schizophrenia

για αρχή πάντα.

Συμφωνω απολυτα σε ολα!!! Κακα τα ψεμματα…και των Soulfly & των CC ο ηχος δεν εχει σχεση με τον κλασικο thrash ηχο οχι μονο των Sep αλλα και γενικοτερα του ειδους.Σιγουρα μπορει να εχουν βγει δυνατα αλμπουμ και κομματια απο αυτους αλλα γνωμη μου ειναι οτι πλεον εχει χαθει η χημεια.Ισως και ο Paulo αυτο να βλεπει και ισως να ειναι και ο μονος σωστος στην ολη υποθεση που δεν γουσταρει.Αλλωστε ενα reunion μονο εμπορικη επιτυχια θα ειχε και οχι ουσιαστικη(καποιο νεο δισκο π.χ).Αν παντως το κανανε εγω σιγουρα θα τους τιμουσα σε ενδεχομενο live.(α ρε φούστη μου,που ειναι ο ηχος του Beneath,που ειναι οι εισαγωγες τυπου Desperate Cry…)

Δεν τίθεται κανένα θέμα reunion σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση από το στρατόπεδο των Seps!

http://sepultura.uol.com.br/v7/

δεν θα γίνει reunion αλλά άκουσα καλά; νέο άλμπουμ του χρόνου; 8O8O

Ε και;;;

Το θέμα είναι πολύ απλό (κατ’εμέ πάντα) Seps χωρίς Cavalera Bros δεν υπάρχουν. Ευτυχώς τα βρήκαν αυτοί και περιμένουμε και 2ο cd!

εννοείται αυτό(και για μένα). οκ δεν έχουμε reunion, θα χουμε άλμπουμ όμως! :smiley:

O Κisser και οι μπραβοι του. Σοβαρα τωρα, δειτε τις αντιδρασεις του Paulo Jr., οταν ο Kisser μιλα για περιοδεια και για τις φημες περι επανενωσης. :wink:

αχχααχαχαχαχαχχ

Beneath the Remains.
Schizophrenia
Arise

Ποτε δεν καταλαβα το θορυβο γυρω απο το Chaos AD.

Σκατά. Καθίστε εκεί να χαλάσετε κι άλλο το όνομα αυτής της μπάντας. Νο Max Νο Sepultura, πάρτε το χαμπάρι.

κλαιει το ΣΥΜΠΑΝ με τα πλανα επετειου του ARISE διχως τα μισα μελη!
Γαμαει η επιμονη…αλλα ΟΚ…καποια πραγματα απλα ειναι χαζα.

Μπα, τώρα δεν μας αρέσουν τα χοροπηδηχτά :!: