Sepultura

Eεεε??/ Εξηγησε πληζ

Σαν σημερα πριν απο 14 χρονια εφυγε ο Max, και ακομα να επιστρεψει… παρα πολυ καιρος [-X

Arise πρώτο για μένα. Μετά Roots και Chaos AD. Οι Sepultura είναι από τις μπάντες που εκτίμησα αφού τους είδα live :roll:

Εγω δεν εχω ακουσει επισταμενα κανεναν δισκο απο την μετα-Max Cavalera εποχη, κατι δεν μου κανει κλικ στα λιγα ακουσματα που εχω ριξει. Ενα reunion θα ανανεωνε το ενδιαφερον μου για αυτους.

MAX CAVALERA: I Don’t Need A SEPULTURA Reunion, But I’d Like To Do It For The Fans

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=151624

Άντε να δούμε πότε θα το πάρουμε απόφαση:):!:

Παντως στις δηλωσεις του ο Max βγαζει πολυ πικρια για την ολη κατασταση… Και εχει και ενα δικιο για εμενα. Δεν ξερω βεβαια αν ειμαι αντικειμενικος ή απλα το λεω επειδη θα ηθελα ενα reunion…

Η γνωμη μου,επειδη το θεμα πια με τις επανενωσεις εχει καταντησει απιστευτα κουραστικο,ειναι οτι ΗΔΗ τοχουν κανονισει και απλα μας σιγοψηνουν.Οπως απλουστατα εχει δειξει η ιστορια,ολες ΜΑ ΟΛΕΣ οι επανενωσεις οι οποιες συνοδευονταν απο βαρυγδουπες δηλωσεις “ΠΟΤΕ”,“ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ”,“ΔΕΝ ΜΙΛΙΟΜΑΣΤΕ”,'ΕΙΝΑΙ Μ…ΚΑΣ" κλπ,ειχαν-εχουν μεγαλη απηχηση στον κοσμακη.Οπου απηχηση=καυλα του κοσμου=μερικες συναυλιες best of για αρχη(νατα τα πρωτα λεφτα,μερικες πωλησεις παλιων δισκων ακομα)και στην συνεχεια 2-3 αλμπουμ φολα της φολας Ό φολα και μετα διαλυση.Γιατι απλουστατα πολλες επανωσεις απο δαυτες δεν εχουν πραγματικο υποβαθρο παρα μονο το ΧΡΗΜΑ.Παραδειγματα? Α-Π-Ε-Ι-Ρ-Α!!! 1)Priest-Halford 2)Accept-Udo(η εξαιρεση στον κανονα το φετινο,πιο πριν ειχαν ?? επανενωσεις γιατι κιαυτοι ‘’‘ένιωναν" ξαναμανα την φλογα!!!) 3)Sabbath-Ozzy-Iommi-Ward-Aprice-Dio και παει λεγοντας 4)Μegadeth-Mustaine-Ellefson 7)Iced Earth-Schaffer-Owens-Barlow(ε αυτη η ιστορια με τον αλλον που εγινε μπατσος αλλα του ελειψαν τα riff του Schaffer & γυρισε και για την αγαπη του κοσμου ουτε στο Παμε Πακετο με την Χατζηβασιλειου!!) 6)Maiden-Harris-Dickinson-Blaze(αυτη τελικα ισως και να ειναι η πραγματικη εξαιρεση στον κανονα [U]ΠΡΟΣΟΧΗ[/U]:για την μετα reunion εποχη,γιατι οσοι θυμαστε απ’το ‘93 και μετα,θυμηθειτε δηλωσεις ‘‘μισους’’ και ‘‘αλληλοσπαραγμου’’ εκατερωθεν του Βρασιδα και του Harris).Γιαυτο σας λεω,μην αγχωνεστε παιδια…σε 2-3 αντε 5 χρονακια ο μεσιε Green θα παρει μια μεγααααλη ευχαριστηρια επιστολη για τις υπηρεσιες του και οοοοοολοι μαζι παμε να παιξουμε ολο το Arise για αρχη για χαρη των ‘‘αγαπημενων’’ μας οπαδων.Αλλωστε μην ξεχνατε οτι η αρχη ηδη εχει γινει.Tα Cavaleria ξανα μαζι επειτα απο κατι δηλωσεις του Igor στο παρελθον ‘‘ηθελε και εφυγε’’,’‘δεν τον εχουμε αναγκη’’ κλπ κλπ.Sorry παιδια για το τεραστιο post αλλα ενταξει ρε καθικια,θα ερθουμε στα live,θα τσιμπησουμε και το καινουριο αλμπουμ γιατι εχουμε την καυλα αλλα μην παιζετε με την νοημοσυνη μας ρε γαμωτο,ελεος δηλαδη…

Συμφωνώ με όσα είπες φίλε μου, αν είναι να μας δώσουν ένα δίσκο που ούτε οι ίδιοι δε στηρίζουν καλύτερα να μη γίνει ποτέ το reunion. Παρότι δεν έχω ψάξει τη Derrick Green περίοδο των Sepultura θεωρώ ότι από το 1996 που έφυγε ο Max Cavalera έχει αναπτυχθεί μια κάποια χημεία που δε πρέπει να διαλυθεί για χάρη ενός βραχύβιου reunion. Γιατί το γυαλί έχει ραγίσει πλέον.

off topic: Από τις πιο τίμιες απαντήσεις σε πρόταση για reunion με παλιό τραγουδιστή ήταν του Alex Webster των Cannibal Corpse σε συνέντευξη στο ελληνικό Metal Hammer για το Kill.:wink:

Ξεριες τι γινεται? Σε ολες σχεδον τις περιπτωσεις,περα απο το συναισθηματικο κομματι των οπαδων που γουσταρουμε με τα 1000 τις επανενωσεις,τη θεωρω και λιγακι αδικη για αυτους που εχουν επιλεχθει να αντικαταστησουν τα εκαστοτε ‘‘πουλεύσαντα’’ μελη την ολη φαση “ελα κατσε μεχρι να ξαναγυρισει ο αλλος και μετα ευχαριστουμε και αντε γεια!” Ενταξει μπορει να μην μου αρεσει ο Green ή ο Deris αλλα γιατι θα πρεπει να χουν μονιμα το αγχος της επανασυνδεσης και της γνωστης πλεον ευχαριστηριας αποχαιρετιστηριας επιστολης στην ιστοσελιδα του γκρουπ εκ μερους του καθε Paulo Jr. ή του καθε Weikath π.χ?(ευσεβεις ποθοι:D)

Ακριβώς. Ψάξε τη περίπτωση των Cannibal Corpse που έγραψα στο προηγούμενο πόστ και θα δείς μια φωτεινή εξαίρεση:).

Και το θέμα καλά κρατεί!!!

Guitarist ANDREAS KISSER Doesn’t Rule Out Reunion Of SEPULTURA’s Classic Lineup

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=151902

Πρώτες ημερομηνίες σε φεστιβάλ στην Ευρώπη

06/24 Dessel, BEL ? Graspop Metal Meeting
06/25 Montabaur, GER ? Mach 1 Festival
07/09 Ballenstedt, GER ? Rockharz
08/06-08 Wacken, GER ? Wacken Open Air
08/19 Bodo, NOR ? Parkenfestivalen

top 3:
1.Arise
2.Beneath the remains
3.Chaos A.D

αν και πιστευω πως και το chaos AD θα μπορουσε να μπει No2

ωραια θα ηταν αν περναγαν και μια βολτα απο τα μερη μας

[B]Sepultura e Orquestra Experimental - OFICIAL - Virada Cultural- Roots[/B]

[B]Sepultura e Orquestra Experimental - OFICIAL - Ludwig Van - Virada Cultural [/B]

Βγήκε στην επιφάνεια 8σέλιδο χειρόγραφο του Max το οποίο έγραψε την ημέρα αποχώρησής του από τους Seps

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/soulflypremiere/maxstatement.pdf

εγω πιστευω οτι ετσι στην κατασταση που ειναι ο μαξ (μου χουν πει οτι λαιβ δεν την παλευει και πολυ) θεωρω μαλλον αδικο για την ιστορια τους να βγουν και να ρεζιλευτουν…

σήριαλ το έχουν κάνει :lol:

Στο χειρόγραφο κάπου λέει ότι δεν κάνανε διάφορα πράγματα για να μη χαλάσουν το οικογενειακό κλίμα, όπως ότι θα μπορούσαν να πάρουν καλύτερο μπασίστα :lol:
Ρε τι έχει ακούσει αυτός ο Παυλής…

Και για να γελάσουμε λίγο…

ψηφισα μπινιθ. τρομερο αλμπουμ. το αραιζ εχει καλυτερο στυλ και απραγωγη αλλα το μπινιθ εχει τις κομματαρες. κοντα και το σχιζοφρενεια αλλα το γαμαει η κακη παραγωγη…