Sequence Theory Project - Toyland

Γειά, δεν θέλω να κουράσω ούτε εσάς.

Κάτι φίλοι από αθήνα πριν λίγους μήνες έβγαλαν το πρώτο τους σιντάκι.

ένα μικρό κόπυ πέηστ από το άλλο φόρουμ γιατί βαριέμαι να γράφω τα ίδια

trip hop κατάσταση, πιανάρες, στιγμές κλασικής μουσικής όμορφα δεμένες με τον ηλεκτρονικό μοντερνισμό των 90’s (!), και άλλα.
οι σωστοί θρασάδες ακούνε τα Toyland και Dream on a Bike, γουστάρουνε, κι έρχονται δω να το πουν αν είναι άντρες.
Να τους δειτε και live, πανέμορφη μπάντα.

αυτάαα, κάντε κλικ στο εξώφυλλο για download, είμαστε της ελεύθερης διανομής εδώ.

Πάρα πολύ όμορφος δίσκος, οι μουσικές και τα φωνητικά. Χάνεσαι στη μαγεία του, πιστεύω και live θα μετράει πολύ αυτό το ενδιαφέρον σχήμα. Έψαξα και για στίχους αλλά δε βρήκα κάτι, αν κάποιος έχει βρει ας απαντήσει.

^ [B]Hellena[/B], όντως δε νομίζω να βρεις στίχους στο διαδίκτυο.
Φαντάζομαι θα πρέπει να στήσεις αυτί προσεκτικά και να πιάσεις όσα μπορείς περισσότερα… 8)

Δείτε ένα κλιπάκι τους και στο spoiler οι στίχοι :

[B]“Birthday Song”[/B]

[SPOILER][I]So you can’t tell me what this life it is for
what to see between the lights that is worth for
how am i trembling of tomorrow
in every birth darkness comes
for another child that will never
reach the stars

and now, I’m getting older
it’s just… that I’m getting older
again[/I][/SPOILER]

Κατά τ’άλλα, επειδή πράγματι μετράνε πολύ live, έχετε τη δυνατότητα να το διαπιστώσετε ιδίοις όμμασι/ ωσί !
Σύμφωνα με το myspace τους ([B]κλικ![/B]) το Σάββατο 26 Μαρτίου θα παίξουν στο Nosotros στα Εξάρχεια.

Κάτσε να ανοίξω κι ένα thread-άκι στις συναυλίες btw, να το δουν κι άλλοι…

όσους στίχους έπιασα με τις 2 πρώτες ακροάσεις μου άρεσαν γι’ αυτό κ έλεγα μήπως τους έβρισκα συγκεντρωμένους αλλά δε πειράζει. Είδα στο myspace ότι έχουν συναυλία και στις 6 Μαϊου, πιο πιθανό να περάσω μια βόλτα τότε :-k

Ποστάρω εδώ και όχι στο trip hop thread για να κάνω και ένα έμμεσο bump στο δίσκο :roll:
Με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια…

Ακούστε λοιπόν ένα καινούργιο κομμάτι εδώ :

[B]“That Day…”[/B]

Lyrics:[SPOILER]
[I]"From Cambodia to South Darfur, Salvador and Palestine
tears for all my brothers and my sisters in the war machine.
Children killed for nothing, dying on the borders with a bunch of hopes bleeding on their shoulders.
In the cities of control freedom costs a lot of money, refugees from all the world tortured by the army, human trafficking and little girls in prostitution.
Cops will shoot you in the head, prepare for Revolution.
The Revolution.

Soon it’s gonna be that day for the weak and the poor
soon it’s gonna come that day that we won’t be ruled…"[/I]
[/SPOILER]

Επίσης, θα παίξουν live στο B-Fest στις 28/05. :wink:

Ερώτηση. Στο λαιβ στο Νοσότρος είχαν παίξει ένα τραγούδι δύο φορές(η μία ήταν στο τέλος). Και το είχαν πει το τραγούδι μας αλλά σίγουρα δεν ήταν στο δίσκο. Νομίζω ότι ήταν διασκευή. Μήπως τυχαίνει να ξέρεις ποιο είναι;

:dunno: δεν ήμουν τότε στο Nosotros, λυπάμαι δεν ξέρω…

Α παίζουν και την Παρασκευή (μεθαύριο) στη Λιβαδειά.

λεπτομέρειες εδώ —> http://www.facebook.com/pages/SeQueNce-tHeORy-pROjeCt/201630863204353

Λοιπόν, ας τα πω εδώ.

Έχουν ανέβει 4 καινούργια τραγούδια που μπορείτε να τα ακούσετε παρακάτω :

[B]“Civilization Collapse”[/B]

[B]“Little Things”[/B]

[B]“Silence”[/B]

[B]“Angel Lullaby”[/B]

Το καινούργιο album πλησιάζει σιγά-σιγά… :slight_smile: