Serj Tankian-elect the dead

ταγόρασα και εγώ τις προάλλες… πολύ καλό άλμπουμ αν και το περίμενα λίγιο πιο “τρελό”… να θυμίζει δηλαδή λίγο το serart… πάντως απτα κομμάτια ξεχώρισα τα
unthinking majority
saving us
sky is over
baby
και το αγαπημένο μου lie lie lie

αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν η προσθήκη του πιάνου στα περισσότερα κομμάτια…

:expressionless: To Συγκεκριμένο album μοιαζει πολύ με system, περίμενα κατι διαφορετικό,εκτός και αν καποιοι εποφελούνται απο την πεπατημένη οδο και γεμίζουν τα ταμεία με ομοίες κυκλοφορίες…
Ειναι καλό τετοιες ΄συνθέσεις να μενουν καμία φορα παγωμένες και να χρησιμοποιούντε για μελλοντική χρήση…αστειρευτη εμπνευση δεν ειχε ποτε κανεις…αγαπητέ Serj…

και εγω το περιμενα καλυτερο, δεν μου αρεσε και πολυ στην αρχη, αλλα τωρα σχεδον καθε μερα ακουω - αν οχι ολα - αρκετα τραγουδια απο αυτο το album…

'Οτι θυμίζει system το άλμπουμ θυμίζει αν και δεν είναι τόσο βαρή και επιθετικό όσο η μουσική τον system. Μου άρεσε να πω την αλήθεια. Το παράδοξο είναι ότι θα βγούνε video clips για όλα τα τραγούδια του δίσκου.
Ίδη έχουν βγεί 6…






Α, ρε μαγκα Τανκιαν!
Ουσιαστικα μας δινει δωρεαν τον νεο του δισκο. Ευγε!

εξαιρετικη δουλεια απο εναν τρομερο καλλιτεχνη
εχει μεσα πολυ ομορφα κομματια
ο ανθρωπος ειναι τρομερος απλα
μοναδικη ενσταση οτι θυμιζει system λογω της χαρακτηριστικης φωνης του Serj αλλα επειδη ο μαστορας ξερει να τραγουδαει , χωρις να εχει επιπεδη φωνη οπως πολλοι συναδελφοι του , δεν κουραζει ποτε…
αντε και απο τα μερη μας!

αναμενουμε και το album του Malakian (που λεει οτι δεν θα θυμιζει καθολου System)8) 8) 8)

Aνατριχιλες =D

Δειτε το τουλαχιστον σε 720ρ

:bow2::bow2:
αντε να βγαλει κανενα αλμπουμ και ας αφισει τα βιβλια…:stuck_out_tongue:

καλο το βιντεο αλλα βλεποντας τα κοριτσακια μπροστα αναρωτιεμαι αν εχουν παρει χαμπαρι για πιο πραγμα μιλανε τα κομματια …:-k

τελοςπαντων ετσι και αλλιως εμεις θα το τιμησουμε…(και μαζι θα χρεωκοπησουμε…:?)

Pε βάλτε μπρος ξανά τους System και αφήστε τις ΑΗΔΙΕΣ!

Ωραιο το βιντεο, αν και ειμαι πιο πολυ των ‘‘μεταλλικων’’ live, παρα με ορχηστρες κτλ… Και θελουμε σαν τρελοι να επανενωθουν οι System Of A Down και να εκραγει το συμπαν παλι…

Εξαιρετικη ποιοτητα εικονας 8O
Υπεροχο. Οπως και το καινουριο ‘The Charade’!!
Δε καταλαβαινω γιατι συνηθως δεν αρεσουν οι συνεργασιες με συμφωνικες και τα ρεστα, προσωπικα μου βγαζουν ενα επικ φηλινγκ, οποτε στηριζω.

η κανονική εκτέλεση εν προκειμένω είναι πολύ καλύτερη πάντως.

Θα κανει γιουροπηαν τουρ με διαφορες συμφωνικες ο κυριος το καλοκαιρι. κριμας :frowning:

Και οι δυο εκτελεσεις ειναι ομορφες, αν και, ναι, προτιμω το κανονικο.
(Απλα υπαρχει μια ταση για κραξιμο στις βερσιον με συμφωνικη ορχηστρα, την οποια δε συμμεριζομαι.)

εδιτ. why κριμας. Μπορει να περασει κι απο Σκωτια. Κατσε κει να τονε δεις.

Διάβασα γιουπορν.

και συ και ο μανος ειστε εκφυλοι.

δω θα καθομααι να δω GD 10 μερες παφου φυγω σιγα μη κατσω για Τανκιαν :expressionless:

Ασε που δεν περναει καν απο UK.

Aυτη η Ιταλια, τι εχει και μαζευει ΟΛΟ τον κοσμο; Φανς θα μου πειτε

June 17th Moscow, RUS ? Crocus Hall (feat. The Symphony Orchestra ?Globalis?)
June 20th Warsaw, POL ? Amfiteatr Sowinskiego (feat. Polish Radio Symphony Orchestra)
June 24th Prague, CZE ? Mala Sportovni Hall (feat. Czech Natl Symphony Orchestra)
June 27th Linz, AUT ? Brucknerhaus (feat. Bruckner Orchester)
June 30th Berlin, GER ? Admiralspalst (feat. Czech National Symphony Orchestra)
July 04th Milan, ITA ? Civic Arena (feat. Orchestra Filarmonica Italiana)
July 05th Rome, ITA ? Parco Della Musica (feat. Orchestra Filarmonica Italiana)

Εμένα πάλι επειδή μου αρέσουν οι συμφωνικές και το πως δένουν με metal κομμάτια…
Συν το οτι το συγκεκριμένο άλμπουμ το λατρεύω…
4 Ιουλίου θα είμαι Μιλάνο να το απολαύσω ζωντανά…
:yahoo::yahoo:

Δεν τρελαινομαι για συμφωνικες, αλλα και παλι… Κωλοφαρδε, θα δεις Tankian ρεεεε…

Ψήσου!!!Με Γιακου θα πάμε Παρασκευή απόγευμα με Δευτέρα βράδυ!!! :smiley: