Serj Tankian-elect the dead

κυκλοφορει 23 οκτωβριου…

  1. “Empty Walls” - 3:50
    2. “The Unthinking Majority” - 3:44
    3. “Money”
    4. “Feed Us”
    5. “Saving Us” - 4:41
    6. “Sky is Over”
    7. “Baby”
    8. “Honking Antelope”
    9. “Lie, Lie, Lie”
  2. “Praise the Lord and Pass the Ammunition”
  3. “Beethoven’s Cunt”
  4. “Elect the Dead”
    απο οτι ξερω ολα τα τραγουδια θα γινουν video clip…

εχω ακουσει αυτο εως τωρα. ωραιο κομματι. αν ειναι ετσι και ο υπολοιπος δισκος θα ειναι μια αρκετα αξιολογη κυκλοφορία.

ο ιδιος ειπε οτι αυτο το τραγουδι ειναι πολυ διαφορετικο απο τα υπολοιπα αλλα ηθελε να το βγαλει πρωτο και εκεινη την εποχη για προσωπικο λογο

Στο αλμπουμ συμμετεχει σοπρανο

Το δευτερο μ’αρεσε περισσοτερο. Για να δουμε, ελπιζω το υπολοιπο αλμπουμ να περιεχει ακομα καλυτερα κομματια.

χμ. δε το χω ακουσει το δευτερο. καλα παιζει αυτα να ειναι περισσοτερο τα ‘‘χιτς’’ και να εχει αρκετα καλυτερα κομματια. επισης, αυτο που ανεφερε ο φροζεν-με το σκεφτηκα και γω. δεν ηξερα ομως οτι το εχει δηλωσει και ανοικτα…

το empty walls παντως θυμιζει σιστεμ σε πολλα σημεια. λογικο ειναι εξ αλλου…

Ξερω οτι το σωστο ειναι να εχει καποιον δικο του ηχο-οσο γινεται- αλλα εγω θα προτιμουσα βασικα να θυμιζει περισσοτερο ακομα System, δεν μου εβγαλε τοσο αυτην την “τρελα” των soad και αυτο με ψιλοχαλασε γιατι ειμαι φανμποϊσα.:stuck_out_tongue: :-s

Εγώ το Unthinking majority έχω ακούσει και αν και θύμιζε system, νομίζω πως έλειπε κάτι απ΄το νεύρο και τη σπιρτάδα των system. Θα προτιμούσα το υπόλοιπο album να κινείται σε διαφορετικά μονοπάτια.

εμενα μου αρεσε πιο πολυ το saving us εχουν βγει τα 3 video clip μπειτε στο youtube…

Κι εγω εχω ακουσει τα δυο πρωτα, ειναι πολυ καλα κομματια αλλα κοντα στο υφος των Συστεμ. Θα θελα διαφοροποιηση στα επομενα. Ιδωμεν…

Σε πρωτη φαση το βασικοτερο ειναι να ειναι πολυ καλα τα κομματια…εγω εμπιστευομαι τον Τανκιαν, πιστευω θα βγαλει δισκαρα…Τωρα για το υφος δεν πιστευω να ακολουθει τους συστεμ…βεβαια ας μην ζηταμαι να μην θυμιζει καθολου γιατι αυτο ειναι σχεδον αδυνατο…η φωνη του εγινε γνωστη και συνδεθηκε αμεσα με αυτους…:!:

:-k εδω και δυο μερες που ακουω τον δισκο μου κανει για μια πολυ καλη κυκλοφορια…

πανω του μετριου σιγουρα…και πολυ καλη αναλογα πως τον ακους…

…αν μπορειτε να μην σας πειραζει το οτι δεν ειναι system of a down και ακουτε την φωνη του τοτε θα σας αρεσει περισσοτερο…

επισης 4-5 κομματια θα μπορουσαν να γινουν τρελα single…8)

Empty Walls
Feed Us
Saving Us
Elect The Dead
ξεχωρισα μεχρι τωρα…
Γενικα το αποτελεσμα ειναι καλυτερο απο οτι περιμενα αν και δεν μπορω να αποφυγω την συγκριση με S.O.A.D. …Μετα απο πολλες ακομα ακροασεις θα επανελθω.

κυκλοφορησε και επισημα σε δισκοπωλεια;;;

Απογοήτευση… Μετά το 5ο-6ο κομμάτι εγκατέλειψα. Θα του ξαναδώσω μια ευκαιρία κάποια στιγμή, πάντως δεν πρόκειται ποτέ να διανοηθώ να το συγκρίνω με System.

Κυκλοφορησε σημερα νομιζω.

:-k το νοημα ειναι να δεις την κυκλοφορια οσο γινετε χωρις να εχεις στο μυαλο σου τους system…

εκει θα φανει αν ειναι καλος δισκος…οχι βαζοντας απεναντι τους δισκους των system …

Αυτο ακριβως. Αυτο πρεπει να κανουμε και με καθε δισκο…

Περιμενα κατι τελειως διαφορετικο!Κατι εκπληκτιτκα πρωτοποριακο και διαφορετικο.
Απογοητευτηκα!:frowning:
Δεν τον εχω ακουσει ολοκληρο ακομα αλλα θα τον ακουσω και θα ξαναεκφερω γνωμη!