Serj Tankian - Harakiri

Μουσική ιδιοφυΐα…

To Figure It Out μου άρεσε. Αυτό όχι. Είναι σαφές πάντως πως γυρνάει στον παλιό ήχο οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα και με νέο soad άλμπουμ.

Serj Tankian - Harakiri
http://soundcloud.com/serjtankian/serj-tankian-harakiri
ωραιο

ενα Medley

εχει μερικά ενδιαφέροντα σημεία σίγουρα καλύτερο του προηγούμενού αλλα για να δουμε…

απογοητεύομαι συνεχώς αλλά ντρέπομαι να το δείξω και να το πω, δεν θέλω να το πιστέψω… :frowning:

To Cornucopia φοβερο κομματι…we fuck the Earth and don’t know why it cries:!:

Είναι γνωστό ότι στα τραγούδια του Serj που δεν κυριαρχεί το πιάνο βρίσκεις ένα καλό κάθε πέντε μέτρια.
Τα σαράντα δευτερόλεπτα που έχουμε ακούσει από το νέο των Scars μου έχουν αρέσει περισσότερο απ’ όλο το medley.

Από τα τρία που άκουσα μόνο το Figure it out μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Έχω την εντύπωση ότι έχει γίνει λίγο κουραστικός. :frowning:

μαπα το καρπουζι θα ναι και παλι… κριμα βεβαια.

μονο soad και scars…

φρεσκο πράγμα (αν δε κανω λάθος)

http://www.recordstoreday.com/NewsItem/3050

Αυτό είναι καλό!

Την παλεύει το συγκεκριμένο, όπως και το ομώνυμο. Αλλά γενικά μετριότητες, τίποτα το ιδιαίτερο.

Γι αυτό αναμένουμε Scars.

απο το Medley που το εχω ακουσει 2-3 φορες
Ching Chime
Butterfly
Harakiri
Weave On
φαίνονται να εχουν προοπτική αλλα θα δουμε, το Uneducated Democracy δεν με τρέλανε

σίγουρα τα 30 δεύτερα απο Scars ειναι πιο εντυπωσιακά αλλα και αυτοι μαλακιζονται εκτος απο αυτο το μικρο δήγμα(που εχει βγει εδω και ενα 5μηνο) εχουν εξαφανιστεί!!

Βασικά ήταν να βγει κάπου τώρα και το νέο album των Scars αλλά πήγε πίσω για να μην συμπέσει η κυκλοφορία του με αυτό του Tankian.

edit: μόλις βρήκα link από ολόκληρο το album. Αν το θέλει κανείς ας μου στείλει πμ.

ναι μολις το ειδα βγήκε…

εντιτ 2-3 φορες το ακουσα εκτος απο Butterfly,Harakiri,Occupied Tears,Weave On δεν με εχει τραβήξει κανενα αλλο, μετριο αλμπουμ δεν μπορεις να το πεις κακο βιαστικό ίσως…

Άντεξα να το ακούσω 2 φορές ολόκληρο. Πολλές ήταν.

Σαν σύνολο είναι καλύτερο του Imperfect Harmonies.

Κι εγω τις δυο φορες που το ακουσα,μου φανηκε πιο καλο του προκατοχου του,εχει μερικα καλα κομματια μεσα και ειναι εμφανης η επιστροφη στις πιο κλασικες του μουσικες φορμες.Εινα φανερο παντως πως ειναι ντεφορμε συνθετικα τα τελευταια χρονια και ισως να αρχιζει να κουραζει,αλλα θα δουμε στην πορεια,ο δισκος δεν ειναι κακος σιγουρα παντως.

Προς το παρόν μόνο το ομώνυμο έχω ακούσει και δεν είναι κακό αλλά δεν με εντυπωσίασε κι όλας. Θα το ακούσω όλο και θα επανέλθω.

Αρκετά καλό είναι… Εντάξει, τα ρεφρέν σε κάποια κομμάτια μοιάζουν πολύ με αντίστοιχα στους 2 προηγούμενους, αλλά υπάρχουν τραγούδια που είναι πραγματικά πολύ καλά στον δίσκο.

Ισχυει οτι συνθετικα ειναι παρομοιο αρκετα με τα προηγουμενα,αλλα για μενα προσωπικα σαφως ανωτερο απτο harmonies το οποιο βαριομουν αφανταστα…αυτο εχει καποια 4-5 πολυ καλα σημεια μεσα στο αλμπουμ βγαλμενα απο αλλες εποχες…

Βεβαια τι να το κανεις καθε φορα που ακους νεα κομματια δεν μπορεις να μην σκεφτεσαι και να θες διακαως νεους System