Shadow Gallery vs Threshold

Ε είχα καιρό να φτιάξω poll…

Threshold. Period.

Τhreshold άνετα.

Και εμείς τι σου φταίμε.?

:lol: :stuck_out_tongue:

Γκρουπάρες και τα 2 αλλά θα πω Threshold…(Aυτό το Psychedelicatessen ειδικά είναι δίσκος μνημείο…Από την άλλη το Crystalline Dream και το Ghostship θα είναι συνέχεια στο playlist μου…)

Ενδιαφέρον poll αν και δεν νομίζω οτι έχουν καμία σχέση τα 2 συγκροτήματα.Πολύ πιο δυνατοί οι Threshold και πολύ πιο λυρικοί οι Shadow Gallery.Mου αρέσουν οι Threshold αλλά οι Shadow Gallery είναι μέσα στις αγαπημένες μου μπάντες και τους θεωρώ κορυφή.Το Tyrranny είναι μέσα στα 20 αγαπημένα μου άλμπουμ!

Ok, επίτέλους ο δεύτερος που ψήφισε S.G.
Το Tyranny και μόνο του είναι υπερ-αρκετό… Φοβεροί με μεγάλη δισκογραφία οι Threshold αλλά Tyranny δεν έχουν… Πραγματικά ελάχιστα συγκροτήματα έχουν…

Βέβαια, το τελευταίο Threshold (dead reckoning) μάλλον είναι λίγο καλύτερο από το αντίστοιχο S.G. (room V) καθότι το τελευταίο παραήταν “λυρικό”-αργό σε ορισμένα σημεία.

Thresold: Μια παρα πολυ καλη prog metal μπαντα

Shadow Gallery: Μια απο τις καλυτερες (η καλυτερη?8) ) prog metal μπαντα

Shadow Gallery πολυ ανετα ομως.Και θα ηταν ακομα πιο ευκολη η αποφαση αν εκαναν και live.

:papas: :papas: :papas:

Πραγματικά τους Shadow GAllery τους λατρεύω.Είναι απίστευτα λυρικοί και μελωδικοί για ένα progressive metal γκρουπ.Στο μυαλό μου νοερά και με πολύ φαντασία είναι οι συνεχιστές των Uriah Heep!

Δεν υπαρχει συγκριση!Oi Shadow Gallery ειναι ποιητες!Ασυγκριτοι,Μοναδκοι,η μεγαλυτερη prog metal μπαντα κατ εμε!

Shadow Gallery φυσικά.

Και οι 2 μπάντες μου αρέσουν εξίσου, χωρίς να τις κατατάσσω στις πολύ αγαπημένες μου. Θα ψηφίσω Threshold λόγω λιγότερων ψήφων. (κι επειδή ως γνωστόν θεωρώ αντιδεολογικό να συμφωνησω με dyingfreedom 8) )

bump

Kρίμα και αδικία ρε γμτ…:frowning: Και δεν περιοδευσαν και ποτέ…