Shadows Fall-Chimaira 29 ιουνιου στο an

Τι αλλο να πω,ολα καλα?

Και support Stagnate με καινουριο drumer και μετα απο αρκετους μηνες παλι live!!!

Γαμω τα live!!!

Εγω να σας πω την αληθεια πηγα για Stagnate.
Ειχα να τους δω αρκετους μηνες.Παιξανε παρα πολυ καλα!Το γνωστο metalcore/death στυλ τους με καινουριο drummer πολυ καλο και γρηγορο (λιγο παραπανω αν κοπαναει θα γαμαει!).Επαιξαν και ενα καινουριο κομματι ΓΑΜΑΤΟ!!Και απο ηχο καλα ηταν…αν και στο soundchek δεν μου αρεσε.
Οταν τελειωσαν ειχαν μαζευτει καμια 200ρια ατομα και μετα απο κανα 20λεπτο βγηκαν οι Shadow’s Fall.
Ο τραγουδιστεις ηταν ολα τα λεφτα!Ο τυπος οταν χτυπιοταν τα μαλλια του εφταναν απο την μια ακρη του stage στην αλλη!(ειχε κατι ραστα πιο κατω απο τα…οπισθια του!! σε μακρος!)Καλα επαιξαν, οι μουσικη τους μου θυμησε απο Arch Enemy (πολλα σουιδικα σημεια) μεχρι κλασικο Hardcore.Με ξενερωσαν μερικα μελωδικα σημεια ομως παρα πολυ.Μου φανηκαν πολυ παιδικα…
Κατεβηκαν απο την σκηνη και μετα απο κανα 15λεπτο ξεκινησαν οι Chimaira.
Μονο το ονομα τους ηξερα και οτι στην Αμερικη τους εχουν οπως εχουμε εμεις τους Hatebreed.
Οι τυποι τα γαμησαν ΟΛΑ!!Τρομερη ενεργεια και επανω στη σκηνη και στη μουσικη τους.Το stage του Αν ηταν σιγουρα μικρο για αυτους (6 ατομα ειναι) αλλα δεν δειξανε να τους ενοχλει και πολυ.Τα σπασανε κανονικα!Πολυ προβαρισμενει ακομα και στο στησιμο τους επανω στη σκηνη.(υπηρχαν σημεια που στηνοντουσαν οι 4 στη σειρα μπροστα απο τα τυμπανα και μολις αναβανε τα φωτα κοπανιοντουσαν ακριβως με τον ιδιο τροπο και σε φερνανε σε σημειο να μπεις στο pit (αν δεν ησουν ηδη)και να σπασεις κεφαλια… :twisted: :twisted: :twisted:
Γενικα παρα πολυ καλο live.Μπραβο στην Hardtimes.
Και την αλλη εβδομαδα στο Unleashed Hell in Fest…Θα με βρητε και μενα on stage εκει…

Doomed to the (hard)core…

Αν εξαιρεσεις οτι τους Shadows Fall τους ακουγαμε instrumental,καλα ηταν…
Chimaira απαιχτοι,αντε ρε ROADRUNNER,φερε και machine head…
Stagnate,τα 3 πρωτα κομματια ηταν τελεια και μετα τους βαρεθηκα.Οταν ειδικα το ψωνιο ο τραγουδιστης ευχαριστησε απο το κοινο μονο 8 δεκατετραχρονα που κανανε mosh και εννοουσε οτι οι αλλοι που απλα τους ακουγαμε ειμασταν για τον πουτσο τοτε ηθελα να του πεταξω την μπυρα στο κεφαλι,η παλιοψωναρα αν νομιζει οτι με το να λεει τετοιες μαλακιες θα παει μπροστα ειναι γελασμενος.Εγω μεγαλε με το που τους ακουσα σκεφτομουνα να παω να παρω κανα cd τους αν εχουν βγαλει.Με το που ειπε την μαλακια απο μενα μονο δυσφημιση θα τρωει.

Eimai poli filos me toys Stagnate kai vasika i ataka afti poy eipe o tragoydistis toys sizitithike poli meta to live…efage xontro xeri apo tin ipolipi banda toso gia tin ataka oso kai gia to oti itan arketa methismenos…

Καλα εκανε!!! Ετσι ειναι τα live για να περναμε πρωτα απ’ολα καλα εμεις που παιζουμε.
Πινε οσο γουσταρεις ρε Alex και ας τους να λενε… :wink:

Cheers…

Με την νοοτροπια που εχεις ρε doomed τι να σου πω…Αυτοι πουλαγαν μπλουζακια,ειχαν και σι-ντι.Αν θελουν αυτα να μεινουν στο ραφι απουλητα ας κατσουν να περναν…καλα στην συναυλια.Αν θελεις ομως να προωθησεις μια δουλεια,τοτε χρειαζεται σοβαροτητα.

Ξερουμε ολοι μας πολυ καλα οτι οι εποχες που τα ελληνικα group μπορουσαν να κανουν κατι παραπανω απο το να παιζουν μονο στο Αν αντε και σε κανενα μικρο Φεστιβαλακι σε καμια επαρχια περασαν.
Δεν αξιζει πια να αντιμετοπιζουμε τα group που εχουμε (που παιζει ο καθενας απο εμας) με επαγγελματισμο γιατι κανενας ποτε δεν προκειτε να το αναγνωρισει και να κερδισουμε κατι.Το μονο που γινεται ειναι να χανουμε λεφτα και την υπομονη μας με τον καθε μαλακα που μας εκμεταλευεται.Και απο το αγχος του να κανουμε καθε κινηση “σωστα” χανουμε μεγαλο μερος απο την ουσια του πραγματος που ειναι να παιζουμε γιατι γουσταρουμε!!
Προσωπικα παντα ηθελα να κανω κατι παραπανω με το group μου αλλα μετα απο αρκετα χρονια στο χωρο καταλαβα πως ειναι τα πραγματα και πως αυτα που μπορεις να κανεις εχουν ορια.
Αρα κατα την γνωμη μου, Καντε οτι γουσταρετε για να περνατε καλα και να ειναι αληθινο αυτο που κανεται, και σε οποιον αρεσει…

To νοημα ειναι να περνας καλα στην συναυλια,αλλα αφου σου δινεται η ευκαιρια να παιξεις μπροστα σε ατομα που δεν σε ξερουν και σε βλεπουν απο σποντα(οπως εγω)καλο ειναι να τους κανεις να σε προσεξουν.Τελοσπαντων,καθενας εχει την αποψη του…Επισης το θεμα ειναι και υποκειμενικο σε αυτον που παιζει στην συναυλια.Καποιος δηλαδη μπορει να ειναι πολυ στα @@ του και αλλος πολυ συγκρατημενος.Και οι 2 περιπτωσεις δεν ειναι καλες.Παντως απο τους πιο συμπαθητικους τυπους ηταν ο τραγουδιστης των haunted στο open air

Για να το συζηταμε τοσο ομως πιστευω οτι σου τραβιξε την προσοχη τελικα… :wink:

Doomed to the(hard)Core…