Shadows fall!

tous exete dei? exei kati maloures o tragoudistis tous…mexri ton kollo toy ftanoyn ta mallia toy…einai kai rasta… telospanton, arketa me tin emfanisi. apo mousiki pane poli kala,me poli melodia, kai polla solos,mono pou ta fonitika einai ligo hardcore…se slipknot style…alla kalo sigrotimataki…exo ton telefteo toys disko, to “the war within” kai einai teleio…

Δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς μερικούς που μπαίνουν ανοίγουν ενα thread σε όποια θεματική ενότητα τους καβλώσει … "Ερχεσε ανοίγεις 2 για τους Shadows Fall και για τους Amon Amarth ΣΤΗ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Black List … (Black List σημαίνει θάβω μισώ ) και λες πόσο γαμάτοι είναι και άλλες τέτοιες παπαριές … Μήπως δεν ξέρεις αγγλικά και το Black List to μεταφράζεις Βλαξ Λιστ , γιατί μόνο ενας βλαξ θα το έκανε .

Ηλία παρακαλώ ή κλειδωσέτα ή μετέφερέτα .

Υ.Γ. Τι έχετε πάθει όλοι και γράφετε Greeklish ? Σας δυσκολέυουν οι τονισμοί ή είσαστε από ορθογραφιά να σας κλαίνε οι ρέγγες ?

Δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς μερικούς που μπαίνουν ανοίγουν ενα thread σε όποια θεματική ενότητα τους καβλώσει … "Ερχεσε ανοίγεις 2 για τους Shadows Fall και για τους Amon Amarth ΣΤΗ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Black List … (Black List σημαίνει θάβω μισώ ) και λες πόσο γαμάτοι είναι και άλλες τέτοιες παπαριές … Μήπως δεν ξέρεις αγγλικά και το Black List to μεταφράζεις Βλαξ Λιστ , γιατί μόνο ενας βλαξ θα το έκανε .

Ηλία παρακαλώ ή κλειδωσέτα ή μετέφερέτα .

Υ.Γ. Τι έχετε πάθει όλοι και γράφετε Greeklish ? Σας δυσκολέυουν οι τονισμοί ή είσαστε από ορθογραφιά να σας κλαίνε οι ρέγγες ?[/quote]

Kαλά τα όσα λες φίλε μου, αλλά το Βλάξ Λιστ δεν είναι σωστό (το forum δεν είναι στρατός για να ψαρώνουμε τους νέους), ενώ για την ορθογραφία μην μιλάς εσύ… Την έχεις πυροβολήσει επανειλημμένα?

Κατσε ρε τελη , καταρχας εισαι τυχερος που εχω πυροβολησει την ορθογραφια και οχι εσενα … ασε μην μιλησω τι κανεις εσυ ο ορθρογραφος … το θεμα δεν ειναι οτι θελω να ψαρωσω καποιον ειλικρηνα αυτο δεν με ενδιαφερει καθολου … αλλα οταν ανοιγουν ενα θεμα ας το ανοιγουν σωστα … πχ εσυ η εγω δεν εχεις ανοιξει π.χ στα δημοψηφισματα … π.χ οι Helloween ειναι χαιβανια … λιγο προσοχη δεν βλαπτει … το να του το πουμε με το καλο … δεν ειναι ο τυπος πρεπει να ταρακουνηθει καποιος για να μην το ξανακανει … και στην τελικη μην ανοιγουμε θεματα ανουσια … ελεος , αντε γιατι θα παω και γω στις νεες κυκλοφοριες και θα βάλω θέμα οτι σημερα ξυπνησα με κ****ς …

Και εσυ???
Και εγω!!!

Ι GOT ERECTION!!!

Ακόμα και να μην ξέρει αγγλικά μπορεί να διαβάσει την περιγραφή της κατηγορίας ακριβώς από κάτω…

entaksi re , angel in black, iremise,
to paradexomai ekana lathos, kai egrapsa topic se ekini tin katigoria
eimai neos sta forum kai den ksero polla…
alla afto pou kaneis ine lathos, giati apotharineis ton kosmo na erxetai sta form tou rocking.gr
kai kati allo. den mporis na epivaleis se kapion na grafei se greeklish! ego etsi goustaro,kai etsi tha grafo. 8)

τελικα κανεις δεν εγραψε για τους shadows fall…ναι οντως ειναι ενα παρα πολυ καλο συγκροτημα.ανερχομενο και πολλα υποσχομενο.Εχει βγαλει 7 albums μεχρι στιγμης αλλα τα καλυτερα και τα πιο εμπορικα τους αν θελετε ειναι το ‘‘Art of balance’’ το 2002 και το ‘‘The war within’’ το 2004.Ναι οντως τα φωνητικα ειναι καφριλες και θυμιζουν απο children of bodom εως και slipknot αλλα υπαρχουν σολα και σημεια που η μελωδεια τους ειναι απιστευτη.Αξιζει να τους ακουστετε…Το the light that blinds ειναι ενα αντιπροσωπευτικο κομματι τους με πολυ καλους στιχους και ακομα καλυτερη μουσικη επενδυση…Αυτη την στιγμη ειναι σε περιοδεια με τους slipknot αλλα το site τους δεν αναφερει αν θα ερθουν και αυτοι στην Ελλαδα.Αλλα επειδη εγω ακουω τον kourou και τις συμβουλες του δεν μενω σε αυτα που λεει το site τους αλλα ελπιζω να τους δω :lol:
Αν θελετε τσεκαρε τους και στο www.shadowsfall.com που μπορειτε να κατεβασετε mp3 και video τους απο live εμφανισεις τους.

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου. Πιστεύω ότι είναι ένα συνοθύλευμα από αντιγραφές. Αντιγράφουν Αμερική και Ευρώπη χωρίς κανενα προσωπικό τους στίγμα.
Υπάρχουν πολύ καλύτερες μπάντες της νέας αμερικάνικης γενιάς όπως Killswitch Engage, Lamb of God και αλλοι.

την αντιγραφη που την εντοπιζεις???δηλαδη εσυ ακους μονο μπαντες που δεν μοιαζουν ακουστικα με καμια αλλη???θα πρεπει να ακους ελαχιστα τοτε :lol:

Αν πρόσεξες είπα χωρίς κάποιο προσωπικό τους στίγμα. Ακούω μπάντες που δανείζονται στοιχεία αλλα τα εμπλουτίζουν με κατι δίκό τους. H προσωπική μου άποψη είναο ότι οι συγκεκριμένοι αντιγράφουν solos από Maiden kai κάνουν ενα paste από thrash και hardcore χωρίς να προσθέτουν κάτι δικό τους.

προσεξα για αυτο και σε ρωτησα που εντοπιζεις την αντιγραφη…κοιτα να δεις γουστα ειναι αυτα,απλα επειδη εχω σχεδον ολη την δισκογραφια τους δεν εχω εντοπισει πουθενα solos που να μοιαζουν με αυτα των Maiden…τωρα οσο για αυτο που λες οτι εχουν ακουσματα απο thrash και hardcore ειναι λογικο γιατι σε αυτο το χωρο ανηκουν…anyway και σολο δανεισμενα απο maiden να εχουν,δεν ειναι ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι…δεν ξερω αν εχεις ακουσει το τελευταιο τους cd…αν δεν το εχεις κανει,στο προτεινω!

To τελευταίο τους δίσκο τον άκουσα και μου άρεσαν καναδυό τραγούδια. Το The power of I and I και το What drives the weak(αν δεν κάνω λάθος τους τίτλους). Απλά προτίμησα άλλες νέες δουλειές από Αμερική. Καλά και το promotion που έχουν είναι το κάτι άλλo! Προσωπικά γούστα είνα αυτα :slight_smile:

H προσωπική μου άποψη είναο ότι οι συγκεκριμένοι αντιγράφουν solos από Maiden

Το άκυρο της χρονιάς!

Επειδή δεν άκουσα ακόμα τον δίσκο ακόμα, το Only for the weak είναι διασκευή στους In Flames, η άσχετο? :roll:

oi shadows fall einai mia poly aksiologh mpanta kai opws panta,san ellinares thn snomparoume kai auth!alitheia,gnwrizei kanenas apo 'sas oti eixan skasei mith me tous chimaira(theoi!!!) perysi ton iounio???..mpa…