Shakira Live in Athens!

Έχει ανακοινωθεί που θα παίξει και πότε; Εισιτήρια;

20/7 Καραισκάκη - εισητήρια από σήμερα village-metropolis
λέω να κατασκηνώσω στη σέντρα του γηπέδου μια και θα μαι εκεί και την προηγούμενη για scorps :smiley:

OAKA θα παίξει η Shakira

Πράγματι οι γιγαντοαφίσες στους δρόμους αναφέρουν για ΟΑΚΑ. Άλλη μία συναυλία που πάει για ακύρωση. Ξέρει κανείς τί απόδοση δίνουν?

αν είναι χαμηλή η τιμή δεν νομίζω να ακυρωθεί… :wink:

Και χαμηλή να είναι (που δε το νομίζω) χλωμό να μαζεύει 70000 άτομα που χωρά το ΟΑΚΑ.

μα πρέπει να ακυρωθεί ή να κάνει sold out? θα μαζέψει κάποιο κόσμο,και θα πήγαινε καραϊσκάκη αλλά δεν προλαβαίνουν να στήσουν τα σκηνικά λόγω scorps…

re popades sas lipame. oloi oi ligourides pane na doune tin shakira pou to mono pou kanei einai na kouniete kai na tragoudaei xazo pop tragoudakia tis plakas. re pinasmenoi ante bgite kamia bolta glifada mipos kai ginete kala :smiley: :wink:

η Shakira γράφει μουσική και στίχους,δεν κουνιέται ούτε ανήκει στη χαζοπόπ…
και ποιος σου είπε ότι θα πάμε??? :smiley:

Όντως η Shakira γράφει μουσική και στίχους και έχει άποψη - όλα αυτά πιστεύω πως την κάνουν να ξεχωρίζει από όλους τους φελούς που επιπλέουν στην ποπ μουσική…

Επίσης, επειδή κάτι είναι “ποπ” αυτό δεν το κάνει αναγκαία κακό. Άσε που έχουν περάσει πια τα χρόνια, πολλά όρια έχουν ξεπεραστεί και δεν νομίζω ότι έχουν νόημα τέτοιου είδους διαχωρισμοί - σε στυλ ντίσκο και ροκ ας πούμε. Δεν χρειάζεται να είμαστε στενόμυαλοι - αν κάτι είναι καλό ακουστικά, είναι καλό απ’ όποιο είδος μουσικής κι αν έρχεται, είτε είναι ποπ, είτε είναι ροκ, είτε μέταλ, hard rock, ακόμη και λαϊκοπόπ - αν είναι καλό, είναι καλό.

συμφωνώ… :slight_smile:

Η Shakira είναι από τις καλύτερες του είδους της. Κι αν κουνιέται, καλά κάνει,γιατί ΕΧΕΙ φωνή. Δε χρειάζεται το κούνημα για να ανέβει. Τα τραγούδια της έχουν ιδιαίτερο στυλ, κι αν είχες ιδέα από λατινοαμερικάνικη κουλτούρα, θα καταλάβαινες. Όσο για τη Γλυφάδα σου, δε με συγκινεί καθόλου. Κάτι καγκουρόπαιδα κυκλοφορούν εκεί, δήθεν cool. Για έλα προς κέντρο να δεις τι παίζει… Ή μήπως δεν είναι του επιπέδου σου;;

Γλυφάδα? Εκεί δεν είναι το μέρος που είναι όλοι ντυμένοι σα να το έχουν σκάσει από το Fame Story? :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ για ΠΑΝΤΑ !!!(και ας έχουν υγρασία…)

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ναι,η κηφισιά έχει μεγάλη διαφορά από τη γλυφάδα… :slight_smile:

Τουλάχιστον, στα Β.Π. έχει δροσιά.

re mporei stin glifada na katebenoun kagoures apo ditika proastia alla ta boreia proasteia einai apo mona tous paragogi kagouropaidwn. epeisis stin glifada dn exoume autous tous ilithious skateboarders me tin faborita sto gonato. telos gia ton kirio i kiria pou anefere to kentro tis athinas mallon einai o idios kagouras.

τις προάλλες στη γλυφάδα πέρασε ξυστά δίπλα μου ένα μαλακισμένο με skate…αν με ακουμπούσε θα το είχα σαπίσει στο ξύλο…
και η γλυφάδα καλή είναι και η κηφισιά,σαν μέρη μια χαρά…
αλλά σαν άτομα,στο κέντρο είναι οι καλύτεροι…με εξαιρέσεις πάντα

Αν και όχι Κηφισιώτης (Β.Π. Δεν είναι μόνο η Κηφισιά), η Κηφισιά- Κεφαλάρι είναι τα μόνα μέρη της Αττικής με τσιχλόδεντρα! Έχει τσιχλόδεντρα η Γλυφάδα? ε? :stuck_out_tongue:

Πέρα από την πλάκα (γιατί πλάκα κάνουμε…) βόλτα σα τη νυχτερινή βόλτα στη Διονυσίου Αεροπαγείτου το καλοκαίρι, δεν υπάρχει πουθενά…

Τώρα γυρνάμε οn topic.

Έχω μπερδευτεί. Τελικά η Shakira θα παίξει Καραϊσκάκη ή ΟΑΚΑ?

συμφωνώ…
ΟΑΚΑ ΟΑΚΑ…για τεχνικούς λόγους δεν μπορεί να παίξει καραϊσκάκη κι όχι γιατί θα μαζέψει πάνω από 30.000…ξέρουμε τιμή εισιτηρίου?

Αρένα 38 ευρώ. Δεν ξέρω πόσο έχει στις κερκίδες. Η προπώληση άρχισε σήμερα. ΟΑΚΑ τελικά.