Shall we dance?

Γαμαει να χορευεις καγκουρικα αν δεν εισαι κουρασμενος και δεν το κανεις ολομοναχος παντα… Δηλαδη νταξει ειμαστε μαιτολ και ετσ, μην σνομπαρουμε ομως και τα καγκουροτρεντοτραγουδα τυπου ΙΝΝΑ και λοιπων DJ, που για κουνημα τα σπανε… Νταξει και γω μεχρι φετος το καλοκαιρι δεν ειχα χορεψει ποτε γιατι νομιζα οτι δεν ηξερα να χορευω και γινομουν ρεζιλι.
ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΝΑ ΧΟΡΕΥΩ, κανω οτι μου κατεβει και νιωθω και απλα δεν νοιαζομαι πια αν θα γινω ρεζιλι επειδη δεν ξερω να χορευω, σιγα λες και δεν εχουμε δει γκομενες να χορευουν καγκουρικα…

εδιτ: πριονια ftw οπως λεει ο Blaine
επισης περιμενω ποστ παπαρδελα στο θρεντ, μιας και τελευταια εχει λιωσει με τετοια και δεν ξεκολλαει

κι εγω τα ιδια φιλος! δεν ειχα χορεψει ποτε, μεχρι που φετος πηγα σε ενα beach party που εκανε φιλος, και εχωσαν κατι πριονια και κοψιδια… τι να σου πω… μεχρι και pit καναμε οι καφροι τις παρεας :smiley:
τελικα αυτο που μετραει ειναι η παρεα!!!

και βλεπω φιλε Aionios, κι εσυ f[SIZE=“5”]u[/SIZE]n των πριονιων 8):thumbup:


σου αφιερωνω αυτο που γαμαει μιας και εχει και το απαραιτητο μπρεηκ στα ρεφραιν για ξεκουραση

Δεν ξερω τι λες αλλα εγω τρελαινομαι και για Βεγκας οταν βαζει, μιλαμε για τρελα γελια

το κομματακι τα σπαει, το ξερω!

φιλε, περιεργως οι Βεγκας ειναι οι μονοι που δεν μου αρεσουν! :lol:

αν είναι να χορέψεις όμως να το κάνεις με τα ΣΩΣΤΑ τραγούδια, και όχι με αυτά τα κίτς που βάζουν σε κάτι ξεκωλέ κλάμπς.
π.χ.

http://www.youtube.com/watch?v=Dh4GACBzYyQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=TJUqU2Kmz3w

http://www.youtube.com/watch?v=F8L1eXeIPG4

http://www.youtube.com/watch?v=qVstHPhaJ6M

http://www.youtube.com/watch?v=qX4lcYSR1eA
η ελληνική λαϊκοπόπ δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από αυτά τα ρουμάνικα προχειροφτιαγμένα μπιτάκια σε στυλ inna.κατά τα άλλα, συμφωνώ με τον leviathan.

τρεντοχορος και καγκουροτραγουδα ειναι η απολυτη απελευθερωση σε συνδιασμο με βυζομπαλα τριγυρω …και γω σαν τον αιονιο…ντρεπομουν μεχρι φετος το καλοκαιρι…
αντε γεια ομως τωρα

περα ομως απο κλασσικα χιτσ στηριζουμε πριονιδια οπως ειπατε ε.

Σε πολύ μέτρια κέφια έχω ρίξει μια ζεμπεκιά υπό τους ήχους του Bridge of death των Μanowar (μέσα σε μεταλοκλαμπ από αυτά που αναφέρει ο μάνος87) τύφλα να χει η Ρόζα κι ο μητροπάνος.

Σε μεγάλα κέφια, χορεύοντας - χωρίς υπερβολή και ψευτοπερηφάνειες- με κοιτούσε το μισό Far out στην Ίο να χορεύω ξεβίδωτος Bob Marley και άλλες καλοκαιρινές danceοκομματάρες. Υπάρχει και φωτοντοκουμέντο που αν το βάλω θα πέσει ο σέρβερος.

Όλα είναι θέμα διάθεσης, τάιμινγκ και έλλειψης σκοτούρας για το τι θα πουν οι άλλοι.

εμενα μου αρεσει πολυ να χορευω και να δειχνω γενικα οτι νιωθω τι μουσικη.απο την αλλη ομως,αμα εισαι σε μια παρεα με μουχλες ως επι το πλειστον,δυσκολα πας να χορεψεις μονος σου.
βεβαια αν υπαρχει η αναλογη συνοδος του δινουμε και καταλαβαινει8)

Σε απίστευτα κέφια και μετά από ενάμισι μπουκάλι βότκα έχω χορέψει Πετρέλη πάνω σε τραπέζι ενώ κρατιέμαι από πολυέλαιο σε σκυλομάγαζο της Αργυρούπολης αγκαλιά με 2 χοντρές και άσχημες.

Τα οπτικοακουστικά πειστήρια του γεγονότος έχουν επιμελώς εξαλειφθεί, αλλά το ΜΕΤΑΛ ήταν εκεί. \m/

Απαξ ακουσω ντισκο-φανκιες δεν καθομαι κατω αν δεν γινω λουτσα απο ιδρωτα, εφοσον βρω εστω 1-2 ατομα διατεθιμενα να γινουν ρομπα μαζι μου…τωρα ζειμπεκικα κτλ, meh, ειναι γαμω αλλα σπανια χωνομαι, ειμαι και σαν ξυλαγγουρο και δεν μου παει…

ΑΛΛΑ δινω στεγνα Γρακχο, διοτι τις προαλλες σε μεγαλων διαστασεων παρτυ φιλων, καθοταν σαν πασας σε καναπε με ποτο και ατενιζε κωλαρακια ενω εμεις οι υπολοιποι ιδρωναμε σε πολυπλοκα dancing moves υπο James Brown υποκρουση…ΟΜΩΣ, το κλου ειναι οτι σηκωθηκε ΜΟΝΟ οταν επαιξε girls wanna have fun και seriously guyz, με αυτο που ειδα απο κει και μετα, πιστευω οτι χωνει ολο το φορουμ στο ζητημα ‘χορος’.-
(τωρα εδω είτε αποθεωνεις είτε κατι μαλλον δεν παει καλα με τον ιδιο)

(υπαρχουν αντιθετως με τον παραπανω, οπτικα πειστηρια τα οποια προφανως δεν εχουν καταστραφει, οποιος αμφισβητησει τη γαμησε)
(βσκ θα χωσω οπτικο ντοκουμεντο με Γρακχο,εμου κτλ σε παραληρημα 80ς ντισκο αποθεωσις συντομα\μ/)

στηριζουμε αδιακοπα 80’σ ΝΤΙΣΚΟ μουσικη και ΧΟΡΟ!

μπορει να ημεθα μικρες οταν ηταν της μοδος αλλαααα μας εμεινε και τα ακουμε ετεροχρονισμενα !

[SIZE=“5”]tuv tuv tuv tuv tuv[/SIZE]

------->the village is under attack<-----------

χαχχαχαα δεν μπορεις να μην χορεψεις εκει ρε
και εγω χορευα ενα τετραημερο ασταματητα :–:--

χαλια μουσικη αλλα :\:D/\:D/

Αναλογα με την διαθεση και την ορεξη παντα. Αλλες φορες μου την βαραει και αρχιζω να κουνιεμαι χωρις εγνοιες, αλλες φορες βγαινει η ντροπαλη φυση μου και απλα κοιταω τριγυρω. Η αληθεια ειναι πως δεν ξερω τι και πως να χορεψω, συνηθως βγαζω ενα εντελως δικο μου πραγμα:p

Χαλια μουσικη? Η reggae? :ban:

Στηρίζουμε με πάθος ποστ Lupin και Παπαρδέλα - DISCO MAKES THE WORLD GO ROUND, Boom boom και τα μυαλά στα κάγκελα!

Μέχρι πριν 2-3 χρόνια, καθόμουν σε μία καρέκλα και το έπαιζα κουλ και υπεράνω. Από τότε που πήγα Αγγλία λοιπόν και συνειδητοποίησα πως η γελοιότητα απελευθερώνει, χορεύω ελεύθερα, παντού, τα πάντα, όσο πιο ξεβιδωμένα μπορώ, και μου είναι παντελώς αδιάφορο αν είναι Shakira ή Morbid Angel (edit - μετά το 2ο ποτό ειδικά) - Ι’ve got my moooooves :dance:\:D/:hippy:

Αρχές καλοκαιριού βρεθήκαμε σε γάμο στην Κρήτη, ο γαμπρός φίλος μεταλλάς, οπότε είμασταν μία εκλεκτή παρέα επιφανών ατόμων (μέλη συγκροτημάτων κι έτσ) στο δεύτερο τραπέζι πλάι στους νεόνυμφους.
Υπάρχουν φωτογραφίες. Η μισή Αθηναϊκή μέταλ σκηνή να χορεύει με πάθος, μπρίο και να τραγουδάει επίσης. Ω ναι. Θαμπς απ.

Χορός. Χμμμ. Λόγω ανασφάλειας που είπε ο φίλος Λεβίαταν, αποφεύγω να χορεύω σε κλαμπ κλπ, με λίγο αλκόολ κάτι γίνεται, αλλά ας πούμε δεν είναι το στυλ μου. ΦΛΩΡΟΣ, i know, αλλά αυτό συμβαίνει.

Με disco είμαι πάλι κάπως έτσι, αλλά ας πούμε ότι τα πόδια μου λύνονται πιο εύκολα.

Μεγάλη αδυναμία όμως νησιώτικα, συρτά και χασαποσέρβικα όπου του δίνω και καταλαβαίνει :oops: Είναι το power metal της Ελλάδος άλλωστε ;ρ

Είμαι φυσική ξανθή (βάφω συνεχώς τα μαλλιά μου σε άλλα χρώματα οπότε εγκεφαλικά κύτταρα καπούτ) και χαζογκόμενα οπότε ακόμα δυσκολεύομαι να βρω νοηματική συνάφεια στα πρόσωπα που προανέφερες.

Ρε παιδιά , αν είναι θέμα ανασφάλειας και δεν χορεύετε , πηγαίνετε σε μια σχολή χορού…Σιγά τα ωά…Αλλά ο ρυθμός μέσα μας είναι αυτός που μας παρακινεί να χορέψουμε.Και φυσικάμέσα απότον χορό φαίνεται πώς εμείς βλέπουμε τον εαυτό μας.Όλα αρχίζουν από την αυτοεκτίμηση και την αποδοχή του εαυτού μας.

Θα ήθελα τρομερά πολύ να έπαιζε τίποτα τέτοιο να ξεβιδωνόμουν αλλά δυστυχώς τα κέντρα διασκεδάσεως εμμένουν σε συγκεκριμένο είδος μουσικής…

Νομίζω πάντως , πως άλλος ένας λόγος που δεν χορεύουν οι άνθρωποι είναι και οι μουσικές επιλογές τους αλλά και η στενομυαλίαση του στυλ : “Δεν ακούω αυτήν την μουσική , δεν χορεύω”…

Τα νησιώτικα είναι άλλη φάση και ο freedomofrock έχει ενδιαφέρουσα άποψη…:smiley:

Δεν έχω λόγια. :’) :’)

Είσαι ήδη η αγαπημένη μου νέα γιούζερ.
Καλωσήρθες.

Guilty. 8)

__Δε θα το αναπτύξω, πρώτον γιατί τα πάτε πολύ καλά και έχουν κάνει τα περισσότερα μέλη πολύ ευστοχα σχόλια για το τι φταίει και δεν σηκωνόμαστε πλέον απ’ τα σκαμπό και δεύτερον γιατί έχω μία τάση στο να αναλύω και θέλω να αποφύγω άλλο ένα ποστ σεντόνι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

__Οπότε δεν ανακυκλώνω αυτά που πολύ ωραία γράψατε, απλά να σταθώ σε κάτι που διάβασα ότι τα ροκ δεν χορεύονται… χεχεχεχε…

__Οκ, συμφωνώ τρελά με Λου(μ)πεν (:lol:) ότι disco make the legs go ‘round, και συμπληρώνω και καλή οργισμένη τέκνο ή ψίγματα από μουσικές που δε με τρελαίνουν (π.χ. pop ή jungle) όταν είναι μαγικά φιλτραρισμένες όμως, π.χ. Prodigy. Αλλά και με τη ροκ κάνεις παιχνίδι… κάτι blister in the sun σε πάρτυ του ροκιν 3-4 χρόνια πριν (με όλο το μαγαζί να είναι μία σπειρα/τρενάκι και στο σιγανό σημείο όλοι να σκίβουν να βάζουν το δάχτυλο μπροστά απ’ το στόμα “σσσσ” και να λένε ψυθιριστά τους στίχους, μέχρι που ξαναδυναμώνει το τραγούδι και πετάγονται όλοι πάνω και επιδίδονται σε ξέφρενο χορό ουρλιάζοντας “let me go wild”!!) όπου μαντέψτε ποιός έσερνε αυτούς του θεατρινισμούς (χοχοχο) και αν υπάρχουν φωτογραφικά ντοκουμέντα (ευτυχώς καταχονιασμένα κάαααπου μέσα στο φορουμ), κάτι τέτοιες φάσεις σε όσους τις έχουν ζήσει, απαντούν αν χορεύεται και η ροκ :wink:.

__Α! και ακόμα ένα κορυφαίο… ήμουν στα Γιάννενα (γενικά, τρελό πάρτυ εκεί, υπήρξε φορά που ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, ενώ περνούσαμε έξω από ένα μαγαζί με τζαμαρία, άνοιξαν κάτι κορίτσια που ήταν μέσα και μας αρπαξαν, μας έβαλαν μέσα και μας κέρασαν σφινάκια και μας έβαλαν να χορέψουμε ζεμπέκικο που έπαιζε εκείνη την ώρα χαχαχα πολύ αλκόολ!!), και σε μία έξοδό μας σε ένα ροκάδικο, ξεπατωθήκαμε στο χορό (είμασταν 4-5 άτομα). Ειδικά εγώ, βρήκα την χαρά μου γιατί η μία ήταν μία πολύ νεαρή και πολύ ταλαντούχα χορεύτρια και χορογράφος και ειδικά με αυτή χορεύαμε μεχρι τελικής πτώσεως. Και το μαγαζί ήταν ροκάδικό ε (κάτι παρόμοιο κάναμε δις σε ένα άλλο ροκάδικο/μεταλλάδικο) …ε, να μην τα πολυλογώ (άλλο :p), άλλη μέρα, πήγαμε να ακούσουμε live μία τοπική μπάντα που τα έσπαγε (petish fish αν θυμάμαι καλά). μετά το λάιβ γνωρίσαμε τα παιδιά και επειδή ήταν εξαιρετικοί και τους συμπαθήσαμε, τους δώσαμε δωρεάν προσκλήσεις για μία παράσταση (θέατρο), και μας λένε: “α, ωραία, χορευτική είναι η παράσταση ε;” -“όχι θέατρο”, -“α, χοροθέατρο;”, -“όχι ρε παιδιά, θέατρο”, -“α, δεν είστε χορευτές;”, -"…?", -“επειδή σας πετύχαμε προχθες στο τάδε ροκ μπαρ και λέμε, α αυτοί χορευτές είναι” χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol:

__Συν πολλά άλλα απίθανα σκηνικά, γιατί, ώς γνωστόν, ο χορός μας φέρνει πιο κοντά και δεν ξέρεις καμιά φορά που μπορεί να σε βγάλει! :wink: Γι’ αυτό, αφήστε τις ντροπές (όσο μπορείτε, ένα βήμα τη φορά), feel the beat (or the vibe) γίνετε ένα με την “ομάδα”, AN, AN έχετε ανάγκη μιας μικρής ώθησης απ το αλκοόλ πιείτε “τόσο όσο” αλλά όχι ΠΟΛΥ, και… dance your ass of!!! :smiley: :dance:

EDIT:
__8.000 respect points στον GRACCHUS!!! Γιέα μπέιμπι, γρούβι!!!