Shaman- Immortal

Ακουσε καποιος το καινουριο Shaman? Εγω προσωπικα τα ψιλοεχασα… Δε περιμενα απο μια ουσιαστικα διαλυμενη μπαντα να βγαλει τοσο καλο δισκο… Σιγουρα απο τις πιο ευχαριστες εκπληξεις! Θεος ο Matos παιδες αλλα το παλικαρι φαινεται πως εχει καποιο προβλημα και δε στεριωνει πουθενα… Δε πειραζει ομως… Thiago Bianchi και ξερο ψωμι!

Τρομαξα.Νομισα οτι εβγαλαν νεο δισκο οι Immortal :roll: :roll:

οι Shaman νεο δισκο;;;;;;;;;;Ποτε εγινε αυτο;;;;;;;;;;;;Πλακα κανεις…Είναι Shaman η μηπως κανενα project του Μatos;;;

Οχι φιλε ειναι οι γνωστοι Shaman! Αν και ο μονος που εχει μεινει ειναι ο Ricardo Confessori. Ο δισκος ειναι πραγματικα αξιολογος. Μπορεις να τον κατεβασεις προς το παρον απο νετ. Κυκλοφορει επισημα το Νοεμβρη. :wink:

είναι γνωστή η αδυναμία μου σε οτιδήποτε έχει να κάνει με Angra/Shaman.

Πραγματικά δεν είμαι σίγουρος πως θέλω να αφιερώσω περισσότερο από τον ήδη περιορισμένο χρόνο μου, sorry κιόλας, αλλά μου ακούστηκε σαν ένα album της σειράς, προβλέψιμο. Καθόλου αντάξιο του εκπληκτικού Ritual και του πολύ αξιόλογου Reason…

Κι εγώ μία από τα ίδια… Αν και η έμπνευση μοιάζει σιγά-σιγά να χάνεται (μακάρι να κάνω λάθος) :frowning:

Πως κατατάσεις τα τελευταία Αngra-Matos-Shaman?

Καλα φυσικα δεν ειπε κανεις οτι θα ταραξει τα νερα του metal απλως εγω δε περιμενα κατι σαν και αυτο που ακουσα μετα την αποχωρηση των 3/4 της μπαντας. Φυσικα δε συγκρινεται με το φοβερο Ritual αλλα προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο απο το Reason! :roll:

Καλος ο νεος δισκος των Shaman…βεβαια δεν συγκρινετε με Ritual αλλα ειναι αξιοπρεπεστατος…ωστοσο προτιμω το νεο του Ματος…