Shinedown

Μαγκες πριν λιγες μερες αρχισα να ακουω καταλαθος τους SHINEDOWN…

Devour
45
What a shame
Sound of madness

Βρειτε τα και ακουστε τα στο YOUTUBE κι ελατε να μου πειτε τη γνωμη σας.Πιστευω πως ειναι απο τα λιγα φρεσκα διαμαντια της εποχης.

Καλά όχι ακριβώς απίστευτοι, αλλά το the sound of madness (ο δίσκος) τα σπάει ασυστόλως. Από τα καλύτερα πράγματα που κυκλοφορούν στο χώρο. :thumbup:

μου αρεσε αρκετα εως πολύ η διασκευη του Simple man των lynyrd skynyrd…kατα τ αλλα εχω ακουσει πολυ σποραδικα…για δισκο δηλ. sound of madness θα προτεινατε?

να αυτος ειναι και ο τελευταιος δισκος.βγηκε πριν κανα 2 μηνο.Πολυ καλη παραγωγη,φωνη,ριφακια και γενικα πολι προσεγμενος δισκος που ξεχωριζει…ακου τον φιλε στο ΥΟUTUBE.

Kαι εμένα μου άρεσε ο νέος δίσκος. Καλή μπάντα, τους είχα υπ΄όψη από τον πρώτο τους δίσκο που δεν είχε πολυκυκλοφορήσει την Ελλάδα δυστυχώς. Εκεί νομίζω ήταν και η διασκευή του Simple Man που λέει η Lunatic.

το Simple Man το διασκεύασαν ως φόρο τιμής στον Dimebag Darrel και το ηχογράφησαν ως bonus track στην επανακυκλοφορία του ντεμπούτου τους. Πραγματικά αξιολογότατη διασκευή και την αποδίδει πολύ καλά και στο live dvd.

νομίζω πως το φετινό τους είναι και το καλύτερο τους. Ίσως το καλύτερο δείγμα που μπορεί να ακούσει κάποιος στον εν λόγω χώρο (modern american hard rock?). Εγώ το καραγουστάρω, ο τύπος έχει φωνάρα, έχουν μελιωδάρες, κολλητικά refrain κλπ. Οτι πρέπει δλδ.

Απο τις πιο ελπιδοφόρες μπάντες του χώρου…Παίζουν και support στους Disturbed στο Ευρωπαικό tour…cant wait…:smiley:

Save me… Τέλος!

MEΓΑΛΟ ΚΟΛΛΗΜΑ!

Oπως και αυτο http://www.youtube.com/watch?v=zJTChaOjqIE

Bέβαια!!
Και που ν’ ακούσεις την version από Daughtry…

TIE YOUR MOTHER DOWN!!!

To απολυτα ακυρο support. Ξενερα.

@ signal, να υποθέσω πως μπέρδεψες τα θρεντ…

Όσο αφορά εμένα, το είπα, το ξαναλέω, κομμάτια όπως το Call Me ( <-- κλικ), ικανά να προκαλέσουν βαθύτατη και μόνιμη ΖΗΜΙΑ σε όλους όσους γουστάρουν καψουριές, δε γράφονται παρά ελάχιστα, και αυτά μια φορά στα τόσα…

@ellanor σωστος

το διορθωσα :slight_smile:

το χει ακουσει κανεις??

-Lost in the crowd
-45
-Devour
-What a shame
-Sound of madness

Απιστευτα τραγουδια παιδια…οπως εχω ξαναπει ειμαι μια σχετικα φρεσκια μπαντα που εχει να δωσει πολλα.Μπειτε youtube η κατεβαστε τα παραπανω songs και περιμενω τη γνωμη σας…

Should i offer up my hand…

αν και είχα ακούσει τη διασκευή τους τίποτα δεν με είχε προετοιμάσει για το σημερίνο σοκ που έπαθα…τι μπάντα είναι ετούτη:!: τους αγαπώ ήδη,το sound of madness απλά δεν υπάρχει…έτσι απλά έτσι ωραία…γιατί άργησα τόσο να τους ακούσω γαμώτο:roll:

αντέ τώρα που γίναμε φανμποιδες πρέπει να τους δούμε και live8)

23/01/09 Live in Glasgow. £10 :expressionless:

Ετσι απλα για να ξερεις.

Ακου και το προηγουμενο album εε. Βαρεί.Εχει το save me τη κομματαρα

εε τώρα που κάναμε την αρχη ενοείται θα το ακούσουμε :smiley:
χμμμ 13 ευρο (το λέω για να το καταλάβουν όλοι και να ζηλέψουν:p) δίολου κακά 8) ίδωμεν γιατί θέλω και να σου ανεβω και για rise against :slight_smile:

Δε το βλέπω, όχι, αρνούμαι να το δω αυτό το ποστ…

http://www.strippedmusic.com/arch_shinedown.html

ακουστικες εκτελεσεις

διασκευαζουν και one u2