Sick Of It All

Δεν βρηκα καποιο thread για το κορυφαιο αυτο nyhc group οποτε αν υπαρχει κανεις που γουσταρει ας πει τη γνωμη του.

Μόνο το ‘‘Scratch the surface’’ έχω ακούσει, το οποίο τα σπάει αρκετά. Από τις πρώτες hardcore μπάντες, επηρέασαν πολύ κόσμο.

Ν’ακουσεις και τα blood sweat and no tears και just look around που τα σπανε(τα πιο κλασσικα).
Trivia.Μερος των στιχων του just look around υπαρχουν στο another day another vendetta των hatebreed(απο το rise of brutality)ως tribute σε αυτη τη τοσο σημαντικη μπαντα.

Εχω σε mp3 το Death To Tyrants το οποιο ειναι πολυ καλο.Κατα τα αλλα εχω ακουσει καποια κλασσικα τους
κομματια σε εναν φιλο.Ειναι απο τις μεγαλυτερες μπαντες του χωρου.Τοπ-5 χαλαρα ξερω γω.

Χαλαρα και η κορυφαια live μπαντα στο hardcore.Τα παραπανω βιντεο τα λενε ολα.Ειμαι τυχερος που μπορεσα να τους δω(και 2 φορες μαλιστα).

Παντως εχω την εντυπωση,ειδικα παλιοτερα οτι στην Ελλαδα δεν τους σεβονταν και δεν τους
θεωρουσαν και τοσο μεγαλη μπαντα.

Μεσα εισαι.Ευτυχως προπερσι στο live τους το γεμισαν το underworld(η κορυφαια hardcore συναυλια που εχω δει μαζι με τη προσφατη των madball).Ο τραγουδιστης της μπαντας lou koller εκτος των αλλων εχει συμμετασχει στο who will decide των haunted(απο το rEVOLVEr).

Μονο το αλμπουμ scratch the surface εχω ακουσει και μαμαει και δερνει(ειδικα το ομονυμο).Θεωρουνται απο τους κορυφαιους του Hardcore.Kαλο hardcore παιζουν και οι Καναδοι Comeback Κid.Περιμενω και αλλες προτασεις απο hardcore.

Και το Just Look Around λογικα θα σου αρεσει οπως και το Call to Arms.Και οι Comeback Kid σπερνουν.Οσο για αλλες προτασεις στο Hardcore για αρχη δες τα παρακατω

Earth Crisis-Gomorrah’s Season Ends,Destroy the Machines
Terror-One With the Underdogs
Madball-Demostrating my Style,Set it Off
Biohazard-State of the World Address
Throwdown-Haymaker
Pro-pain-The Truth Hurts
Snapcase-Progression Through Unlearning

Αυτα τα λιγα για αρχη.Αμα θες κι αλλα μπορεις να δεις τα θρεντς “Hardcore,Deathcore κυκλοφοριες”,“δισκαρες που προτεινουμε” για περισσοτερα.

Ξανανεβαζω το θρεντ λογω της παραπανω κυκλοφοριας.Στο παραπανω tribute παλιοι και νεοι,μικροι και μεγαλοι,χαρντκοραδες και μεταλλαδες αποδιδουν το δικο τους φορο τιμης στο τεραστιο αυτο NY Hardcore συγκροτημα.YHatebreed,Madball,Rise Against,Comeback Kid,Sepultura,Napalm Death ειναι μονο μερικα απο τα 20 ονοματα που συμμετεχουν.Μια καλη προταση για τους φανς .

επιτελους βρηκα το θρεντ με τους soia!απιστευτοι,θελω πααααααρα πολυ να τους δω live και τους θεωρω μια απο τις κορυφαιες μπαντες της εν λογω σκηνης.:D:D:D

Ειναι η κορυφαια μπαντα της NYHC σκηνης και live σκοτωνουν οποτε οταν με το καλο ξαναρθουν(ο Lou τουλαχιστον μου ειπε οταν τον βρηκα μετα το live οτι γουσταραν παρα πολυ)κοιτα να μη τους χασεις.Α,και τα live τους απ’οσο ειδα περσι στο Hellfest εξακολουθουν να γαμουν.

γαμιστερο συγκροτημα

ουσιαστικη παρουσια τοσο μουσικα, οσο και στιχουργικα

Γαμούν! Ελπίζω μα μη χαλάσουν μελλοντικά όπως οι Agnostic front…

προσωπικη μου αποψη ειναι πως οι a.f. δεν χαλασαν, απλως δοκιμασαν να κανουν κατι διαφορετικο

εμενα δεν με χαλαει παντως

Ναι ρε δεκτή η αποψή σου…Ωστόσο για μένα έχουν χαλάσει πάρα πολύ…Ή τέλοσπάντων αυτό το καινούριο που πήγαν να κάνουν δεν μ’ άρεσε καθόλου…Δηλάδη μετά το Another voice (μαζί με αυτό) πραγματκά δεν μπορώ να τους ακούσω…Και τους είχα πολύ ψηλα στις μπάντες που μ αρέσουν

Μπα,χλωμο.

bump

Πάντως οι Sick Of It All σε αντίθεση με πολλές άλλες μεγάλες μπάντες του New York Hardcore που έχουν ελαφρά πέσει (κατ’ εμέ πάντα), ο τελευταίος δίσκος που έβγαλαν, ονόματι Death To Tyrants, ήταν πραγματικά απίστευτός, και τίναζε τα πάντα στον αέρα…Θυμάμαι όταν τον είχα αγοράσει το 2006 το λιώσιμο που’ τρωγε συνεχόμενα για μήνες (ίσως και χρόνια :p). Eυκαιρία τώρα που θα πάω Αθήνα να ξεθάψω.

ΚΑΙ,

ένα νέο που θα χαροποιήσει ΤΡΟΜΕΡΑ πάρα πολλούς από εδώ μέσα.

[SPOILER][SIZE=“6”]20 ΑΠΡΙΛΗ ΝΕΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΤΟΥΣ

Based on a True Story[/SIZE]
[/SPOILER]

Η track list:

  1. “Death or Jail”
  2. “The Divide”
  3. “Dominated”
  4. “A Month of Sundays”
  5. “Braveheart”
  6. “Bent Outta Shape”
  7. “Lowest Common Denominator”
  8. “Good Cop”
  9. “Lifeline”
  10. “Watch It Burn”
  11. “Waiting for the Day”
  12. “Long as She’s Standing”
  13. “Nobody Rules”
  14. “Dirty Money”

It will be the band’s first album in four years, since the release of Death to Tyrants in 2006, the longest gap between albums in Sick of It All’s career.

Aς ελπίσουμε να είναι για καλό!

Εδω μερικες(εστω και μικρες)τζουρες απ’τα κομματια

Ελπιζουμε σε κατι καλο(οχι πως δε θα ειναι αλλα λεμε)οπως και σε μια συντομη επιστροφη απ’τα μερη μας.

Ωραίο το βιντεάκι…

Απ’ αυτό το λίγο, διακρίνω πως το στυλ και ο ήχος κυμαίνονται στα επίπεδα του προηγούμενου και με χαροποιεί πάρα πολύ αυτό!

Για να δούμε