Sieges Even

Και κάπως έτσι, με ψιλο-συνοπτικές διαδικασίες ομολογώ, ξεκινάει να παίζει μετά από -Κύριος οίδε- πόσα χρόνια το “The Art Of Navigating By The Stars”.

Τι να λέμε τώρα; Ποιότης.

5 Likes

Νταξει, όχι την καριέρα τους, αλλά 2 κομματάκια στα 2 τελευταια τους, είναι καρφωτά art/paramount.
Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που έπιασε sieges vibes στους c-horse.

On topic τώρα: υπάρχει μπάντα που ζει βγάλει κομμάτι “change of seasons” και είναι καλύτερο από τους Θιατερ( κάνω summon @QuintomScenario) ? Μα φυσικά…

Εκτός του παραπάνω υπερεπους, Art και paramount είναι αψεγαδιαστοι δίσκοι.

1 Like

…και όχι, δεν υπάρχει.

Και θα εκτιμούσα να μην με κάνεις tag στο μελλον σε τοπικ ανύπαρκτων ή/και παρά πολύ μετριων εως κακών συγκροτημάτων :smiling_imp:

Νομίζω η λογική των CH είναι πολύ κοντά στην λογική των post 2000 SE, απ’ αυτή τη σκοπιά το λέω. Όχι ότι πάτησαν σε συγκεκριμένα κομμάτια

Επίσης, Dream Theater =/= Sieges Even. Συγκρίσεις δεν έχουν νόημα, μιας και αλλού στόχευαν οι μεν, αλλού οι δε.

Ντάξει, μια μαλακία έκανε κι εσύ! Αλλά σε έφερε εδώ για να σε αποζημιώσει, οπότε όλα καλά :skull:

1 Like

Περα απο εκπληκτικη στουντιο μπαντα μας εδωσε και μια συναυλια /μυσταγωγια στην υπογα του underworld

1 Like

Το Art… γαμάει σύμπαντα και δισκογραφίες. Και, εννοείται, τη συντριπτική πλειοψηφία των δίσκων των DT. Masterpiece, magnifique, magnifico, AΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ!!!

3 Likes

Άντε, poll στο γνωστό topic για να δούμε τι λέει ο λαός.

1 Like

Επανακυκλοφορούν τα :
The Art of Navigating by the Stars
Paramount

σε βινύλιο από την Zyx Records κ έπονται κ τα υπόλοιπα. Ήδη υπάρχει το πρώτο άλμπουμ της μπάντας Life Cycle σε προπαραγγελία σε κάποια distros.

4 Likes

Θα φύγει παραγγελία χωρίς πολλά πολλά.

6 Likes

Πάμε για την αρχή.

5 Likes

Παρότι εδώ και μέρες εμμένω στην ακρόαση του “Art of Navigating by the Stars”, δεν κρύβω ότι προσμένω πως και πως το νέο Subsignal.

Ο Αντώνης μας ανοίγει την όρεξη ακόμη περισσότερο:

Επίσης, δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω μία αίσθηση και μακάρι να είμαι λάθος ή και τέρμα ανόητος που την κάνω. Θαρρώ, ότι ο Markus (αν όχι κάποιο δικό του πρόσωπο) διακατέχεται από κατάθλιψη. Λίγο οι τίτλοι, λίγο το βίντεο του “Sliver (The Sheltered Garden)” και λίγο κάποιες σκέψεις του Αντώνη γύρω από τις συνθέσεις του, με οδηγούν σε μία τέτοια σκέψη. Αν, όντως, βέβαια ισχύει, μακάρι να οδεύουν όλα προς ζωή μέσω των σχέσεων του όποιου διακατέχοντος προσώπου και μέσα από τη δημιουργική του πρόθεση και ιδίως για να προσφέρει και να προσφερθεί.

4 Likes