Sigur Ros

ντροπη! μας αδικεις καταφορα :!:

Πάρα Πολύ!

Είναι πολύ τέλειοι για να υπάρχουν!

για το λαιβ τους εδω,ειχανε ερθει τη χρονια που κυκλοφορησε το untitled ή ( ).
ητανε καλοκαιρι και παιζανε στο θεατρο μελινα μερκουρη.
θυμαμαι που εβλεπα τις αφισες απο το λεωφορειο.μολις τους ειχα μαθει απο το παρακατω τρομερο βιντεοκλιπ

δυστυχως δεν πηγα λογω ηδη κανονισμενων αλλων λαιβ!και ουτε πετυχα πουθενα ριβιου,για να δω εντυπωσεις ή στην τελικη αν εγινε το λαιβ!!

θυμαμαι καποτε το μετροπολις ειχε το agaetis byrjun και αλλο ενα.ή το πρωτο ή κανα ep.αυτα τα χα πετυχει την περιοδο που κυκλοφορησε το untitled ή ( ).

αγαπημενο δεν ξερω.ολα μ’αρεσουν.ιδιαιτερα στο untitled ή ( ),τα τελειωματα των κομματιων που αρχιζουν και χωνουν ειναι φοβερα.
αλλα και το takk δεν παει πισω.φοβερη ατμοσφερικη μουσικη!!!

τελικα το Ágætis Byrjun μ’αρεσει παραπανω

Έβλεπα σήμερα το DVD που κυκλοφόρησαν (μη με ρωτήσετε αν είναι όντως κάτι το τελείως διαφορετικό όπως λένε στο εξώφυλλο οι κριτικοί, γιατί πολύ απλά δε βλέπω μουσικά DVD για να ξέρω πώς είναι τα υπόλοιπα), αλλά ήταν μέχρι και αυτό ένα μαγευτικό ταξίδι, όπου πανέμορφες εικόνες τυλίγονταν με την άκρως ταξιδιάρικη μουσική των Sigur Ros.

Πολλές εικόνες από τοπία της Ισλανδίας, επαφή του θεατή με τη λογική που επικρατεί στην Ισλανδία, τον τρόπο σκέψης τους, τη μουσική τους κουλτούρα και πάνω από όλα πλήθος έξυπνων και καινοτόμων ιδεών.

Θέλω να δω τους Sigur Ros Live. Ζητάω πολλά? :frowning:

Φιλος, θα πρεπει να περιμενεις.
Προηγουνται περιπου 1520 cult heavy metal σχηματα που εχουν κανει reunion μετα απο 20 χρονια και οφειλουμε να τα στηριξουμε…

παρτε δειτε το heima

Εχω ακουσει μονο το Ταkk και το βρηκα καταπληκτικο.Δυστυχως δεν εχω ακουσει τα υπολοιπα για
να εχω μια πιο γενικη αποψη για την μπαντα.Θελω να τους ψαξω καλυτερα και στοχευω να το κανω στο
μελλον.

+++111 Και γω μια απο τα ιδια.ΑλλΑ σκοπευω να ασχοληθω εκτενεστερα μαζι τους!Το χειροτερο ειναι οτι εχουν συνδεθει και με ερωτα οποτε…:wink:

Επισης εχω ακουσει και το i gaer το οποιο μαλλον και θεωρω ως το ανωτερο τους μαζι με το gong απο οτι εχω ακουσει δηλαδη…

είσαι ΠΟΛΥ ΘΕΟΣ γμτ…

ακούστε το 8&#^( ή κάπως έτσι album τους… είναι εκπληκτικό κ ταξιδιάρικο

μεγάλη μπάντα

γραφω 8&#^( στο btjunkie και δεν βγαζει τιποτα? μηπως ειναι 8&#^(Α?

Αξιόλογη μπάντα, αλλά βαρετή.

ασε ρε γμτ… κάποια γράμματα είναι αλλά δεν τα θυμάμαι καλά. σίγουρα έχει το # στον τίτλο του. είναι πολύ καλό. δεν είμαι κ σπίτι να δω το cd…

στο συγκεκριμένο album πάντως κλέβουν κ ένα “ριφ” Χατζιδάκι κ τους παραδέχομαι ακόμα περισσότερο…

Το μοναδικο ειναι ενα σινγκλακι με ονομα untitled #1 (a.k.a. Vaka)

δεν είμαι σπίτι να κοιτάξω το cd, αλλά κόβω το κεφάλι μου ότι κυκλοφόρησε κ με τον τίτλο που σου έλεγα. τέσπα. ιδού

Λογικά θα το έχω ξαναποστάρει κάπου αλλά τέσπα…
Τσεκάρετε αυτό το βίντεό τους. Αξίζει

ολα τα βιντεο τους αξιζουν. Δειτε το heima λεμε

Moy το εφεραν δωρο τα Χριστούγεννα…Πολύ ωραιο ντοκυμαντερ-λαιβ με τις εμφανίσεις τους στη γενετειρα τους-Ισλανδία …Αξίζει πολύ…:wink: …Και καπου διαβασα οτι στην επίσημη προβολή τους στην Ελλάδα είχε ερθει και ο σκηνοθετης τους εδώ…

To νέο τους cd πάντως είναι πολύ ωραίο!Μου αρέσει πολύ η φωνή του τυπά!

http://www.papandreou.gr/papandreou/content/Document.aspx?d=6&rd=7739474&f=1644&rf=-962929908&m=6033&rm=25072980&l=2

:!:

δεν μιλαμε απλα για video μιλαμε για ΤΕΧΝΗ απο ανθρωπους που τη ξερουν πολυ καλα.τι αλλο να πεις