Sigur Ros

after a break of over three years, sigur rós are going to be touring again in 2012.

this morning we?re delighted to announce that on the 9th of september, sigur rós will play at Bestival festival on the isle of wight in england. it?ll be their only show in the uk in 2012. information about the festival and tickets are available via our tour page.

Μετά απο 4 χρόνια περιοδεία. αναμένονται και άλλες ημερομηνίες και update για το νέο album!:slight_smile:

και ημερομηνια ιταλια σε φεστιβαλ κοντα στη βερονα λεει…
για να δουμε τι θα παιξει (γιατι ειναι και στου διαολου τον κωλο)

Ανακοίνωσαν Ιαπωνία και Ελβετία ακόμα σε φεστιβάλ. Μέσα και τέλη Αυγούστου!

Kαι εκεί που έλεγα ότι μετά τους Swans το χάος, ήρθαν απόψε οι Sigur Ros και μου πρόσφεραν ίσως την σημαντικότερη συναυλιακή μου εμπειρία. Απερίγραπτη απόδοση, απερίγραπτα συναισθήματα, μοναδικό σόου-παράσταση και στο τέλος 10.000 άτομα να παραμιλάνε από αυτό που μόλις παρακολούθησαν. Καιρό είχα να νιώσω τέτοιες ανατριχίλες σε συναυλία, το μισό σχεδόν λάιβ το “είδα” με κλειστά μάτια. Και για να ρίξω και την ιεροσυλία μου, εκεί στο τέλος και στην κορύφωση του 12λεπτου Popplagið, από το () άλμπουμ, έβλεπα μπροστά μου τους Pink Floyd στις ‘καλές’ εποχές τους. Συναυλία της χρονιάς με χαρακτηριστική άνεση. Τώρα πάμε για Coheed & Cambria σε 3 μέρες.

bump

Χτες ήταν από τις καλύτερες συναυλίες που έχω δει. Απίστευτοι οι Sigur ros. Μπαντάρα, δισκάρες και οι συναυλίες τους είναι μεγάλη εμπειρία. Αγαπημένα άλμπουμ (), Takk και Kveikur. Όσοι δεν έχετε ακούσει να ακούσετε!!

Πρώτη πανευρωπαϊκή περιοδεία για τους θεούς μετά από κάποια χρόνια… Έκλεισα εισιτήριο στο Δουβλίνο και θα τους δω για πρώτη μου φορά. Ήταν τρομερή εκκρεμότητα για μένα… ΟΛΕΣ οι μαρτυρίες μιλάνε για κορυφαία μπάντα - εμπειρία live…

Λογικά, θα έχουν νέο άλμπουμ γύρω στο φθινόπωρο. Οι ηχογραφήσεις γίνονται αυτή την στιγμή στην Ισλανδία αλλά στο site τους υπάρχει και sneak peak από ηχογραφήσεις ορχήστρας στο Abbey Road.

4 Likes

3 φορές τους έχω δει! :slight_smile: Επιβεβαιώνω.

2 Likes

To λάιβ του '16 είναι από τα καλύτερα πράγματα που έχω βιώσει στη ζωή μου. Δεν μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο σε συναυλιακή εμπειρία, μιλάμε για την απόλυτη αισθητική απόλαυση. Η συμμετοχή δε των καιρικών φαινομένων στη διάρκεια της συναυλίας έδωσε μια κινηματογραφική διάσταση να πω; Μια μεταφυσική; Κανείς δεν ξέρει να πει με σιγουριά. Θα αποθεώσεις, είναι σίγουρο…

3 Likes