Singles : Ναι ή Ου?

κάπου εδώ είμαι κι εγώ …

συλλεκτικό ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ συλλεκτικό ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ συλλεκτικό ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ συλλεκτικό ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

ΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!
Αφηνουν την απολαυση σου στη μεση…:smiley:

Η αποψη μου συμπιπτει με του συγκροτηματος του νικ μου. Στον εμφυλιο λεμε οχι:!:

Καλη σειρα μεχρι περσι. Φετος ειναι αθλια! :stuck_out_tongue:

Βασικα με καλυψε ο Mule:

Τα σινγκλς έχω την αίσθηση οτι λειτουργούν εντελώς πιλοτικά( για να κόψουν αντίδραση)…Προτιμώ τους δίσκους που έχουν απλά b-sides …κ επιπλέον είναι λίγο άσκοπο να πάρεις σινγκλς όταν τα ίδια κομμάτια κυκλοφορούν αργότερα στους δίσκους ή σε best of …

Κι εγώ κλίνω προς το ου. Συμφωνώ μεν οτι σε περίπτωση που κάτι αξιόλογο είναι διαθέσιμο μονο σε αυτή τη μορφή, έχει λόγους κανείς να το αγοράσει. Αλλά το βλέπω ως λύση, ενώ για μεμονωμένα κομμάτια που με ενδιαφέρουν καταφεύγω στο download. Γενικά το βλέπω ως τρόπο εμπορευματοποίησης της μουσικής… :-s

Μάλλον κατά είμαι και πιστεύω ότι το 1ο σινγκλ λειτουργεί ώς μέσο προώθησης για το επερχόμενο άλμπουμ, για να το παίξουν τα ραδιόφωνα και τέτοια, ενώ όλα τα υπόλοιπα σίνγκλς που μπορεί να κυκλοροφορήσουν απευθύνονται στους οπαδούς ή για να επιβεβαιώνουν την επιτυχία ενός άλμπουμ ότι και καλά έβγαλαν 5 σινγκλς άρα το αλμπουμ πούλησε τρελά…

Δεν θα αγόραζα ποτέ singles[-X

Singles μονο βινυλια αγοραζω πια, τα cd τα αποφευγω αν δεν εχουν συλλεκτικη αξια.

ακομα προσπαθω να τελειωσω τη συλλογη μου απο τα 7ιντσα των maiden.

Γενικοτερα πολλες αποψεις με καλυψαν εδω, με πρωτη και λαυτερη του Mule.

Αν ειναι κατι συναισθηματικης/συλλεκτικης αξιας μπορει και να τα σκασω, αλλα πια στην εποχη του cd και του mp3 τα βινυλια τεινουν προς εξαφανιση…

Θα συμφωνησω με ο,τι ειπε ο Mule.
Απλα με πολυ αγαπημενα γκρουπ(κανα 2-3 δηλαδη),δεν το τηρω το"εμπαργκο" και παιρνω σινγκλακια σε cd, αν τα βρω.

απο την μια ειμαι υπερ για καθαρα λογους φετιχισμου οσον αφορα τις αγαπημενες μου μπαντες και μονο… πρωτοπορους θεωρω σε αυτον το τομεα τους Paradise Lost… κυκλοφορουν σινγλκακια αρκετα αλλα είναι ιδιαιετερα προσεγμενα και ικανοποιουν στο επακρο αυτο που λέμε “φετιχισμος του εμπορευματος”… ασε που μερικα τους σινγλς πρεπει να κινησεις γη και ουρανο για να τα βρεις…

απο την αλλη την εποχη του ιντερνετ οταν πια απαξιωνεται το cd γενικοτερα, ναι τα σινγκλς χανουν καπου το λογο υπαρξης τους… για φετιχιστες και μονο λοιπον και παντα οταν εχουν κατι να προσφερουν παραπανω…

ΥΓ. κυριως ψαχνω σινγλς του παρελθοντος, οντως σημερα με ελαχιστες εξαιρεσεις (βλεπε Paradise Lost) δεν αξιζουν…

Δε μαρεσει…

Α,νομιζα για τι σειρα μιλουσατε:p

Και βεβαια πρεπει να βγαινουνε singles

ετσι κιαλιος ποτε δεν αγοραζω

Για κομματια που αξίζουν λεμε ναι στα singles…

Θα συμφωνήσω…