Siouxsie and the Banshees

  • επισης να προσθεσω το Nocture, πολυ δυνατο λαιβ του '83 με Robert Smith σε κιθαρες, με μερικα κομματια οπως το Cascade εξαιρετικα παιγμενα…ισως το μειον ειναι σε μερικα σημεια η φωνη της Siouxsie που ζοριζεται λιγο και βγαινει λιγο τραχια αλλα και παλι αυτο δεν αναιρει απο το δισκο πολλα…στα συν το πολυ καλο playlist και η γαμηστερη εισαγωγη…

Τούτο έχω εγώ (αγορασμένο δηλαδή). Αλλά επιβάλλεται να κατεβάσω σε mp3 (έστω) κάποια ακόμα… Ωραίο κ κατατοπιστικό το post σου, μπράβο! :wink:

πολύ καλό (ιδανικό θα έλεγα) ξεκίνημα για κάποιον με το γκρουπ είναι το “Twice Upon A Time-The Singles”. Περιέχει τα πιο γνωστά κομμάτια της, μεταξύ των οποίων και τραγούδια που δεν υπάρχουν σε δίσκους, γενικώς διάφορα όμορφα καλούδια (όπως και η διασκευή στο Dear Prudence, όπου παρεμπιπτοντως είναι η καλύτερη στιγμή στα charts της Siouxsiee).

Ρε, σε πόσους από σας στο άκουσμα του χιτ κομματιού “πάνω από όλα θέλω να με θέλεις εσύ” του goth icon Μυρωνα Στρατή, έρχεται στο μυαλό το ριφφ του “Placebo Effect” (εκεί που “μπαίνει” το κομμάτι)? :lol:

αυτη η συλλογη ηταν και σε μενα η πρωτη επαφη με το γκρουπ…εκει ειχα κολλησει αρχικα με το fireworks κτλ…διπλη αρκετα καλη συλλογη, εχει καποιες σημαντικες απουσιες(ελειπε το cascade θυμαμε:( ) αλλα τις αναπληρωνει βεβαια οπως μπορει με τα ακυκλοφορητα κομματια…

:lol::lol: τωρα το ακουσα…

Ακουω τωρα το kaleidoscope και εχω παθει την πλακα μου…Παλιοτερα ειχα ακουσει το Juju το οποιο μου αρεσε πολυ και πολυ προσφατα κατεβασα το scream το οποιο δεν μου αρεσε στο συνολο…Βασικα μ αρεσαν τα περισσοτερο goth και οχι τοσο τα πανκ κομματια τους…Με βλεπω για δισκογραφια