Sisters of Mercy - 11 Απριλίου 2009

http://www.the-sisters-of-mercy.com/news/livenews.htm

2009 April 11 Athens Greece Building 56 - Hellenic Cosmos

8O8O8O
Αχ, τέλεια!!!:yahoo:
κ 12 Απριλιου Θεσσαλονικη απο οτι ειδα…!!!

Τους θεωρώ καλό συγκρότημα, αλλά μετά την απογοητευτική τους (κατ εμε) εμφάνιση στο Σπορτιγκ τον Απριλιο του 2006, δεν νομίζω ότι θα πάω…

Χμμ θελω…αλλα ειχα ακουσει και εγω οτι τηαν χαλια τοτε…θα αξιζει?:wink:

Από ότι έμαθα, την προηγούμενη φορά που ήρθαν και πήγαν κάτι φίλοι, το λαίβ ήταν αίσχος.Δεν έβλεπαν τίποτα γιατί η σκηνή ήταν μέσα στους καπνούς και ήχος χάλι μαύρο… Ίσως αυτή τη φορά τα πράγματα να είναι καλύτερα. (Σαν τους tool ένα πράγμα…:lol:)

Ρε παιδες μεταξυ μας… τελειωμενα γκρουπ εινα αυτα !!!
δεν χρειαζεται να ξαναζησουμε την ιδια φαρσοκωμωδια.

Θέλω να τους δω αλλά φοβάμαι με αυτά που έχω ακούσει. Προτιμώ να τους έχω αλλιώς στο μυαλό μου, άσε που δεν έχον βγάλει τίποτα καινούριο τα τελευταία 16 χρόνια.

Πριν 2 χρόνια παντως ηταν τραγικοί…Καλυτερα να μείνουμε με τις αναμνησεις…

αυτό.

Ο χωρος ειναι μαυρο χαλι, η μπαντα ειναι πλεον (πολυ δυστυχως) γτπ.
Να πατε αν θελετε να ακουσετε τα κομματια τους medley “πρωτο κουπλε-ρεφρεν και παμε παρακατω” οπως τα παιζει ο Αντυπας στα σκυλαδικα και ενδεχομενως να παθετε κριση ασθματος η ασφυξια.
Να μην πατε αν εχετε τον ελαχιστο στοιχειωδη αυτοσεβασμο.

Που παίζουν ακριβώς ρε παιδιά;

Αυτο εμαθα κι εγω απο κοσμο που πηγε.Οσο και να ψηνομουν να τους δω δε με κοβω να πηγαινω.

τι σιστερς οφ μερσυ ρε, αυτοι ειναι σιστερς οφ αρπαχτη εδω και 10τοσα χρονια…μακρια και αγαπημενα. Δεν εκανα το λαθος να παω στην προ διετιας τραγικη εμφανιση του(ς) και θα παω τωρα? Τοσα λαηβ εχουμε να παμε…
αν ειχαμε 1985 θα πηγαινα…2008 ομως οχι

Νομιζω στο Μειζωνος Ελληνισμου,εκει που επαιξαν κι οι Helloween και θα παιξουν και οι Kreator.Δεν ειναι κι ο,τι καλυτερο ο χωρος απο θεμα ακουστικης…

1988 πες καλύτερα…(που εβγαλαν και το floodland)

ε καλα και το 1985 βγαλανε το πρωτο και το καλυτερο τους αλβουμ…καλα ναι, 80ς να τανε γενικα και θα πηγαινα τρεχοντας λολ

Ειχα παει Σπορτινγκ…τι ξεφτιλικια ηταν αυτα…και τους ξαναφερνουν…ειναι το λιγοτερο τραγικοι

Εμ, τα λεφτά είναι πάντα γλυκά…

Ναι το ξέρω, το είχα ακούσει αυτό…Αλλά παρ’ όλα αυτάααα εγώ θα πάω !! :yahoo: Μα δεν γίνεται να λείπω αυτή τη φορά!

Απο φίλο που είχε πάει και στις δύο, η συναυλία της Θεσσαλονίκης ήταν η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την αθλιότητα του Σπορτινγκ. Φέτος θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα (ελπίζω τουλάχιστον)…