Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Xμμμ δεν φανταζομαι τοτε τι μπορει να συμβαινει:-k.
Ναι εχει free delivery. Τα σπαει το play.com, το αγαπω:lol:

Αν και πρεπει να τα “μισοχρεωνουν” διοτι αν δεις την μετατροπη απο λιρες σε ευρω, εινα κλεψια σκετη.
4 λιρες -> 5.5 ευρω
Ενω το κανονικο rate ειναι 1.12 περιπου, 4.50 ευρω δηλαδη…

Και το amazon εχει ωραιες τιμες, αλλα ειναι τα μεταφορικα γαμωτο :frowning:

Timeous, μια χαρά τη δέχεται το play.com ρε τη κάρτα. Για δες μήπως δε βάζεις κανα ψηφίο σωστά ή κάτι τέτοιο.

Ελεος! Την δεκτηκε…

Ειχα προσπαθησει πανω απο 10 φορες… Αντε να ακυρωσω την αγορα απο amazon τωρα, να δουμε τι ψαρια πιανει το Play.com :stuck_out_tongue:

Nαι ισχυει αλλα και παλι, τα περισσοτερα CD’s ειναι φτηνοτερα απ’οτι στα εδω δισκοπωλεια

πχ Lamb Of God Special Edition 12 ευρω και εδω δεν κανει λιγοτερο απο 16.50

Πλεον απο ελληνικα δισκοπωλεια ψωνιζω μονο nice price cd’s, τα καινουρια απ’εξω

Εγω ψωνιζω μονάχα απο Amazon και play εδω και πολλά χρόνια. Το amazon ειναι τρομερο και σοβαρο, στελνεις πίσω ακυρώνεις παιρνεις τα λεφτα σου πίσω και άλλα πολλά. Το Play εχει αυτο το πλεονέκτημα με τα ταχυδρομικα, όχι γιατι ειναι καλοί άνθρωποι, απλα, εκει που βρίσκεται , παιζει κάτι περίεργο με τη φορολογία. Η αποθήκες και τα γραφεία τους βρίσκονται σε ενα νησι μεταξύ Γαλλίας και Βρετανίας αν θυμάμαι καλά.

Sabbat - Dreamweaver
Exodus - Bonded By Blood
Kreator - Pleasure To Kill
Kreator - Extreme Aggression

Αντε να μεγαλωνει η thrash συλλογη μου :stuck_out_tongue:

Εχεις δικιο Mike, το 19% οσο να’ναι “τσουζει” λιγουλακι :stuck_out_tongue:

Ισχυει. Ειναι στο Guernsey αμα θυμαμαι καλα. Μερος των Νησων του Καναλιου, Βρεταννικα νησια που ομως δεν εχουν φορολογια. Σε ενα απ’αυτα τα νησια ομως εδρευει και το amazon.co.uk αν δεν κανω λαθος (στο Jersey).

Δοκιμαστε επισης και το dvd.co.uk. Δεν εχει πολυ μεγαλη ποικιλια αλλα εχει κατι πολυ καλες προσφορες για αγορες 3-4 cd’s.

Ουσιαστικα στις τιμες καταλογου του play.com συμπεριλαμβανονται και ταχυδρομικα. Γιαυτο και η διαφορα σε λιρες-ευρω. Απλα για λογους μαρκετινγκ περισσοτερο, αναφερουν free delivery.

Ειναι αξιοπιστες οι αγορες μεσω amazon κ τα στελνουν στην χωρα μας γιατι ειχα διαβασει μονο στην αμερικη κ στην αγγλια…???:-k

εμενα μου εχει δουλεψει μια χαρα το αμαζον.

Και εμενα μια χαρα μου εφτασαν. Νομιζω πως ειναι καλυτερα ομως να μπεις στο αγγλικο amazon για μικροτερα μεταφορικα.

Έχω παραλάβει και από το αμερικάνικο, και από το αγγλικό και (κυρίως) από το γερμανικό Άμαζον, πάντα χωρίς πρόβλημα.

Ρε παιδιά, με το play trade τι παίζει?

Θέλω να πάρω ένα σιντι αλλά το έχει μόνο μέσω playtrade το play.com. Το παρήγγειλα, αλλά λέει 96% feedback. Είναι αξιόπιστο? Προχωράω άφοβα?

Ναι, είναι καλό feedback. Αλλά βλέπε και πόσοι έχουν χρησιμοποιήσει τον συγκεκριμένο seller.

2 φορές έχω πάρει από play trade, όλα άψογα ήταν!

έγινε ένα κουλό και σήμερα το πήρα είδηση. είχα κάνει μια αγορά πριν κάνα δίμηνο για φίλους απ το myspace των dep και ακόμα δεν έχουν έρθει. έστειλα ένα μέηλ εχτες αλλά δε μου χουν απαντήσει, οπότε μπήκα στο paypal να δω μήπως μπορώ να κάνω τπτ από κει. που λένε ενώ στην κάρτα φαίνεται κανονικότατα ότι μου χουν πάρει τα λεφτά μέσω paypal, στο ιστορικό του paypal δε φαίνεται η πληρωμή και έχω παραξενευτεί. υπάρχει περίπτωση να πήραν λεφτά οι μλκς του paypal και να μη τα δώσανε εκεί που έπρεπε?

btw, το Receipt No πώς χρησιμοποιείται στο paypal?

Το άμαζον μήπως είναι στη Σκωτία ;; :-k

Εχω την αισθηση πως οχι αλλα δεν ειμαι και σιγουρος!

τώρα τελευταία κάτι πίνουνε όλοι.

η neurot ξέχασε να στείλει τη δεύτερη κόπια ενός cd ενώ όλα τα άλλα τα χει στείλει. βέβαια ακόμα δεν έχουνε πάρει τα λεφτά μέσω paypal, οπότε φαντάζομαι πως εν γνώσει τους έχουνε στείλει μία κόπια και όταν στείλουνε την 2η θα τραβήξουνε και το χρήμα… γενικά αν κι έχουν ακριβές τιμές, είναι πολύ επαγγελματίες και με χουνε σκλαβώσει μέχρι τώρα.

η ρελάψ ξέχασε να στείλει 2 φορές ένα t-shirt (έστειλε μόνο το ένα) ενώ στο χαρτί που ήρθε μαζί με την παραγγελία έχει τσεκαρισμένο με φανταχτερό μαρκαδοράκι το 2 δίπλα στο προϊόν… επίσης, για μια ακόμα φορά κατάφεραν να στείλουνε 2 cds με θήκες θρύψαλλα!

το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε η sleaszy rider όμως! τελευταία στιγμή είδε ότι ένα cd που ήθελα δεν το είχε, με ενημέρωσε, του είπα να στείλει τα άλλα 3 αλλά ξέχασε να αφαιρέσει το cd απ το συνολικό ποσόν της αντικαταβολής. αυτό καταπίνεται, ντάξει. τα cd όμως ήταν όλα “ανοιγμένα”, για να το θέσω ευγενικά. μάλιστα το ένα είχε και επιμελώς κομμένη ταινία ασφαλείας πάνω στη θήκη, λολ. δεν πειράζει, απλά δε θα υπάρξει επόμενη φορά :slight_smile:

Ξέρει κανείς τι παίζει με τα Trades του Play.com και Amazon? Είναι αξιόπιστα? Να επενδύσω?