Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Eν αντιθεσει με το play.com το ebay εχει μονο ιδιωτες.
Δεν εχει να κανει με το αν ειναι το site εμπιστο.Πρεπει να κοιταξεις το rating του πωλητη.
Αν ειναι 95-100% δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.Ρωτα αν στελνει και συστημενα για περισσοτερη
ασφαλεια.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια να σαι καλα…στο σαιτ αυτο θα πρεπει ν φτιαξω account κ μετα στελνω τα money με per paid?

Πρεπει να κανεις λογαριασμο στο ebay.
Λογαριασμο στο paypal εχεις ? Αν δεν εχεις εκει δεν μπορεις να πληρωσεις στο ebay.
To paypal χρειαζεται πιστωτικη/χρεωστικη για να ανοιξεις λογαριασμο.

A OK να φτιαξω λογαριασμο δηλαδη κ στα δυο…Πωωω ρε ουτε μια μπλουζα δν μπορεις να παρεις εκατο διαδικασιες :lol:!!!Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες…

Ωστε δεν εχεις λογαριασμο στο paypal ε ?
Oταν βαλεις τα στοιχεια της καρτας σου,μετα απο 1-2 μερες πρεπει να παρεις τηλεφωνο
στο τηλεφωνικο κεντρο της καρτας,να σου πουν τον κωδικο του paypal γιατι αλλιως δεν
θα ενεργοποιηθει ο λογαριασμος σου.

Eπειδη δε σκαμπαζω και πολλα, πειτε μου καποιο site στο οποιο να υπαρχει και πιθανοτητα αλλαγης ετσι και δεν ειναι αυτο που αγορασα δεν ειναι ακριβως οπως το ηθελα.

Οχι επιστοφη χρηματων (που ετσι κι αλλιως δεν παιζει), αλλα αλλαγη.

Αν και το Grey Rush Explosion T-shirt πρεπει πλεον σε ολα τα sites να ειναι out of stock. :frowning:

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι:

Αγόρασα από το www.play.com, μέσω του playtrade, δύο CD. Ενώ το πρώτο ήρθε κανονικά, το δεύτερο έχει μείνει εδώ και περίπου 10 μέρες στην διαδικασία του packing. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία ή ξέρει πόσο μπορεί να κρατήσει αυτο; Δοκίμασα να επικοινωνήσω με τον seller αλλά δεν μου έχει απαντήσει.:dunno:

Ο συγκεκριμένος seller έχει ποσοστό 95% θετικό feedback και πάνω από 2000 αξιολογήσεις.

Το έχω πάθει αυτό μια φορά στο play. Δεν είμαι σίγουρος αν είχε μείνει στο packing ή σε προηγούμενη φάση. Παίζει και στο packing. Τέσπα, περιμενα κανα δίμηνο και δε γινόταν τίποτα. Τότε έκανα μια άλλη παραγγελία και αυτόματα μου έστειλαν και αυτό και έφτασε μαζί με τα υπόλοιπα. Δεν κατάλαβα ποτέ τι είχε συμβεί :?

Βέβαια παίζει να είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό που λες, επειδή δεν ήταν και playtrade. :dunno:

Υπαρχει το ενδεχομενο να μην το εχουν το cd. Θα επικοινωνησουν μαζι σου λογικα και αν δεν το εχουν, θα σου βαλουν πισω τα λεφτα.

Ποσο καιρο λεει στο Usually dispatched within
Aν λεει κανα διβδομαδο εχει καλως.

Κατ΄αρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις.:slight_smile:

Deathster, στο Usually dispatched γράφει 10-14 μέρες. Οπότε καλύτερα να περιμένω ακόμα καμιά βδομάδα ακόμα; Ξέχασα να αναφέρω ότι τα δύο CD που αναφέρω πιο πριν τα αγόρασα από τον ίδιο seller.

Να ρωτηξω και εγω … στο play.com , αγορασα απο playtrade … αλλα οσο το ειδατε εσεις το cd , αλλο τοσο το ειδα και εγω …:stuck_out_tongue: … σ αυτην την περιπτωση , υπαρχει δυνατοτητα να το ξαναστειλουν οπως oταν αγοραζεις απο το play…? … ή να το κλαιω ήδη ??? …Feedback τι ειναι ?? :-k

μπες και κράξτους, δεν παίζει αν χάσεις τα λεφτά σου.

Πατησα contact seller … εγραψα οτι δεν εχει ερθει το σι-ντι … ( to esupermarket ειναι ο σελλερ btw ) … αλλα μου γραφει οτι το μνμ μου εχει inapropriate content … 8O … και να πεις οτι τους αρχισα στα “αγιοβασιλιατικα” :stuck_out_tongue:

Πάντως κι εγώ με το esupermarket έχω πρόβλημα…

Όσο για το feedback εδώ είσαι! Ουσιαστικά αφήνεις την κριτική σου για έναν seller έτσι ώστε να βοηθήσεις τους επόμενους αγοραστές να δουν αν είναι αξιόπιστος.

Sorry που απανταω μετα απο τοσες μερες αλλα τωρα εκατσα στο pc μετα απο καιρο.
Τελευταια πηρα ενα Bolt Thrower απο το play και μου χρεωσανε την καρτα την 14η ημερα.
Με εσενα τι εγινε τελικα ?

Τίποτα ακόμα, το CD είναι ακόμα στο packing.:frowning: Τα χρήματα έχουν αφαιρεθεί από την κάρτα. Κανονικά το CD θα ερχόταν γύρω στις 18/7 (Σάββατο) αλλά ο ταχυδρόμος δεν έχει έρθει ως σήμερα.

Το άλλο θέμα είναι το εξής: Εκτός από το contact seller, δοκίμασα να του στείλω και e-mail, χρησιμοποιώντας το λινκ που υπάρχει στο e-mail που σου στέλνουν μόλις λάβουν την παραγγελία, αλλά δεν υπάρχει τέτοια διεύθυνση. Μπορώ να ειδοποιήσω το play.com ότι η διεύθυνση είναι λάθος; Αυτή είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω κάτι μέσω ίντερνετ!

Προς το παρόν θα περιμένω να περάσουν οι 7 μέρες που λέει στις οδηγίες (και να έρθει ο ταχυδρόμος :p), αν έχω νεότερα θα το γράψω.

ξερει κανεις τι παιζει με το cdmagic.co.uk ???

Για να κλείσω το θέμα που είχα ανοίξει το καλοκαίρι:

Τελικά δήλωσα μέσω του helpdesk ότι το cd δεν έχει έρθει. Μετά από μερικές μέρες μου ήρθε ένα e-mail που έλεγε ότι δεν είχε ο seller το συγκεκριμένο cd και ότι μου επέστρεψαν τα λεφτά. Έλεγξα και την κάρτα και όντως τα επέστρεψαν.

εχεται υποψην οταν πληρωνεται εξοδα αποστολης και τετοια,να συγκεντρωθειται με δυο τρεισ φιλους επιπλεον και να μοιραστειται το ποσο.