Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Nα ρωτησω… Στο play οταν κανεις σε μια παραγγελια ‘cancel order’ δε παιρνεις πισω τα λεφτα σου αυτοματα???

Συνήθως την επιλογή cancel order στην εμφανίζει ενώ δεν έχει αποσταλεί ακόμη το προϊόν, και επομένως δεν έχουν κάνει ανάληψη απο τη κάρτα σου.

Το μόνο πρόβλημα που είχα συναντήσει στο play ήταν όταν μου είχε καθυστερήσει κατά πολύ ένα βιβλίο, ζήτησα refund, η κάρτα γέμισε και το βιβλίο ήρθε μετά απο 2 μέρες!:stuck_out_tongue:

Ναι δν ειχε ακομα αποσταλει και εκανα cancel order και μου φαινεται οτι δεν εχει γεμισει η καρτα…
Τι να σ πω

Σου στέλνουν mail πρώτα άμα θυμάμαι καλά, δηλαδή μπορεί να περιμένεις 1-2 μέρες (νομίζω και σε μένα το ίδιο είχε γίνει).

Αλλά στο play είναι εντάξει άτομα, δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Eγω εχω αντιμετωπισει αρκετα… Μου την εχουν δωσει μες στα νευρα…

Θέλω να ρωτήσω.Στο play.com διάβασα ότι για την Ελλάδα υπάρχει περιορισμός 30 λίρες για αγορές.Αυτό ισχύει γενικά?Δηλαδή αν θέλω να αγοράσω 4 cd μαζί δεν μπορώ??:-k


Now playing: Anneke Van Giersbergen & Danny Cavanagh - Flying
via FoxyTunes

To play κάθε item το στέλνει ξεχωριστά οπότε δεν εχεις πρόβλημα.

αααα απλά αν ένα item κάνει πάνω από 30 λίρες δεν το στέλνει.Κατάλαβα.
Ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση. :slight_smile:


Now playing: Anneke Van Giersbergen & Danny Cavanagh - Teardrop
via FoxyTunes

Υποθέτω. Δεν έχω παραγγείλει ποτέ κάτι ακριβότερο από 20-22 ευρώ οπότε δεν ξέρω σίγουρα.

Μια ερώτηση:

Παρήγγειλα μέσω φίλου από την relapse 2 cd, 6 + 12 δολλάρια + 9 τα μεταφορικα = 27 δολλάρια σύνολο.
Κι ενώ ήταν η προσφορά στο ένα των 6 δολλαρίων in stock, μετά μας έστειλε μεηλ αφού έγινε η παραγγελία ότι είναι out of stock, ντόηνγκ!

NEUROSIS - SUN THAT NEVER SETS is out of stock at this time and has been placed on backorder for you. Please reply to this email if you would like to cancel this backorder, but you can make no other changes to the order at this time. Thank you for your business! If you have any questions about your order, please reply to this e-mail, or call us.

Η κάρτα χρεώθηκε.

Yποθέτω στην ίδια τιμή έτσι; Δηλαδή δεν θα πάει από τα 6 ----> 12 λογικά;

Ευχαριστώ.

λογικά δεν έχεις κάτι ν ανησυχείς. μάλιστα η relapse χάνει στην συγκεκριμένη περίπτωση αφού θα σου στείλει 2 φορές “πακέτο”, πράμα που δεν την συμφέρει.

εμένα μου χε κάνει άλλο επικό πέρισυ στην αντίστοιχη προσφορά (τότε έγραφες στα σχόλια της παραγγελίας ποιά επιπλέον cd θες). δεν είχε 2 cd που χα παραγγείλει, τα κράτησε backorder, έστειλε άλλα στη θέση τους στην κανονική παραγγελία και όταν ξανάγιναν in stock, μου τα στειλε τζάμπα 8).

κι εγώ πάντως στην τωρινή παραγγελία έχω 4 cd out of stock :).

Εχει παρει κανεις απο plastichead.com?Η εστω καποιος να ξερει ποσο καιρο κανει περιπου το Royal Mail Surface Mail για Ελλαδα?

Ντανκε.

Σημαντική ερώτηση για όποιον ξέρει.
Όταν θέλω να παραγγείλω από το amazon, ποιας χώρας χρησιμοποιώ?
amazon.com, amazon.uk, amazon.de?

Εξαρτάται απο εσένα, μιας και το κάθε amazon λειτουργεί αυτόνομα, με το δικό του στοκ. Αν βιάζεσαι και μάλιστα ξέρεις Γερμανικά, τότε uk και de. Από us κάνει 2-3 βδομάδες να σου έρθει.

Και πριν αρχίσεις την έρευνα αγοράς, κοίτα πάντα τις ισοτιμίες των νομισμάτων, να δεις από που σε συμφέρει περισσότερο

amazon.com—>πολυ μεγαλυτερη ποικιλια
de,uk–>φθηνοτερα(ειδικα uk)+γρηγοροτερα

Οποτε αν βρεις αυτο που θες σε ενα απο τα ευρωπαικα,το χτυπας απο κει.Το com το χρησιμοποιω σε περιπτωσεις που βρισκω κατι μονο εκει αλλα και παλι σε αυτη τη περιπτωση ψαχνω πρωτα τα αντιστοιχα ebay μπας και βρω να το πουλα κανεις εντος Ευρωπης…

Thnx παιδιά, αλλά είναι out of stock αυτό που ψάχνω τελικά σε όλα τα σαιτ.

παιδια…

για LP προς τα που…? #-o

απο e-bay & amazon…??

ε βινυλια ιμπει

ok…e-bay… παιδια με τα μεταφορικα απο εκει τι παιζει…? πως μπορω να δω σε καθε item ποσο ειναι?
ειναι αναλογα με αυτον που στελνει το αντικειμενο ? απο που ειναι ?

Πας στη καρτέλα “Ships & Payments”, επιλέγεις Ελλάδα εάν υπάρχει επιλογή, και σου βγάζει τα μεταφορικά, και απλώς τα προσθέτεις στη τιμή του προϊόντος.