Site για αγορες μεσω ιντερνετ!

Προσοχη στα βινυλια απο ebay.Να κοιτας/τε καλα τις περιγραφες γιατι μπορει να λειπουν
πραγματα απο την εκδοση.Θα σας προτεινα να βρειτε τις εταιριες που σας ενδιαφερουν και να
τα παιρνετε απο εκει.

ευχαριστω πολυ

:thumbup: :bow2:

Ζητώ χείρα βοηθείας.

'Εφαγα τρελό σκάλωμα με coroner και μετα από μια βόλτα στα μαγαζιά που είδα τις κλασικές τιμές των 15 ευρω +, έχω φάει τα sites που αγόραζα cd να βρω τα grin και mental vortex σε καλή τιμή αλλα τίποτα. μόνο χρησιμοποιημένα και αν.

κανείς να προτείνει κανα site ?

Εγω εχω παρει αδερφε…Νομιζω ειναι 3 λιρες

Χτύπα στο google, κάτι θα σου βγάλει.:wink: Καλές επιλογές!!! Εγώ τα έχω σε βινύλια!!!:slight_smile:

Ξαναδιαβασε το ρε,ποσο καιρο κανει να ρθει ενα δεμα με αυτη την υπηρεσια ρωτησα:p Αλλα ετσι κι αλλιως ολα καλα,ηρθε χθες:wink:

To Grin απο οσο εψαξα δεν εχει καποιο reissue και οι τιμες για το first press(ακομα και των μεταχειρισμενων)ειναι γαμησε τα.

Τωρα για το Mental Vortex βρηκα αυτο

που δε λεει αν ειναι το πρωτο η η επανεκδοση(ε λογικα η επανεκδοση θα ειναι)με 12 Εβρα.

(κανονικα ειναι+μεταφορικα αλλα εχει επιλογη να πας να το παρεις απο την εδρα τους(Μοσχατο),χωρις εξτρα χρεωση)

Και βρηκα και τη first press του

http://cgi.ebay.com/CORONER-MENTAL-VORTEX-ORIGINAL-1991-NOISE-RECORDS-NEW_W0QQitemZ150389292611QQcmdZViewItemQQptZUK_CDsDVDs_CDs_CDs_GL?hash=item2303e67e43

12.5 Ευρω περιπου μαζι με μεταφορικα αλλα ειναι με μπινταρισμα και μενουν 7 μερες(που στο ιμπει ειναι αρκετος καιρος για να φτασει η συνολικη τιμη του τα 50 Ευρω ξερω γω=P).

Το χουν και δω http://www.discopolis.gr/main.html αλλα δε βρισκω καπου που να δινουν τιμες.Στειλε μειλ αν ειναι να ρωτησεις για διαθεσιμοτητα και τιμη…

Οπου αλλου κι αν κοιταξα ειναι out of stock.

Thanks ρε pumkin! βρήκα και το grin 4.99(!!!) στην sleaszy rider οπότε με το λινκ για το mental vortex είμαι κομπλε 8)

Προσοχή με την sleaszy, ακούγονται διάφορα για αντεγραμμένα σιντί

ΔΕΝ είναι επιβεβαιωμένο το αποπάνω, δε συκοφαντώ ή κάτι.

7inch distro
P.O. Box 1154
381 10 Volos
Greece

web site: www.7inch.gr
e-mail: mailorder@7inch.gr

Α σορυ…Αργει ειναι η αληθεια,λιγο πιο αργο κι απ’το θανατο αλλα ερχεται…μπορεις να προτιμησεις και airmail αλλα ειναι αρκετα πιο ακριβη.

Δύο γρήγορες ερωτήσεις σχετικά με το(-α) HMV store(s[noparse]):[/noparse]

1. Πόσο είναι τα μεταφορικά από UK προς Ελλάδα για double CDs/Box-sets κλπ;
Θυμάμαι πως για ένα standard CD ήταν -περίπου- £2.50

2. Τι ισχύει για (πρόσφατες = ΕΝΤΟΣ του 2009) κυκλοφορίες που βρίσκονται σε “Availability: back in stock in 7 days” κατάσταση;
Ρωτάω συγκεκριμένα γιατί αντίστοιχο μήνυμα διαθεσιμότητας στο Play.com τείνει να ΔΙΑΙΩΝΙΣΤΕΙ

Dear Customer
We are writing to advise you that we are still awaiting stock from the supplier for the following item:
(…)
Our records show that you currently have an outstanding order for this item. Occasionally the manufacturer of the item can run out and they need to produce more to satisfy demand. We would like to assure you that we are working closely with the supplier to have this title delivered and shipped to you as soon as possible. You will not be charged for this order until it has been dispatched to you.
Please accept our apologies for any inconvenience and thank you for your patience and valued custom.
Kind Regards,
Play.com
Είμαι σε αναμονή από τέλη Ιουνίου(!) και όπως καταλαβαίνετε έχω απηυδήσει 8O :dunno: :tomato: :thumbdown: :x

το ‘‘surface’’ mail δεν ειναι πλεον διαθεσιμο στις περισσοτερες χωρες. Σιγουρα μονο ‘‘αερα’’, απο Αμερικη και Αγγλια.

Πάω να πληρώσω αγορά απο ebay και μου βγάζει το εξής:

We were not able to process your payment to paydropmoney due to their PayPal payment receiving preferences.

Ξέρει κανείς τιποτα?

Πρέπει να πληρώσεις μέσω paypal λογικά.

Ναι. Όπως και τις άλλες φορές. Κάνω log in στο paypal και μου βγάζει αυτό το μήνυμα :S

Ερωτηση , αν ξερει κάποιος :

Eίχα κάνει λογαριασμό paypal , αλλα δεν τον ειχά “συνδεσει” με καποια πιστωτικη/prepaid κάρτα …όταν έβγαλα κάποια στιγμή prepaid , την χρησιμοποιησα σ αλλο λογαριασμο paypal ( που δεν θυμαμαι καν ποιος ειναι ) για να παρει ένας φιλος κατι … και τωρα δεν μπορω να βαλω την καρτα , στον δικο μου λογαριασμο paypal … καμια λυση ?? :-k

Kαμια λυση.
1 καρτα για ενα λογαριασμο.

Περα απο το να το να βρεις και να σβησεις το paypal account(η προφανως να παρεις αλλη καρτα:p)δεν υπαρχει αλλη λυση.Θυμησου τουλαχιστον ποιο mail μπορει να χες βαλει για να τον ανοιξεις(η αν θυμασαι τον παραληπτη των χρηματων τοτε να του στειλεις mail για να τσεκαρει αυτος στο status της paypal του τα στοιχεια),τσεκαρε το inbox για info και τα λοιπα…κατι θα υπαρχει για να τον θυμηθεις…

Exει κανει καποιος αγορα απο το http://damselworld.com/;;;

παίδες, έχει αγοράσει κανείς σειρά από το αμαζον? είχε πάρει το the wire από το play.com και μου το στείλανε απλά μέσα σε μια σακούλα, χωρίς κανένα προστατευτικό απολύτως, με αποτέλεσμα η εξωτερική του θήκη να γίνει επιεικώς σκατά. θα ήθελα να ξέρω πως στέλνει το αμαζον, μήπως και το προτιμήσω για την επόμενη αγορά μου.